reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarne na Wyspach

witam! jak widac jestem poczatkujaca na tym forum, mam nadzieje ze szybciutko sie tu zaklimmatyzuje :) jestem w 12 tyg.ciazy jestem juz umowiona z polozna....bardzo sie stresuje poniewaz jestem w londynie dopiero poltora roku i z moim angielskim nie jest rewelacyjnie, martwie sie ze nie zrozumie waznych rzeczy... czy w kazdym szpitalu mozna poprosic o tlumacza? wiecie moze jak to wyglada? dziekuje za odp.pozdrawiam


 
Ostatnia edycja:
reklama
Karolak nie przejmuj się :)
Ja niby angielski znam bardzo dobrze, a tez zawsze sie denerwuje czy zrozumiem wszystko,szczegolnie medyczne zwroty.
Jednak tutaj naprawde sa ludzie ktorzy ledwo dukaja, a jakos daja rade- ostatanio u poloznej w poczekalni siedzialam z babka.. ciapata ok 40 z pierwszym dzieckiem.. Nie dalo sie zagadac nawet :( Nie rozumiala prostych słów nawet i poważnie w głowe zachodzilam jak ona ta ciaze tu prowadzi ( polozna angielka)..
Ale jakos sie da jak widac :)
 
witam ponownie, bardzo dziekuje Ci za odpowiedz, troszeczke sie uspokoilam. jest tu dla mnie i chyba nie tylko dla mnie wielki stres, dlatego dobrze sie wygadac czasami, dobrze ze znlazlam to forum :-):-) czekam na dokumenty odnosnie pierwszego spotkania z polozna, mam nadzieje ze bedzie wszystko ok.... widze ze u Ciebie juz 40 tydz. gratuluje bardzo serdecznie i trzymam kciuki!
 
karolak witaj;-)
na pewno dasz radę;-) ja jak bylam w pierwszej ciazy to mąż chodzil praktycznie na kazda wizyte ze mna bo ledwo co mowilam po angielsku.
Raz nie mogl, szlam do Niej z dusza na ramieniu ale jakoś się dogadałam:-D jedyne co to mialam bardzo wysokie cisnienie wtedy ale nic dziwnego bo sie niezle ta wizyta stresowalam:zawstydzona/y:
a teraz, wiadomo nie zawsze wszystko zrozumiem, normalne, denerwuje sie czasami ale tak jak pisze Angel sa kobietki, ktore nie znaja podstawowych slow a jakos daja radę weic glowa do gory;-)
ale polozna na pewno spyta Cie czy nie badziesz chciala tlumacza:tak:
mnie sie pytala przy pierwszej ciazy i teraz tez czy dam sobie radę sama:tak:

a co u reszty Dziewczyn?
Cisza tutaj ostatnio zapanowala, odezwijcie się;-)
 
bardzo Ci dziekuje polaa, naprawde sie uspokoilam, nie twierdze ze nie gadam po ang. ale to zawsze jest stres, pierwsza ciaza no i zwroty juz medyczne, mam nadzieje ze polozna bedzie ok i ze nie bede musiala sie bardzo denerwowac, super ze jest takie forum, mozna naprawde pogadac....niestety ja nie pracuje, mialam male problemy na poczatku i siedze calymi dniami w domku, fajnie bedzie z Wami pogadac!!! widze ze to Twoja druga ciaza...mam nadzieje ze u Ciebie wszystko ok z dzidzia? pozdrawiam serdecznie i napewno na tym forum bede czestym gosciem i pewnie jeszcze nie raz bede musiala sie Was poradzic :):) milego dzionka
 
bardzo Ci dziekuje polaa, naprawde sie uspokoilam, nie twierdze ze nie gadam po ang. ale to zawsze jest stres, pierwsza ciaza no i zwroty juz medyczne, mam nadzieje ze polozna bedzie ok i ze nie bede musiala sie bardzo denerwowac, super ze jest takie forum, mozna naprawde pogadac....niestety ja nie pracuje, mialam male problemy na poczatku i siedze calymi dniami w domku, fajnie bedzie z Wami pogadac!!! widze ze to Twoja druga ciaza...mam nadzieje ze u Ciebie wszystko ok z dzidzia? pozdrawiam serdecznie i napewno na tym forum bede czestym gosciem i pewnie jeszcze nie raz bede musiala sie Was poradzic :):) milego dzionka

a dziekuję, dziękuję, wszystko ok z Małym:tak:
na pewno sobie poradzisz, nie martw się na zapas;-)
Tak jak piszesz, zawsze jest stres, a do tego pierwsza ciaza, jestes pelna obaw wiec sie nie dziwie ze masz watpliwości i się denerwujesz:tak:
ale na pewno sie dogadasz, a polozna musi trafic sie dobra, nie ma innej opcji:-D
 
dzieki za wsparcie, wlasnie dzis dostalam papiery odnosnie pierwszego spotkania, wizyte mam 3 kwietnia, wiec trzymaj kciuki:-) stresik jest ale juz bym chciala sie dowiedziec czy wszystko ok z moim malenstwem... jesli moge zapytac jak wspominasz porod w uk?
 
Jasne, że możesz. Porod, hmm, no nameczylam sie ponad 40 godzin zanim mi zrobili cc:tak: ale ja tez sie upieralam zeby urodzic naturalnie:tak::zawstydzona/y:
Mialam porod wywolywany bo bylam kilka dni po terminie a poza tym Maly sie nie ruszal od kilku dni wiec nie czekali ale nic na niego nie dzialalo:wściekła/y: po 40 godzinach mialam 2 cm rozwarcia, myslalam, ze zwariuję:/ i dlatego szybka decyzja o cc bo tetno zaczelo Malemu zanikac ale wszystko ok poszlo:tak: pobytu w szpitalu nie wspominam za wesolo, wrecz mi slabo jak czeka mnie powtorka:-( nie mialam prawie w ogole pokarmu i Mlody wiecznie plakal, masakra:-( a nie dokarmialy Go.
Ale prowadzenie ciazy wspominam rewelacyjnie.
bylam bardzo zadowolona, dla mnie super, ze nie trzeba chodzic co po chwile do lekarza itp.

Powodzenia 3 kwietnia, bedzie dobrze:tak:
 
no to rzeczywiscie troche przeszlas ale na szczescie wszystko jest ok. mam nadzieje ze nie bedziesz miala powtorki tylko ze bedzie duzo latwiej, wydaje mi sie ze to dobre (jesli oczywiscie nie ma komplikacji) ze nie ma tch czestych wizyt, zobaczymy co mi powiedza na tej pierwszej wizycie, napisali mi tylko w tym pismie ze na tym spotkaniu nie zrobia i usg nie wiem musze sie osobno zarejestrowac na samo badanie usg? bede dzwonic i tak do nich w sprawie tego tlumacza to ewentualnie sie zapytam....buziaki:-)
 
reklama
Polaa aż mnie ciarki przeszły brrryyy życzę więc dużo przyjemniejszych doznań przy drugim porodzie.

Karolak25 n USG umawia Ciebie położna po pierwszej wizycie.

A ja mam pytanie bo właśnie przeczesałam szafę i wyciągnęłam ciuchy po ciąży swoje i chce je sprzedać, rozmiary S może któraś z Was byłaby zainteresowana? Wystawiłam je na ebay luka 81 | eBay
 
Do góry