reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarówki rodzące w 2012 roku

reklama
dziewczyny jak to w końcu jest z pielęgniarką środowiskową? szpital zgłasza po porodzie czy trzeba to załatwić samemu? i kiedy wybiera się dzieciaczkowi pediatrę?
 
miq pielęgniarkę środowiskową wybierasz sobie sama... Sa na zamenhofa, w aldemedzie, na skarbowej(teraz to chyba ulica chopina) chyba w poliklinice sa jakieś babeczki. Mozesz pójść do szpitala i poprosić o nr tel. Musisz to zrobić jeszcze przed porodem najlepiej bo wstepnie zaliczysz papierkową robotę (trochę *******ogi na początku jest) i ewentualnie położna zrobi ci szybki kurs pielęgnacji maluszka (jesli nie chodzisz do szkoły rodzenia)
Pediatrę możesz już wybrać, Musisz na pewno zrobić to do 6 tygodnia życia malca bo muszisz do tego czasu zgłosić się na szczepienie. W zg mozesz mieć problem do zapisania malca w innej klinice niż Ty masz rodzinnego (sobie w ten sposób przychodnie punkty wyrabiają). ewentualnie mozesz przepisac sie do jakiejs przychodni i tam od razu do pediatry (jesli na konkretnym ci zależy)
 
hejo :rofl2:

my juz po wczasch, szkoda ze tak szybko minely :baffled: bylo fajnie, pogoda super, wrocilismy opalenie i wyplazowani :tak:

a kogo polecacie na polozna ?
ja 6 lat temu mialam jakas babke z chopina porazka :-p nie daj ze wpadala jak jej pasowalo to jeszcze siedziala po 1 lub 2h :angry: o dziecku mowila 5 min a reszta to sra&^@!& w banie :baffled: trzeba wogole ta polozna do domu sciagac ?
 
Ja polecam Panią Beatę Komarnicką - jedna z dwóch położnych środowiskowych w Aldemedzie (druga to Joanna Habura). Przemiła i bardzo pomocna babeczka :-).
Przed porodem poszłam do Aldemedu, wypełniłam jeden formularz i przydzielono mi właśnie Panią Beatę. Dostałam też do niej numer telefonu. Zadzwoniłam do niej dopiero po porodzie, w dniu wyjścia ze szpitala i Pani Beata zjawiła się już tego samego dnia. Z tego co mówili w SR, to pierwsza wizyta położnej powinna odbyć się w przeciągu 24 lub 48 godzin po wyjściu ze szpitala (nie pamiętam dokładnie).
Podczas wizyty Pani Beata pomogła nam wybrać pediatrę, wypełniła za nas i zaniosła do Aldemedu wszystkie potrzebne dokumenty.
 
reklama
witam! w końcu doczekałam się wizyty u lekarza...


dziś zaczynam pierwszy dzień 38 tygodnia ciąży (termin mam na 9 września)


KTG wyszło w porządku, pobrał mi wymaz na badanie paciorkowca, jutro będę musiała zawieść do laboratorium..


po badaniu szyjki nic nie wskazuje na zbliżający się poród... ale mała nadal nie obróciła się główką w dół, waży ok 3 kg i są minimalne szanse że wykona obrót, więc mam się nastawić że będę miała cesarkę.


za tydzień kolejne KTG, a 3 września ostateczne USG i jeśli mała nadal nie będzie główką w dół to dostane skierowanie na cesarkę.


 
Do góry