reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarne na Wyspach

hej dziewczyny
Ja Was przepraszam, że tak zniknęłam ale na początku nie miałam czasu totalnie na nic, a potem tylko wpadłam na BB poczytać a do pisania jakoś weny i czasu brakło.
U mnie super, dzieciaki rosną, Oscarek już 4 miesiące skończył. Pierwszy miesiąc był najcięższy zanim to wszystko zaczęłam ogarniać, zwłaszcza jak M wrócił do pracy po urlopie. Teraz jest super. Synek duży chłopak rośnie, niestety sam cycek nie wystarczał i musiałam go dokarmiać mm. Na samym cycku chciał jeść co godzinę a niestety przy dwójce dzieci ciężko było bo Maya oczywiście zawsze coś chciała kiedy go karmiłam. Teraz piersi nie chce ciągnąć tylko przez butlę :/ jedynie w nocy jeszcze na śpiocha ciągnie, a w dzień mu odciągam. Trochę problemów z Mayą mamy, nie wiem czy ona przechodzi ten bunt dwulatka. Czasami jest okropna, potrafi wyć od rana do wieczora. Na szczęście to zdarza się już coraz rzadziej. Oby szybko jej minęło.

karis ja rodziłam w wodzie, tzn tylko chwilkę niestety. Do szpitala dojechałam to miałam 8 cm rozwarcia i napełnili mi szybko basen. Woda wspaniała, mi naprawdę przyniosło ulgę, skurcze nie były tak bolesne. Ale po wejściu do basenu 10 min i zaczęły się parte. Po pęknięciu balonu z wodami okazało się, że mały zrobił kupkę w środku i musiałam urodzić go na zew. A tak chciałam w wodzie :) Więc ja polecam wodę, zawsze można wyjść i rodzić normalnie.
Co jeszcze mogę polecić. Ja piłam od 37 tygodnia herbatkę z liści malin 2x dziennie. U nas w Tesco taka jest. Myślę, że nie zaszkodzi. U mnie skurcze zaczęły się o 11 wieczorem w ogóle niebolesne ale regularne. Dopiero ok 3 w nocy zaczęły boleć i były co 5 min. W szpitalu byłam ok 5 rano a o po 6 urodził się młody. Więc expresowo :)

kamilalopez, karis, polaa, joasia życzę Wam szybkich porodów. :)
Pozdrawiam

To moje bąble, przesada jak ten czas szybko leci
P3275076.jpgP4035078.jpgP4145110.jpgP3255066-horz.jpg
 
Ostatnia edycja:
reklama
Joasia warto sprobowac tych roznych technik,moze pomoga a napewno nie zaszkodza.Oby sie maluch do piatku odwrocil.

Bajeczka jakos z 2 dni temu myslalam sobie co tam u Ciebie bo od porodu sie nie odzywalas.Dobrze slyszec ze juz w rytm wpadlas.A Maya moze sie tak zachowuje bo jest zazdrosna o brata-kazde dziecko to przechodzi(jedne mniej drugie bardziej ale jednak)swoja uwage musisz podzielic na 2ke dzieci a przedtem byla tylko ona.

Karis ja nie wiem osobiscie jak to jest rodzic w wodzie bo niestety nie pozwolili mi z Olivia ale kolezanka ktora rodzila 3 dziecko teraz w lutym(pierwszy raz rodzila w wodzie)powiedziala ze rewelacja i jak rodzic to tylko w wodzie-mniejszy bol i szybszy porod.Ja teraz tez chce rodzic w wodzie i mam nadzieje ze tym razem mi sie uda:-) Jak Bajeczka napisala- w kazdej chwili mozesz wysc z wody

Polaa mnie tez juz ta pogoda dobija-dobrze ze Olivia do przedszkola chodzi bo tyle czasu w domu to obie bysmy zbzikowaly:-)Dzis slonce przygrzalo i fajnie cieplo ale niby od jutra ma znow lac:-(
 
bajeczka super że się odezwałaś cieszę się że u ciebie wszystko w porządku:tak::tak: maluchy śliczne:tak:
moja amelka też daje mi w kość a że miałam pierwszego syna to czasem przeżywałam szok jak ona potrafi piszczeć taki dziwny dźwięk jak płacze, czasem aż brakuje mi sił na szczeście tak jak piszesz jest coraz lepiej:-p
dzięki dziewczyny teraz napewno wybieram wodę i basen:tak: tylko zastanawiam się co na siebie wtedy włożyć do takiej wanny żeby goła nie być nie wiem co będzie wygodne...
no ten deszcz to masakra u mnie tera nie leje i ciepło ale jak patrzyłam na długoterminową pogodę to deszcz nas tu czeka...
10go mam wizytę u położnej i oby do do 16go wytrzymać od wtedy wysyłam się na porodówke:-p
a o tych liściach a malin też słyszałam muszę je poszukać bo właśnie w tesco nie mogłam ich znaleźć
 
karis ja miałam tylko stanik na sobie, jakoś tak nie chciałam być całkiem naga, chociaż wszystko mi jedno było w tamtym momencie. Ale znajoma miała na sobie krótką koszulkę w basenie i położna nie robiła problemów.
 
Witam,

bajeczka ale masz super Dzieciaczki:tak: i odzywaj się częściej;-)

karis no to trzymam kciuki, żebyś do tego 16-tego wytrzymała:-)
ja wizytę u poloznej mam 9-tego:tak: a w czwartek jak już wspominałam jadę do szpitala.

kamilalopez Kuba nie chodzi do przedszkola a szkoda:-(
No ale jeszcze trochę.
u nas wczoraj spoko pogoda bo nawet nie padał deszcz, zaliczyliśmy plac zabaw a dzisiaj znowu deszcz:wściekła/y: ale podobno jutro bez deszczu, zobaczymy
 
wlasnie w tej wannnie przeszkadza mi ta golizna no nic coś wymyślę:-p z tym stanikiem to napewno będę go mieć:tak:
dobrze że chociaż temperatura odczuwalna nie taka zła....
miłego dnia
 
Karis ja przedtem do porodu w wodzie zaopatrzylam sie w sportowy stanik i teraz tez sie w taki zaopatrze:-)

Bajeczka dzieci masz slodkie,a maly jakie oczka duze ma:-)
 
no właśnie nie wiem czy rodzić w wodzie nie mam zdania na ten temat czy to takie fajne mniej bolesne :confused: jak wiecie to napiszcie:tak:

Ja tez chce rodzic w wodzie to moje pierwsze dziecko i jak na razie wszytsko wskazuje na to ze mi sie to uda... ale nigdy nic nie wiadomo.
Ja zakupilam sobie stoj kapielowy jednoczesciowy i przerobilam dol jako body bo na golaska tez nie chce byc. Ale w Matalanie widzialm stroj gora stanik a dol spodniczka i majtasy osobno wiec chyba tez kupie to i z golym tylkiem nie bede latac :-D Oczywiscie tez zaopatrzylam sie w pizamy - koszule bo tak jak pisalam nigy nie nie wiadomo.

joasia- powodzenia w piatek, oby maly sie odwrocil to nie bedzie problemu :tak: moja znajoma wybrala cesarke nie chciala zeby obracali...

pola -powodzenia na wizycie oby byla decyzja na cc tak jak chcesz :tak:

bajeczka- slodkie dzieciaczki :-D

Karis78- sciskaj nozki zeby do 16go wytrzymac :-D to juz nie dlugo :tak:

A ja jutro ostatni dzien pracy i jedyne co mi zostaje to wyczekiwanie na TEN dzien. Torba juz spakowana i czeka- nawet przekaski juz spakowalam :-D:-D:-D
 
Sunshine przekąski nawet?:szok: niezła jesteś;-):-)

ja w tym momencie dokonczyłam pakowanie mojej, brakuje w niej tylko szczoteczki do zębów:-D zawsze to czlowiek spokojniejszy w razie czego:tak:
 
reklama
ja jeszcze muszę dokupić cycniki do karmienia ale mi nie po drodze przez te deszcze:wściekła/y:
do tego mała ma katar i postanowiła dokuczać mi niemiłosiernie:crazy:
sunshine6 dobry pomysł z tym strojem ze spódniczką:tak: polecę do matalana zobaczyć
polaa powodzenia na wizycie:tak:
łe ta pogoda ma jeszcze dwa tygodnie taka być no szok zobaczymy czy załapię się na lepszą żeby rodzić...
mimo wszystko miłego dnia
 
Do góry