reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciężarne na Wyspach

reklama
dziewczyny napiszcie mi w jakich pozycjach rodzi sie w anglii? bo kuzynka mojego meza mowi ze w pozycji pollezacej i nogi na ziemii nie jak w pl na samolociki i jest to strasznie denerwujace bo tylek zjezdza...
 
Medio dawałam kaszki małemu od 4 miesiąca i do tej pory jada ze smakiem juz prawie wszystkie smaki.
junia roksantusia ja wiem,że można rodzic jak sie chce,na poró w wodzie trzeba było u mnie sie wcześniej zapisać tz.powiedzieć że sie tak chcę. Ja rodziłam na normalnym łóżku z regulowana wysokościa na poczatku była to pozycja pół siedząca później sami położyli mi łóżko na płasko,mówili mi że pre bokiem:szok:choc do tej pory nie wiem o co im chodziło i kazali przec na wprost:no:ale dla mnie parcie to parcie nie wiem co chcieli ode mnie. Jak juz nie mogłam wyprzec na wprost wtedy założyli podpórki pod nogi i rodziłam na samolocik.
Ale tak z nogami do dołu to nie słuszałam,żeby rodzić:-(
 
W Anglii nie ma jednej, konkretnej pozycji, w ktorej nalezy rodzic. Wybor pozycji zalezy tylko i wylacznie od kobiety rodzacej. Zazwyczaj polozne proponuja by rodzic w pozycji innej niz lezaca np.: na czworaka (kolanowo-lokciowa), na stojaco (sila grawitacji ulatwia wszystko), kucajac, badz tez w wodzie lub na specjalnym krzesle. Pozycja lezaca jest latwiejsza do odebrania porodu dla personelu, ale wiecej szkod wyrzadza kobiecie { poza tym dziecko rodzac sie ma pod gorke} i tu zdaja sobie z tego sprawe, nie tak jak w PL. Na samolocik sadzaja w ostatecznosci:tak:Wiem z doswiadzczenia:tak::tak:
Pozdrawiam
 
ja rodzilam na lozku... nogi nie byly na samolocie... ale czesc boli malam juz wczesniej na stojaco i to partych... juz na koniec polozyli mnie na lozko i tam urodzilam... ale zgodze sie z Tajchi bol to bol... obojetnie gdzie sie rodzi... same zobaczycie ze nie bedziecie nawet o tym myslec gdzie a tylko aby juz byl koniec...
 
Czesc Dziewczyny
Ja poprzednie dzieci rodzilam w pozycji pollezacej na plecach, bo to bylo w Polsce a Majeczke rodzilam tutaj na czworaka i powiem wam ze ten porod byl najlepszy, szybko i bez zbytniego obciazenia. Polozna sama mi proponowala rozne pozycje moglam isc do basenu, lub rodzic na pilce, nawet jakbym chciala to moglam rodzic na podlodze. Wiec kobieta sama wybiera w trakcie porodu jak chce rodzic zeby bylo dla niej wygodnie.
Pozdrawiam
 
reklama
hej kobitki

Ojj mnie u was nie bylo wogole nie jestem na bierzaco ktora urodzila i ktora nastepna ale moze uda mi sie nadrobic :-p ale wszystkich postow to chyba nie bede w stanie przejzec ( tylko w tyrce sobie zagladam na bb )

A u mnie ehh po staremu mialam kila dni relaksiku w Irlandii :D cudnie bylo moja chrzesnica miala pierwsza komunie :) a w lipcu szykuje sie kolejny wypad tymrazem do Pl na prawie miesiac jupi a potem to juz tylko bede oczekiwac mojego dzidziula

Wszystkie mamusie pozdrawiam i zycze milego dzionka a dzieciaczkom przesylam buzialka do milego :-)
 
Do góry