reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarne na Wyspach

reklama
Tajchi, wszystko ok, ma być chłopak podobno :) Ważne, tak jak Medio mówi, że zdrowy jest dzidziuś i ja również świetnie się czuję, więc jesteśmy szczęśliwi :)

Fasoleczka, a TY już ostatnie USG będziesz miała? Jesteś w połowie ciąży dopiero, albo chyba teraz ja się pogubiłam .... :)
 
Hej dziewczyny, powiedzcie czy w 19 tyg mozna stwierdzic na usg plec? bo ja za ponad tyg mam miec usg i sie doczekac nie moge :-D do polski lece i specjalnie sobie wizyte zalatwilam zeby dzidzie zobaczyc, bo jak narazie widzialam fasolke w 8 tyg wiec troche temu to bylo :-D. Aha i czy do stwierdzenia plci musi byc usg 3d czy na tym zwyklym tez da rade podejzec? I czy ma znaczenie to w ktorym tyg poczulam ruchy malenstwa?
 
czesc to znow ja powiedzcie czy slyszalyscie o tym ze jak sie kobieta w ciazy poparzy to dziecko bedzie mialo w tym miejscu slad? bo ja gdzies w 10 tyg sparzylam sie na brzuchu i slad mi pozostal i teraz sie martwie ze moje dziecko tez bedzie mialo slad. powiedzcie czy to prawda czy tylko jakis przesad?
 
Hej Matisek :-D Ale mnie rozbawiłaś :-) Kochana, to oczywiście przesąd, a powstał prawdopodobnie gdy jakaś kobieta oparzyła się, a dziecko przypadkiem miało w podobnym miejscu jakieś znamię :rofl2:

Nie martw się, dzidziuś na pewno będzie cały różowiutki i śliczny :tak: A jak nie to koniecznie daj znać :tak:
Buziak ;-)
 
Ostatnia edycja:
Witajcie lasencje :-)

Ja miałam dziś wizytę w domku przez Health Visitor, pani przyszła zapytać jak zamierzam karmić dziecko, w którym szpitalu będę rodzić, przyniosła mi 2 książki w języku polskim... ogólnie zrobiła mały wywiad :happy: czym się tu zajmujemy co robiliśmy w PL, spisała adres, numery telefonów i to tyle :confused:

Dziewczynki a ile razy miałyście robione tu USG? Bo ja tylko raz w 14tg ciąży. Położna powiedziała mi że więcej mieć nie będę bo ciąża przebiega prawidłowo i nie ma potrzeby żeby naświetlać nie potrzebnie dzidziusia :baffled:
Drugie USG miałam robione w 28tg w PL ale to się moim zdaniem nie wlicza, bo robiłam je na własne życzenie!

Co za paskudny dzień... znowu pada i wije :-(
 
Matisek z oparzeniem to oczywiscie przesad:-) Co do usg to w 19 tyg mozna juz zobaczyc plec dziecka i nie potrzeba 3d, zwykle 2d usg wystarczy. Jednak czasem dziedzia odwrocona jest tak ze nie mozna nic podpatrzec albo ma pepowine miedzy nozkami i wtedy tez sie nie dowiesz plci. No i nie ma znaczenia w ktorym tyg poczulas ruchy dziecka.
Karolinka z tego co wiem to tu standardowo robia usg 2 razy (pierwsze miedzy 12-14 tyg, i drugie w 20 tyg i ten ostatni to jest bardzo wazny scan, na ktorym mierza dzidzie i sprawdzaja poszczegolne organy szukajac ewentualnych wad rozwojowych...) Ja osobiscie mam bardzo czesto scany (do tej pory 4) ale to tylko dlatego bo nosze dwojke bobaskow w brzuszku:-)
lucin - fasoleczce chyba chodzi o to ze teraz ma 20tyg scan i jak wszystko jest oki to tu wiecej scanow juz nie robia...no chyba, ze zle rozumiem to pewnie fasoleczka mnie poprawi;-)
Bernadeta co u ciebie? Daj nam znac jak tu zagladniesz, pewnie juz z dzidzia przy piersi:tak:
Fasoleczka jak tam USG? Czekamy na relacje! :)
 
Uf to mi ulzylo z tym poparzeniem :-D chyba lepiej nie czytac o takich zabobonach, bo potem czlowiek swiruje :-D. Mam nadzieje ze na usg uda sie podejzec plec, chociaz od jakiegos czasu szuje ze bedzie corcia :-), wiec kto wie. he he. buziale
 
reklama
karolinka- to faktycznie bardzo dziwne, bo standardowo robią tu scan w 20 tyg. i jest on dużo ważniejszy od tego w 12 tyg. ponieważ robią wtedy wszystkie pomiary, sprawdzają, czy dzidzia dobrze się rozwija i czy nie widać wad wrodzonych, które czasem leczą już w brzuszku. Chyba Twoja położna coś tu zaniedbała. Ale nie martw się skoro robiłaś w polsce to na pewno wszystko Ci dokładnie sprawdzili:tak:. Nie zmienia to jednak faktu, że aż mnie trafia jak słyszę, że mogą zaniedbać coś tak ważnego:angry:.
 
Do góry