reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Dziewczyny nadszedł ten czas dla mnie, że trzeba pójść do apteki po glukozę.:szok: Chyba niepotrzebnie naczytałam się "jakie to fuj i okropne" i teraz mam do Was pytanie. Czy to tak na prawdę jest? Czytałam że można kupić glukozę "o smaku" cytrynowym... czy taka jest do przełknięcia? Czy przeważnie w aptece glukoza cytrynowa jest? A może są różne smaki?:D I najważniejsze - czy ta cytrynowa nie fałszuje wyniku (w sensie ten smakowy dodatek)? Macie jakieś rady dla mnie jak to przełknąć? Jakieś doświadczenia? Na badanie idę w poniedziałek ale już zaczynam o tym myśleć... Przy okazji oczywiście bardzo dziękuję Dziewczynom wypowiadającym się w temacie szumisia... Niestety jakaś Pani była szybsza i nie zdążyłam go wczoraj kupić, ale na pocieszenie kupiłam karuzelę do kołyski z projektorem dającym na suficie gwiazdki i księżyce, z różnymi melodyjkami i lusterkiem :D Nie wiem czy kupiłam na pocieszenie siebie czy dla Anastazji ale mam :D
@jasani odnośnie prowadzenia kalendarza ja moglabym przejąć ale za jakieś 2 msc bo u mnie teraz remont pokoju Nastki i jestem z Wami z doskoku:) Na invitrówki mimo sentymentu też rzadko zaglądam..:(

Ja miałam już dwa razy krzywą robioną. Glukozy smakowej nie dostałam, ale brałam ćwiartkę cytryny ze sobą i wciskałam do tego super drina:) W smaku bardzo słodkie i tyle, spodziewałam się czegoś dużo gorszego. Z rad - lepiej to rozpuścić w mniejszej ilosci wody i wypić na raz. Przy drugim badaniu zrobili mi w takim dużym kubku aż się zmęczyłam przy piciu:) A po wypiciu zagyź sobie jeszcze tą resztą cytryny i jest pycha:)
 
reklama
Ja miałam już dwa razy krzywą robioną. Glukozy smakowej nie dostałam, ale brałam ćwiartkę cytryny ze sobą i wciskałam do tego super drina:) W smaku bardzo słodkie i tyle, spodziewałam się czegoś dużo gorszego. Z rad - lepiej to rozpuścić w mniejszej ilosci wody i wypić na raz. Przy drugim badaniu zrobili mi w takim dużym kubku aż się zmęczyłam przy piciu:) A po wypiciu zagyź sobie jeszcze tą resztą cytryny i jest pycha:)
Glukoza musi być rozpuszczona w minimum 250-300 ml wody Nie można mniej bo wynik może byc zafałszowany.
 
Tak właśnie twardnieje i u mnie robi sie kwadratowy [emoji12] do tego mam taka gule w przełyku. Jeśli nie są regularne to nie ma sie co martwic macica sie przygotowuje. A dzień leniuszka zdarza sie każdemu dziecku, zobaczysz jutro czy dalej mnij sie rusza, ważne,żeby było ok 10 ruchów w ciągu godziny ! Jeśli nie ma to posiłek, cos do picia, cos słodkiego i powinna dostać „kopa” [emoji6]

Mój yo teraz tak szalej,ze aż cała podskakuje, mały siłacz!
A od kiedy sie liczy te 10 ruchów na godzinę? bo ja mam dopiero jaki 23czy 24 tc i te ruchy to różnie wypadają
 
To jak to. w labach nie wiedzą co robią? To trzeba samemu rozpuścić czy przed gabinetem gdzie się krew pobiera te kobiety mi rozpuszczają? Rozpuszczasz w domu, w domu pijesz i lecisz do laba? Ja już nie rozumiem... chciałam zrobić w medicover..
W labie rozpuszczaja ale wg mojego lekarza w połowie zle to robią bo dawka ktora mamy zapisana powinny rozpuścić w 250 ml czyli taki normalny kubek a w szeregu przypadków robia to w tych plastikowych kubkach od dystrybutorów wody. mi kazal w domu rozpuścić w kubku (250 ml) wycisnąć cytrynę do tego potem przelać do termicznego i zabrać ze sobą do labu. Tam najpierw pobiera krew na czczo potem to pijesz w ciągu chyba masz maz 5 min na wypicie i sprawdzają po godzinie od wypicia i po dwóch. siedzisz tam w tym czasie z dobra książka:)
 
@shaggy krok po kroku :biggrin2: ślicznie dziękuję! a wyniki są tego samego dnia? Jak to takie długie badanie...? Bo oprócz tego robię sobie jeszcze TSH i inne i wiem że tego samego dnia będę mieć wyniki ale czy tej krzywej cukrowej też? A dopytam jeszcze czy ja monituje czas - tą upływającą godzinę i potem kolejną) czy raczej pielęgniarki na to uważają?
Z tego co widzialam to pacjentki same mówiły że to już:) A glukoza to chyba tego samego dnia jest- przynajmniej ta zwykla jak na moje.
 
reklama
Hmmm...to mi za pierwszym razem dali 200ml a za drugim chyba 0,5l:-D
A w którą stronę mogą te wyniki być zafałszowane?
Mnie się wydaje że jesli za wysoki stezenie glukozy czyli te Twoje 200 ml to cukier wyższy wyszedl a te 0.5 ł to jak na moje za bardzo rozcienczone to znowu bylo niższe stezenie cukru we krwi - bo bardziej rozcienczone ale to tylko moje podejrzenia. a co dkcytrynowej glukozy to ponoc juz jej nie ma tak powiedziała Pani w aptece mężowi
 
Do góry