reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarne na Wyspach

KINGUSIA ja chodzilam do angielskiej przychodni, byla co prawda polozna ktora byla Polka ale do iej nie trafilam.ale mozesz sie zapytac na pierwszym spotjkaniu pytaja sie czy potrzebujesz tlumacza,lub czy bedzie przychodzic z Toba jakas osoba ktora bedzie tumaczyc :-)

No tak, ale to pewnie w prywatnej przychodni byłaś?? i tłumacz też pewnie chce kasy za to??
 
reklama
Czesc mamuski:-D mnie wsiaklo na caly weekend, bo pierwszy raz od 3 tyg mialam meza w domu przez cale dnie wiec trzeba go bylo pomeczyc i nacieszyc sie nim:-),
Witam nowe ciezaroweczki,
Kingusia-z tego co sie orientuje to tutaj kazda przychodnia oferuje nieodplatnie tlumacza. Ja np. zawsze jak jestem w szpitalu to mam za darmo tlumacza. Za pierwszym razem polozna mi doradzila zebym na wszelki wypadek wziela, bo to duze przezycie, ogromny szpital i zeby mi latwiej bylo. A teraz to tlumacze sami mi sie zapisuja. W sumie to niewiele pomagaja, bo potrafie sie sama dogadac, no ale dam rodakom zarobic :-) aha za pierwszym razem to trafila mi sie tlumaczka ktora rodzila 5 miesiecy wczesniej wiec jeszcze mi opowiadala jak tu w anglii porod wyglada, wiec dodatkowy plus ;-)
Dzisiaj w koncu po prawie 2 miesiecznym czekaniu i kilku telefonach przyslali mi te 190funtow. Juz w domu chcialam krzyczec ALLELUJA he he he:-D
Na szczescie zakupy praktycznie wszystkie zrobione, w piatek odbieram zamowienie w bootsie i teraz zostaje mi tylko zapakowac torbe. Az mnie przeraza ze coraz blizej termin. Najchetniej to bym uciekla i wrocila jak juz sie maly urodzi, tylko nie wiem kto by go za mnie urodzil he he he.
Tak wam zazdroszcze tych wakacji w polsce, mam nadzieje ze uda mi sie chociaz na swieta pojechac do polski, przynajmniej rodzinka maluszka bedzie mogla zobaczyc. UUUUUps widze ze sie rozpisalam, nic mykam pokrzatac sie po domku:tak: milego dzionka.
 
nie bylam w nhs :-) a jest takie prawo ze jezeli nie rozumiesz to musisz mniec tlumacza, oczywiscie dotyczy to spraw urzedowych lub w tym przypadku medycznychm :-) jak dzwonisz np o benefity to tez pytaja czy potrzebujesz tlumacza :-)
 
Witam,
niestety dziewczyny, ale maly prawdopodobnie bedzie mial operacje na ta przepukline. Czasami ona ustepuje i zanika calkowicie, ale nawet jesli, to gdy stanie maly na nogi jest duze prawdopodobienstwo, ze pojawi sie znowu. Dziecko mozna operowac dopiero jak skonczy roczek, wowczas dobrze znosi znieczulenie...ale lekarz w najgorszym wypadku, kazala nam go przetrzymac co najmniej do momentu az skonczy 6 mcy i wtedy w ostatecznosci mozna cos zrobic z tym cholerstwem.

Mamunia2
jeszcze dokladnie nie wiemy czy zostajemy w PL na stale. Jak narazie przyjechalismy na 3 mce, jesli nie znajdziemy pracy w PL, to wrocimy do UK. Zobaczymy jak to bedzie...jutro jade na rozmowe kwalifikacyjna. Hm, w naszym zawodzie trudno cokolwiek znalezc, ale zobaczymy....
A co u Ciebie? Szukacie nowego mieszkanka? A w ogole, to jak z cenami za mieszkania w Stratford? Wciaz takie drogie?
 
Witam Mamusie i nowe ciężaróweczki

Oj długo mnie nie było i sporo się w tym czasie działo: zmieniliśmy w końcu dom i mieszkamy na samych obrzeżach Bradford. Jest tu cisza i spokój - domek cieplutki czysty i przede wszystkim jest duży ogród. Trochę czasu mi zajęło zmienianie adresów i przychodni. Pani w przychodni była zadowolona z dziewczynek. Milusia rośnie zdrowo. Jakieś trzy tygodnie temu zaraziła się choróbskiem od Oli (biegała po ogrodzie boso i bez sweterka jak było chłodno) Byłam na kontroli żeby się tylko dowiedzieć czy na płuckach nic nie mają a babka mi chciała wcisnąć Tamiflu. Powiedziałam że nie mają styczności z obcymi ludźmi i jest to tylko infekcja posprawdzała płucka i powiedziała że jak będzie gorączka to mam do nich zadzwonić. A po tygodniu kaszel i katar przeszedł. Nie będę dzieci faszerować lekami jak niema takiej potrzeby.
Muszę się pochwalić moja Milusia ma już dwa śliczne ząbki na dole - jak jej daje troszkę chlebka to mnie zawsze gryzie aż kwikam:)
Już je jabuszko i zupki ze słoiczków od 4 miesięcy za 1 sama zacznę jej gotować normalne posiłki bo po co wydawać pieniążki jak będzie mogła jeść to co my.

Ola od września śmiga do katolickiej szkoły od pn do pt a w soboty do polskiej i jestem cała szczęśliwa bo będzie miała dużo zajęć - w końcu musimy spożytkowac jej energie bo w domu nie jestem jej w stanie zapewnić 100% mojego czasu zeby tylko się z nią bawić. A tak będzie miała koleżanki nauczy sie angielskiego i będzie wymęczona- taki mam plan:tak::tak::tak::tak:

A tak to mam ciszę i spokój na codzień - Milunia akurat śpi Olusia robi rysunki i klei taśmą na drzwiach.
Spotkałam się ostatnio z moją położną pytała się mnie czy dostała juz wyniki do domu z badania raka szyjki macicy. Że tez mnie zapamiętała:-D
I okazało się że mieszka 3 domy ode mnie - masakra ale się uśmiałam.
Zmykam na kawusie bo coś zamulona jestem to pewnie ta pobudka o 5 rano:tak::tak:
A właśnie moja Milusia zasypia o 20 po kąpaniu i śpi do 5 rano bez pobudki tylko z moim M karmimy ją dwa razy przez sen. Co za luzzz


Barnadetka, Tajchi co tam u was????
 
A ja jestem w trakcie robienia listy co mamzabrać do Polski dla małego i co przywieżć z Polskistrasznie to monotonne,bolatam z kartką i tylko co mi sie przypomni to notuje:baffled:

myleene
,.może to i dobrze,chociaz nie będzie się już meczyła Twoja kruszyna
renif witamy,gdzie mieszkasz w Londynie???
medio nie chce siedzieć w ogóle,ale potrafi tylko,że zamiast siedziec to woli na brzuchu sie poczołgać niby raczkować. Mamy juz 3 ząbki dwa na górze i jeden na dole
kingusia ja chodziłąm do normalnego GP byłam raz u polskiego gina tutaj skasowałmnie 100F z usg,ale nic innego nie powiedział niz to co po wizycie w GP czy tez w szpitalu po scanie,jesli nie znasz języka zawsze możesz poprosić\az\\a o tłumacza,podobno nie sa chętni go dawaćale muszą!!!!:-)
Jesli i tak sie nie bardzo z tłumaczem byś czuła,tochyba tylko pozostają prywatne wizyty jesli potrzebujeszadresy polskich ginekologów to mamjeden na greenfordzie i na sudbery hill drugi nie jest toaz tak daleko z Richmond.
 
asinka u mnie wszytsko super.
Szybko zabki jej urosłymój dostał pierwszego na 8 miesięcy i w 10 dni wyszły kolejne dwa.
Fajnie połozna pod ręką,miła okolica pozazdrościć Wam i całe szczęście ładnie śpi:-) poprostu super:-D
matisek gratuluje 190F, w końcu się doczekałaś.
A męczenie męża przed porodem jest wskazane;-)
alex3mayer dzięi poodpoczywam za Was wszystkie

Ami do wyjazdu zostało 4dni 1 godz i 2min
 
Ostatnia edycja:
TAJCHI uadanego urlopu życze:) ja juz prawie mam zapomniane nasze wakacje.. dobrze ze teraz mam mamusie i brata,a teraz zostane sama bedzie dziwnie,mam nadzieje ze moj maz zacznie mniej pracowac bo chyba zwariuje..
 
reklama
My po wizycie health visitor i po msazu. Dianie sie bardzo podobalo teraz od 12 spi z przerwa na jedzenie i chyba nie widzi sie jej wstawac :-)

PINKA jak przygotowania? i pobyt w Polsce? corci sie podoba?
 
Do góry