reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarne na Wyspach

Czesc dziewczynki :-) taki piekny dzis dzie, pogoda dopisala :-D
Karolinka- trzymam kciuki :) oby gladko i szybko poszlo :-D
Oj powiem wam dziewczynki, ze ta pogoda mnie tak pozytywnie nastraja, maly daje o sobie znac, co mnie cieszy bo juz myslalam ze nigdy nie bede pewna ze czuje jak sie wierci. Powiedzcie czy tez was bolalo podbrzusze? chodzi mi o taki pojawiaacy sie bol i znikajacy w okolicy jajnika. Bo od 2 dni mam takie bole i zastanawiam sie czy cos sie dzieje, czy moze to maly mnie tam kopie i wtedy boli.
Pozdrawiam i milego dzionka :)
 
reklama
Hej dziewczyny. Nie odzywam się, ale sumiennie czytam wasze posty. Jestem grubaaaaaa, a na wadze tylko 5kg na plusie - położna mówi, że to woda :( Wyglądam jak słonik, a na dodatek moja siostra się odchudza i skutecznie sprawia, że czuję się jeszcze większa :(

Iwee - miałam cukrzycę w pierwszej ciąży, ale nie musiałam brać insuliny, tylko stosowałam dietę - muszę przyznać, że nie stosowałam się bardzo rygorystycznie, mała urodziła się zupełnie zdrowa. Teraz natomiast od początku ciąży jestem na diecie cukrzycowej (mniej lub bardziej stricte, ale staram się), gdyż lekarz powiedział mi, że jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że cukrzyca się powtórzy. W czwartek mam badanie GTT - tolerancja glukozy - wszystko się więc niebawem okaże, ale myślę, że mam tą cukrzycę, w każdym razie taka dieta jest bardzo zdrowa i warto na niej być nawet jak się nie ma cukrzycy. Jem 5-6 razy dziennie małe posiłki, prawie wcale słodyczy, ziemniaków, a białego chleba wcale, żadnych słodkich soków, tylko wodę i herbatki, no i rano kawkę, ale to z nałogu tak :) No i dużo ruchu wskazane, więc staram się chodzić na spacerki :)

Napiszę niedługo jak wyszedł test GTT

Aha, LECĘ DO POLSKI (26 kwietnia) :D I mam już umówione USG 3D :D Nie mogę sie doczekać :)

Buziaki :*
 
matisek a w ktorym jestes tygodniu? mnie tez czasem boli w dole po bokach mysle ze to nic powaznego... ale w razie gdyby bardzo bolalo albo caly czas to idz do lekarza:) a za ciebie karolinko trzymam kciuki!!!
 
Medio - USG mam w srode, polowkowe bo dokladnie w 20 tygodniu chociaz z tego co sie naczyatlam to dziewczyny polowkowe maja 22-26 tydzien no nie wiem, maja sprawdzac czy narzady sie dobrze rozwijaja i mierzyc wszytsko pokolei. W sumie to bedzie 2 i ostatnie moje USG szkoda bo to takie piekne patrzec na wlasne malenstwo, ale moze uda nam sie jakos na poczatku lipca smignac do Polandii to tam zrobie jeszcze jedno i moze uda mi sie znalezc gabinet z mozliwoscia nagrania plytki :-)

Matisek - ja mam bole podbrzusza od poczatku ciazy na poczatku bralam dupastron do 16 tygodnia a teraz jak bardzo boli to nospa, ale przedewszystkim jak boli to poluz sie i odpocznij a jak kluje bardziej jak kichasz tam w jajnikach to normalne wiec nie ma sie co martwic :-)

ide na lanczyk bo wzielam dzis do pracki wczorajsza sharme mmm i juz mi slinka cieknie zagladne do was pozniej jak bede miec chwilke buzialki
 
ja mam drugie usg w poniedzialek 27... trzymajcie kciuki zeby sie ladnie ulozylo i zebysmy mogli poznac plec... bardzo bysmy chcieli siostrzyczke dla kacperka:)
 
Z usg nici,nawet nie probowali,podobno za wczesnie.Jutro kolejne badanie krwi,w srode wizyta z lekarzem i zobaczymy.Bole brzucha-kazdy przechodzi to innaczej-glupia odpowiedz:wściekła/y: Zapytalam czy ja na pewno w ciazy jestem,czy tez jest jakies zagrozenia,odpowiedzieli,ze na bank a wiec powinno byc dobrze;-)
Bylam dzis na 1ych zajeciach z kursu jezykowego,ale krowe mamy:no:podstarzala pani ang,Fiona ma na imie i bardzo mnie nie lubi.Oj musze z nia wytrzymac najblizsze 3 miesiace,jak mnie bedzie denerwowala,to pawia na nia puszcze:-p
Dziewczynki pomyslcie ile kobiet na swiecie siedzi teraz przed kompami i przeszukuje rozne stronki na temat ciazy,to niesamowite ile z nas mysli o tym samym w tym samym czasie-wow:szok:
Buziaki i przesylam duzo duzo sloneczka:-)
 
czesc dziewczyny
jestem juz w domu, jak wczesniej pisalam o 5tej odeszly mi wody, pierwszy skurcz o 5.15 i tak co 20min albo szybciej, ogolnie nieregularne, zadzwonilam do szpitala kazali przyjechac ok 8, zrobili mi ktg, cisnienie i sprawdzili czy mam rozwarcie, ale nie mam :-( i odeslali do domu kazali przyjechac jak skurcze beda co 5-7min i beda dlugie, albo gdybym zauwazyla ze cos jest nie tak, jesli do rana nie urodze to jutro o 8 znowu do szpitala na ktg i sprawdzenie rozwarcia, i tak nawet do 72godzin, po 72godz dopiero wywolanie. narazie leje sie ze mnie jak z kranu, jestem troche zmeczona bo wogole w nocy nie spalam, nie moglam usnac nawet na minutke, wiec ide sie teraz polozyc na chwilke
dziekuje wam za slowa otuchy
mam nadzieje ze nie bede musiala tak chodzic az 3dni :szok:
 
reklama
Do góry