reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarne na Wyspach

reklama
madlen, ja robilam testy tutaj, po kilku tygodniach od zaplodnienia, wszystkie trzy (kazdy innego rodzaju) wyszly pozytywne.
nie zamartwiaj sie ciaza pozamaciczna, bo przy takiej ciazy testy tez wychodza pozytywne.

dziewczyny czy "dating scan" to to samo, co usg genetyczne czy badanie na zespół downa? bo mi dzis położna powiedziała, że to po prostu pierwsze usg w 12-13 tc, które wykluczy ciążę pozamaciczna, określi wiek dziecka i powie czy jest jedno etc, a badanie na zespól Downa będzie w 18 tc. skołowała mnie tym zupełnie, bo myślałam, że to usg zbada też przeziorność karkową...
smoniq pytałam o to, czy progesteron wpływa na wynik badania, oczywiście nie wiedziała, jutro zapytam ginki...

Ja niedawno mialam usg na 12tyg i sprwadzalo tez przeziernosc karkowa + robili badanie krwii pod tym kontem i podawali czy jestem w wysokim ryzyku czy w niskim -wiec nie bardzo rozumiem
 
dzieki dziewczyny.:) nie wiem dlaczego mi te testy nie wyszly?? mnie to tez zastanawia a zarazem niepokoi.:( w pon.pojde do lekarza to sie wszystkiego dowiem.mam tylko nadzieje,ze to beda same dobre wiadomosci?? ;) coprawda nie planowalam wiecej dzieci,ale teraz jak juz jest we mnie Nowe Zycie,to sie pomalu z tym oswajam i ciesze..bardzo ciesze :) i mam nadzieje,ze wszystko bedzie ok ;)
pozdrawiam :))
 
dzieki dziewczyny.:) nie wiem dlaczego mi te testy nie wyszly?? mnie to tez zastanawia a zarazem niepokoi.:( w pon.pojde do lekarza to sie wszystkiego dowiem.mam tylko nadzieje,ze to beda same dobre wiadomosci?? ;) coprawda nie planowalam wiecej dzieci,ale teraz jak juz jest we mnie Nowe Zycie,to sie pomalu z tym oswajam i ciesze..bardzo ciesze :) i mam nadzieje,ze wszystko bedzie ok ;)
pozdrawiam :))

mi test wyszedl w 5 tyg ,ale czytalam ze u niektorych dopiero w 8mym wiec naprawde nie wiadomo-powodzenia
 
Witam nocną porą.
Kamilalopez to chyba pomału się oswajasz z nowym lokum, pomimo że nie jesteś zachwycona. ;-)
Madzia23 to teraz Cię pocieszę,ja jestem w 19 tyg i mam 8kg na plusie :szok:, z tym że nie bardzo się tym przejmuję, nawet jeżeli przytyję z 20 kg, bo wierzę że sobie z tym poradzę. A póki co to prawie niczego sobie nie żałuję bo wiem że jak będę karmić to prawie nic nie będę mogła jeść. :no:
Witam nowe ciężarówki. :-p
Madlen79 to naprawdę dziwne,:eek: mi wyszły 2 kreski po 3 tygodniach, napisz koniecznie jak będziesz po wizycie.
 
Witajcie,
jestem z powrotem po urlopie podróż minęła ok, chociaż brzuszek już dawał o sobie znać, wszystkie wyniki mam ok, z cukrem w porządku więc tylko czekać na rozwiązanie. A mała rozpycha mi już żebra normalnie szok:szok: Czeka mnie teraz rozpakowanie wszystkiego co przywieźliśmy pewnie parę dni zejdzie.
pogoda dziś super więc do dzieła:tak:
pozdrawiam Was serdecznie i wasze kruszynki!
Witam nowe mamusie;-)
lecę wpadnę później, pa!
 
kamilalopez,ropucha dzieki za pocieszenie,mam nadzieje,że nie bedzie tak zle.W moim przypadku bylo tak,ze do 16 tyg ciąży nie przytyłam nawet pół kilo,a tu w 7 tygodni nagle 8 na plusie:szok:W dodatku jestem bardzo niska(niespełna 1,60cm:zawstydzona/y:),wiec kazdy kilogram od razu widac bardzo po mnie:-(Juz wygladam jak kula:happy:Zobaczymy...
Dzisiaj prawie nie zmrużyłam oka przez tą zgage:wściekła/y:Do tego ból głowy i jeszcze mnie w mostku dusiło,ale to chyba na tle nerwowym.Z tygodnia na tydzien boje sie coraz bardziej i modle sie zeby byc juz w 30 tyg to odetchne z ulga....Nie chce juz rodzic w 28 tygodniu!!!:no:
Pozdrawiam;-)
 
ropucha jak tylko wroce od lekarza zaraz wam napisze...chyba,ze zlapie totalnego dola.dla mnie to jest tez dziwne,ze te testy nie wyszly..juz wiecej ich nie robie,bo sfiksuje na maxa.jak robilam testy,kiedy bylam wciazy z moimi szkrabami,to od razu byly dwie kreski,a teraz...nie wiem o co chodzi,ale czytalam na necie,ze czasami tak sie zdarza,jak jest male stezenie hcg,albo zbyt rozcienczony mocz..w pon.bede miala wszystko czarno na bialym...
nerwowy weekend przede mna,trzymajcie kciuki
lece zaraz z moimi lobuzami na plac zabaw,ladna pogoda wiec szkoda siedziec w domu,a poza tym troche przestane myslec...
 
Dziekuje za powitanie dziewczyny:)))

Ja gadula jestem wiec pisac i pytac duzo bede:)

Kahaaa wcale mnie nie dziwi ze polozna niewiele wiedziala moja tez mi dozo nie powiedziala a jak poszlam sie zapisac na scan zapytalam w recepcji o przeziornosc karkaow i pani tez nie wiedziala poprosiala polozna i ta mi wytlumaczyla. Dating scan przypada miedzi 11 a 13+6 tyg i mierza przeziornosc karkowa ogladaja dziecko i orientacyjnie mowia o terminie. Pozniej w 18 tyg idziesz do poloznej i ona pobiera krew na badania mysle ze to walsnie ten test potrujny PAPPA. Na moje szczescie lub nieszczescie w moim szpitalu sie to zmienia i od kwietnia zaczynaja wdrazac nowy system i bede miala tak jak olcia czyli USG i ta przeziornosc karkowa + dodatkowo krew ale moj wynik ma byc po 10 dniach. Tak wiec KAhaaaa wyglada na to ze bedziesz miala tak jak ja bym milaa gdyby w moim szpitalu nie zniemili zasad. Ja krwi nie bede robila bo zazywam progesteron i z kilku zrodel juz wiem ze on ma wplyw na wynik tego badania falszywie do zawyza wiec jak na razie jestem przekonana na nie. Zapytam jak beda mnie namawiac abyz zrobila co wiedza na temat wplywu progesterony na to badanie i sadze ze powiedza ze nie maja takich danych..... Kahaa zapytraj twojej gin ciekawa jestem co ci powie.... a nie martw sie napewno beda parzec na przeziornosc karkowa bo to teraz standard.

Karis
czy moge wiedziec czy tu w Pl bylas samochodem czy polecieliscie samolotem????
My chcielislmy jechac samochodem w lipcu na 2 tyg do Pl ale przeraza mnie jazda ponad 14 godzin na koncowce 6 miesiaca. Boje sie przeczytalam w necie ze to nie dobry pomysl..... a samolot jestem jzu w Anglii 4 lata i latam regularnie 2 razy do roku i szczerze powiem nie widzialam wiele cizarnych kobiet latajacych w zaawansowanej ciazy.
Jakie sa wasze doswaidczenia dziewczyny??????
 
reklama
Karis
czy moge wiedziec czy tu w Pl bylas samochodem czy polecieliscie samolotem????
My chcielislmy jechac samochodem w lipcu na 2 tyg do Pl ale przeraza mnie jazda ponad 14 godzin na koncowce 6 miesiaca. Boje sie przeczytalam w necie ze to nie dobry pomysl..... a samolot jestem jzu w Anglii 4 lata i latam regularnie 2 razy do roku i szczerze powiem nie widzialam wiele cizarnych kobiet latajacych w zaawansowanej ciazy.
Jakie sa wasze doswaidczenia dziewczyny??????

ja leciałam w 14 tyg chyba i jakoś albo w 25 tygodniu albo w 27 tygodniu ciąży :)
i wszystko było oki
a samochodem to zależy kto jak chce... chociaż tyle godzin to nie wiem... wygodniej chyba te 2 h samolotem
 
Do góry