reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarne na Wyspach

vernita wlasnie chodzi o to, ze moja firma zbankrutowala i zostalambez pracy;/ watpie, ze teraz znajde nowa i dlatego sie martwie. Pracowalam tam prawie 7lat
 
Ostatnia edycja:
reklama
Kochana nie martw się. Ja mialam to samo poprzednio bankrut a ja chyb w 3 miesiacu. W job center musisz sie zarejestrować zresztą pewnie jesteś. Na 25 tyg dostajesz formę niesiesz do job center z najlepszymi pay slipami i oni licza czy wnostatich 66 tyg pracowałas chyba 26 i jak tak dostajesz kase na konto przez 39 tyg. Ale nie zrobią nic przed 25 tyg.
 
Dziekuje Vernita:) Jestes pierwsza osoba, ktora sie zna i odpowiedziala mi na pytanie:) Ja pracowalam tam prawie 7 lat wiec nie mam problemu z dokumentacja.
A co do tych wynikow genetycznych to chodzi ci o ta przeziernosc karkowa?
 
agatakat super ,ze wyniki dobre . Co do odświeżana fryzurki to teraz to już możesz spokojnie wybierać sie do szpitala ;) napisz jak tam scan??
aleksiel a ty gdzie sie podziewasz ??

Nie wiem jak u Was dziewczyny u mnie jesień pełną parą . Ostatnio lato zrobiło ostatnie tchnienie i było 19stopni a teraz to od 9 do 13 :( ogrzewanie w domku chodzi już od dawna. Wczoraj miałam wizytę w szpitalu trochę mieli burdel w papierach bo na wykazie wizyt mnie nie było przewidzianej ,ale dobrze ze wzięłam dokumenty z datą itd bo inaczej bym pocałowała klamkę... Wchodzę Ci ja do gabinetu a tam doktorek do mnie "jak sie masz" zdebialam a on na to "co zaskoczylem cię" he he i oczywiście po chwili sie przyznał ze tylko trochę zna polski żartowniś mi sie trafił ,ale chociaż nie było sztywno na wizycie. Jak zwykle trochę krwi mi upuścili i ku mojej radości zrobili mi scan . Byłam przeszczesliwa bo na to nie liczylam. Mój mały bokser w najlepsze ssał kciuka rozczulil mnie strasznie. Wszystkie pomiary dobre jedynie brzuszek jest mniejszy ,ale babeczka kazała sie tym nie przejmować . Tatuś jak sie dowiedział ,ze był scan dał mi do zrozumienia ,ze jest nie pocieszony bo zawsze chodzi z nami :) mocz i ciśnienie wzorowe a następna wizyta w szpitalu i kolejny scan na początku listopada :D
 
a raczej nie o przeziernosc, o syndrom down. ale czy oni badaja tez inne wady? slyszalam ze duzo kobiet ma wtedy operacje w ciazy i dziecko rodzi sie zdrowe,tzn z sercem itd,bo wiem ze wady geneteyczne to co innego.
u nas okropna pogoda mnie zaczyna bolec glowa, w sobote robimy roczek corki i mam tyle do zrobienia ze szok
 
Verita czy chodzi ci o to badanie z krwi na ZD?
Ja dzis wlasnie bylam u doktor w szpitalu, przeczytala mi wyniki (ktore wczesniej przyszly mi poczta). Posluchalismy serduszka, pierwszy raz!!!!!! Powiedziala ze termin CC bede miec miedzy 4 a 7 marca. czyli w 39 tyg. Zbadali mocz i cisnienie i wsio ;-).
 
towicz eee to fajnie że tak z zaskoczenia zrobili Ci dodatkowy scan :-)

[h=5]Bylismy dzisiaj na scanie wszystko ok!! młody waży 2100kg i wszystko w normie. Jest glowa w dół i raczej sie juz nie przekręci, malo prawdopodobne :tak: łożysko drugi stopien i wysoko położone, wody ok ilosc też, a wczoraj mialam schize ze cos mi cieknie, więc dobrze że wszystko się wyjaśniło :tak: na serduszku jakis cień ale lekarka mowi ze pewnie znowu sobie jaja robi a pewnie to cień od kregoslupa (mielismy dodatkowy skan na serce kilka tyg temu i wszystko bylo ok), tylko taki to juz mlody jest niegrzeczny i ciagle tylko nas stresuje ;-)[/h]Aleks a gdzie Ty? chyba jeszcze nie rodzisz co ;-)?

Verita nie wiem dokładnie o co pytasz, u nas przezierność wyszła kiepsko ale badania z krwii wyszło ok i małe ryzyko zespołu downa, pozatym mieliśmy dodatkowy skan serduszka młodego w poszukiwaniu jakiś wad.
 
reklama
hej dziewuszki, dzieki za troskę, jestem, jestem :)
czyt Was na bieżąco ale nie pisałam bo padł nam komputer a poza tym mam teścia z wizytą i mało czasu. ale skoro. obudziłam się dziś 3.50 to klepie z telefonu ;-)
Agata gratuluję udanych wizyt u położonej i na skanie, cieniem się nie przejmuj skoro wynik usg ns serduszko był ok! Jak Amanda w przedszkolu sobie radzi? na pewno coraz lepiej!!!
Towicz dla Ciebie równiez gratki z okazji udanej wizyty, super że Max dobrze się rozwija, a wymiar brzuszka szybko nadgoni.
Verita u nas przeziernosc i wynik genetyczny z krwi był ok, na połówkowym też wsio ok.
Wojniczanka ją też uważam że pieluchy wielorazowe to za dużo zachodu, pampersy lub pampersopodobne pieluchy można kupować na promocjach, popróbuj różne tańsze firmy.
Trusia trzymam kciukasy za połowowych scan, koniecznie daj znać co i jak!
Karolina skoro pracowalas w firmie 7 lat macierzynski na pewno Ci się należy. Tak jak pisze Verita zaświadczenie że jestes w ciąży tzw Mat1 dostaniesz po 20 tyg i uderzaj do jobcenter.
Mamcia gratki z okazji usłyszenia serducha. Ja mam taki dopler z eBaya i często słuchamy - super sprawa :)
A u nas ok w miarę, w czwartek za tydzień usg i jeśli bez zmian to podadzą termin cc, juz bym chciała wiedzieć.... Torby spakowane, mam nadzieje że mnie nie wywala za ilość... Ale na cc dłużej się leży poza tym szlafrok, kapcie, ręczniki i pokłady porodowe i juz walizka pełna... :(
Wszystko prawie gotowe tylko lozeczko do skrecenia ale to 5 min roboty. Na sobotę koleżanki zorganizowały mi baby shower będzie fajnie :)
Dziewczyny jakie są wasze opinie na temat hartowania, masowania piersi przed porodem? Kiedyś zalecali teraz odradzają ech sama nie wiem tak się naczytalam o laktacji przed snem że aż mi się śniło że mi trzecia piers wyrosła haha :D znana jestem z dziwnych snów ale dziś to polecilam w kosmos :eek:
 
Ostatnia edycja:
Do góry