reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarne na Wyspach

Witam
Czesc Mysia witam na naszym forum. Jezeli nie chcesz wrocic do pracy to po zakonczeniu maternity musisz zglosic do WTC ze nie pracujesz i wtedy oni zwieksza wasz benefit napewno. Mozesz sie rowniez starac o Housing benefit jezeli jeszcze nie masz.
Tajchi jak tam twoja praca, nie martw sie o Kacperka, bo chlopcy zawsze rowijaja sie pozniej, jak bedzie starszy to dogoni pozostalych. A tak zapytam, kiedy macie rocznice slubu, bo ja 23.06, widze ze wlasnie byla wiec wszystkiego najlepszego!!!!:-):-):-);-);-):tak::tak:
Jutro przyjezdza moja mama HURA!!!!!, wreszcie bede miala kogos do pomocy, chociaz moja Majeczka calkiem spokojna, spi cala noc od 9 do 7 rano:-), a na jedno posiedzenie potrafi juz zjesc 180 mleka, wazy juz ponad 6,5 kilo( nie wiem dokladnie bo moja healt visitor zapomniala o mnie i nie przychodzi:wściekła/y:, wiec waze ja na wadzedla doroslych:-D). Bylam z nia na USG bioderek i juz wszystko jest w porzasiu, teraz czeka nas ostatnia szczepionkai to juz chyba wszystko az skonczy rok.
Pozdrwionka dla wszystkich dziewczynek;-);-);-).
 
Ostatnia edycja:
reklama
Bernadeta dziekuje za szybka odpowiedz:tak::-)zuwazylam,ze udzielilas juz wiele cennych wskazowek dziewczyna na forum:tak:
Mam do ciebie jeszcze jedno pytanie napisalas komus,ze gdy CHB jest na meza to moze on zrobic transfer na zone zeby liczylo sie do emerytury Jestem jakas ciemna bo nie rozumiem o co chodzi z tym transferem Mozesz mi wyjasnic prosze;-)
 
Olinda ja tez liczę, że pogoda w Polsce się poprawi.
Olivka już siedzi, a to wielkie gratulacje:))
U nas też jest problem z dziąsełakmi, tez górnymi, dziś w nocy dałam małemu paracetamol, bo płakał z bólu, po leku spał pięknie, więc poczuł ulgę.

Podrawiam Was gorąco.
 
Dziewczyny, jak to jest ze szpepieniami tu?
Sa 3 szczepienia w pierwszym roku zycia (8, 12, 16 tydz). Kiedy synus zblizal sie do 8 tyg. zadzwonilam umowic sie na szczepienia, a one do mnie, ze najblizszy termin to dobiero 25 czerwca!!!!! (mimo, ze wyslaly mi list by umowic sie z nimi pomiedzy 1 a 5 czerwca). Tak wiec, pierwsza dawke Alus otrzyma w 11 tyg. zycia, zamiast w 8. Nie wiecie czasami, czy mozna przyspieszyc kolejne szczepienie, czy musza byc jednak zachowane te 4 tyg odstepu???????

Powiedzcie mi jeszcze czy orientujecie sie jeszcze jak tu jest ze spiralka? Probowalam brac tabletki, ale trzeba miec glowe na karku by pilkowac godzin, a ja niestety zapominalam łykac tabletek. Wiec moze spiralka by byla lepszym rozwiazaniem....
 
Ostatnia edycja:
Witam dziewczyny,
w koncu mam chwilke by cos skrobnac.
Pobyt w PL sie udal, mimo, ze pogoda byla okropna. Musze przyznac, ze z wielkim bolem wracalam do Anglii:baffled:
Babcia wnusiem zachwycona i tak jak sie spodziewalam, przezwyczaila go do noszenia na rekach i sama musze teraz targac tego klocka:)

Bernadetka juz mi przyznali SSMG, a o CHTC zadzwonie dzis i dowiem sie dlaczego przestali placic...wkurza mnie tylko, ze odnosnie CHB wysylaja mi tysiace listow i czekam juz prawie 3 m-ce.
Twoja Majeczka to calkiem jak moj Aluś. Takze przesypia całą noc, zjada jak narazie 150 ml i wazy ok 6,5kg. Ja takze mam strasznie pojeb...ną HV. Jak sie umawia, to nie przychodzi. Zrobila nalot kiedy bylam w PL i zostawila mi karteczke.
Olinda gratulacje dla Olivki.

Medio ale laseczka z Ciebie, tylko pozazdroscic.

Melka79 nie boj sie jezdzic po UK. Anglicy sa calkiem uprzejmi na drodze. Ja mimo, ze mialam prawko kilka lat, nie jezdzilam po PL, nie bylo takiej potrzeby, a tu musialam i cakiem mi dobrze szlo. Prawie rok temu, kiedy bylam juz w ciazy mialam wypadek, czolowe zderzenie i od tamtego czasu nie prowadzilam auta, ale jak wracalismy z PL moj M nie dawal sam rady juz i ja jechalam i mimo przerwy 11m-cy wciaz dobrze mi szlo:) Wiec skoro ja dalam rade po wypadku to i Ty tez dasz:tak:.

Witam wszystkie nowe mamusie:-)

PS. chcialabym sie pochwalic moim syneczkiem, ale nie wiem jak wrzucic fotke:confused:
 
Myleene - ja niestety będę musiała odradzić Ci spiralkę - z trzech powodów:
1. Przy zakładaniu bolało mnie jakbym rodziła :szok:
2. Trzeba kontrolować jej położenie przez cały czas, najlepiej co kilka miesięcy dlatego, że... :szok:
3. Może się przesunąć i wtedy zachodzi się w ciążę tak jak ja :tak:
Kosztowało mnie to 500zł, kompletnie się nie sprawdziło, i w sumie przez to nie mam już pełnego zaufania do mojej ginekolog, ostatnio już byłam u innego lekarza :nerd:
Aha, przesunąć może się z powodu złego założenia przez lekarza lub z powodu, hm, jakby tu ładnie powiedzieć, niezbyt konwencjonalnego seksu;-), w co trudno mi jest uwierzyć, bo mimo, że mój M jest dość hojnie obdarzony, to bez przesady - do środka macicy mi raczej nie wejdzie - tak mi się przynajmniej coś kojarzy z zajęć z anatomii :-D - wrażliwe osoby przepraszam za obrazowe opisy :-D
Ponosiłam to dziadostwo dokładnie rok i nadal mam to w sobie, ciągle się martwię jak ja to urodzę:baffled:, podobno wyjdzie z łożyskiem, ale strasznie się tego boję:baffled:, chociaż mój lekarz w PL mówi, że mam zapomnieć o tym ustrojstwie, bo jest groźne tylko na początku ciąży, kiedy to może spowodować poronienie drażniąc macicę, potem takie poronienie jest bardzo mało prawdopodobne, ewentualnie może być przedwczesny poród, ale u mnie się nie zanosi :cool2:

Z tego względu oczywistym jest, że będę odradzać spiralki każdemu kto o to zapyta... A nie chcesz implantu? Są skuteczniejsze niż sterylizacja, ja prawdopodobnie kilka tygodni po porodzie pójdę sobie taki wszczepić - zwłaszcza, że tutaj taka przyjemność jest bezpłatna :tak:

PS. Przynieśli mi dziś wózek - bardzo mi się podoba:tak:, chociaż z "torba" pod wózkiem jest mikra, trochę przesadzili:dry:...
 
Myleene- jesli chodzi o antykoncepcje to ja polecam zatrzyki bierze sie je co trzy miesiace ja sie po nich czuje zupelnie normalnie zadnych skutkow ubocznych :tak::-)

Lucin@ zajefajnie wszystko opisalas :-D:-D

Dziekuje w imieniu Olivki za gratulacje teraz tylko trzymajcie kciuki zeby te dziasla jej odpuscily bo jest masakra !!!!!!!:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:

Buziaki milego dnia
 
Odnosnie antykoncepcji, to przy malym dziecku, trudno punktualnie stosowac pigułki,a poza tym, to mialam straszny apetyt po nich, jadlam wiecej niz moj M.

lucin@ a mogłabys cos wiecej napisac o tym implancie? Na jak dlugo starcza i co to w ogole jest??

olinda juz kiedys podawalas mi nazwe tego zastrzyku, ale nie pamietam:no:
 
Olinda, Myleene - co do zastrzyków - nie wiem, nie próbowałam, ani nikt z moich znajomych też nie :confused:
Ale co do implantu - ma go moja siostra od 1,5 roku, założyli jej w ramię na 3 lata, z tego co wiem, można na dłużej, w każdej chwili w razie skutków ubocznych (podobnych do tabletek antykoncepcyjnych) można go wyjąć, więc wydaje mi się, że to rozsądna metoda :tak: Zakładają po znieczuleniu miejscowym, nie boli, ale moja wrażliwa siostrzyczka patrzyła namiętnie jak jej to zakładają i Jej się słabo zrobiło od samego widoku :-D Tutaj zakładają przeważnie Implanon - ulotki można znaleźć w przychodniach - albo wpisz w googlach to Ci wyskoczą też polskie fora z opiniami :tak:
Jak nie namówię M żeby się wysterylizował :confused: to na 100% zakładam implant :tak: Z mojego wywiadu dotychczas szanse na to są 50/50 :-), może się zgodzi :tak:, zwłaszcza, że Jego kolega ostatnio to zrobił, mamy córkę, teraz za 3 tygodnie będzie synek, czego chcieć więcej:tak:Poza tym jest to odwracalne, można te nasieniowody połączyć w razie jakichś zmian w życiowych planach :tak: W sumie czemu ja mam obciążać organizm silnymi hormonami, jak On po 10-minutowym zabiegu nie będzie musiał potem nawet niczego brać ... :cool2: To tylko przecięcie nasieniowodów w mosznie - robione laparoskopowo, nawet żadna operacja nie jest potrzebna - banał jakiś :tak: Co myslicie o męskiej sterylizacji?
 
reklama
CZESC DZIEWCZYNY MI JESZCZE POZOSTALO 56 DNI:-D , ALE COS CZUJE ZE SZYBCIEJ SIE "POSYPIE" , W PIERWSZEJ CIAZY DAWALI MI TERMIN NA 3 MARCA A URODZILAM 13 LUTEGO , TERAZ MAM TERMIN NA 19 SIERPNIA ( MOJA TESCIOWA OBSTAWIA NA 4 SIERPNIA :tak:). JA WOZEK JUZ MAM - KUPILAM NA EBAYU - GLEBOKI " BEBESTYLE" I ZESTAW BEBE CONFORT "LOOLA" . DO POLSKI DOPIERO SIE WYBIERAMI W GRUDNIU - TERAZ JUZ RACZEJ DLAMNIE ZAPOZNO ZEBY JECHAC , ZRESZTA MOJA 6 - LETNIA CORA MA JESZCZE MIESIAC SZKOLY , NO A PO PORODZIE TRZEBA ZALATWIAC PASZPORT , NO A Z TYM TEZ TROCHE JEZDZENIA DO LONDYNU ( NA SZCZESCIE JAK URODZE TO MOJA MAMA MA PRZYJECHAC ZOBACZYC "NOWA" WNUSIE :-D ( BEDZIE ROKSANKA ). JA ZLOZYLAM JUZ WNIOSKI NA MATERNITY GRANT ORAZ PREGNACY GRANT I PIENIAZKI WPLACILI MI PO NIECALYCH 2 TYGODNIACH , MOZE TO ZALEZY TEZ OD TEGO ZE MIESZKAM TU JUZ 11 LAT I JUZ DAWNO BIORE CHB. ORAZ WTC. + CHTC.
POZDRAWIAM I DO USLYSZENIA :-)
 
Do góry