reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cienka blizna z dziurą po cc a kolejna ciąża

Ja miesiączki mam mało bolesne tylko tyle że tres ona 7dni jeden dzień w miarę obfity a reszta to takie plamienia przed ciąża miałam 5 dniowy okres i bolał brzuch.
Lekarz powiedział że w ciągu roku jak nie uda się zajść to będziemy "naprawiać" tą dziurę. Staramy się pół roku i narazie bez efektów. O pierwsza ciążę 3 lata walczyliśmy.
hej, ja miałam niszę po po dwóch cc i to całkiem sporą o jestem po operacji jej naprawienia. Nisza może, ale nie musi utrudniać zajście w ciąże, ale skoro masz plamienia, to nisza też jest pewnie sporawa. Zanim lekarz będzie ją naprawiał powinien wysłać Cię na histeroskopię i tam najlepiej obejrzy niszę oraz zobaczy jak długo zostaje w niej kontrast (tak jak z plamieniami - masz normalną miesiączkę i te późniejsze plamienia to ta krew miesiączkowa, która zalega w niszy i ona powolutku schodzi, potem to samo dzieje się ze śluzem). Może to utrudniać nie tylko zajście w ciążę, ale również implantację zarodka
 
reklama
A druga sprawa to taka, że jeśli uda się zajść w ciążę to nie czekać z wizytą u lekarza do czasu serduszka, a wcześniej, żeby sprawdzić czy pęcherzyk ciążowy jest w macicy, bo jeśli zagnieździ się w niszy to niestety jego wzrost może spowodować pęknięcie, krwawienie, a nawet śmierć
 
Również z mężem staramy się o rodzeństwo dla córki, nasze starania to już ponad 2 lata... Też mam dziurę przy cc. Lekarz zapytał tylko czy mam plemienia po okresie, ale taka uroda to w niczym nie przeszkadza czasem się tak zdarza mogą występować plemienia między miesiączkami i miesiączki mogą być bardziej bolesne- taka jego opinia. U nas wszytskie badania dobrze, teraz czeka mnie badanie drożności
gada bzdury, dobrze, że mój lekarz jak się w temacie nie orientował, bo to nie jego specjalność, to nie gadał bzdur tylko wysłał mnie do specjalisty od takich rzeczy, żeby oszacować zmianę
 
gada bzdury, dobrze, że mój lekarz jak się w temacie nie orientował, bo to nie jego specjalność, to nie gadał bzdur tylko wysłał mnie do specjalisty od takich rzeczy, żeby oszacować zmianę

Dokladnie. Skoro jest nisza to w tym miejscu nie doszlo do zrostu macicy. Sciana jest duzo ciensza i oslabiona. Moze to miec powazne konsekwencje.
 
Dziewczyny, a z ciekawości ile mają mm grubości Wasze blizny po cc? Czy 3 to jest jakoś bardzo mało?
 
A druga sprawa to taka, że jeśli uda się zajść w ciążę to nie czekać z wizytą u lekarza do czasu serduszka, a wcześniej, żeby sprawdzić czy pęcherzyk ciążowy jest w macicy, bo jeśli zagnieździ się w niszy to niestety jego wzrost może spowodować pęknięcie, krwawienie, a nawet śmierć
Dzięki za informację:) No właśnie dał nam rok na zajście w ciążę jak się nie uda to będzie to leczyć. Ja nie chce czekać roku i tak już minęło 6 miesięcy szkoda że nie powiedział mi w listopadzie że to może utrudniać zagnieżdżenie zarodka i ogólnie zajście w ciążę.
 
Dzięki za informację:) No właśnie dał nam rok na zajście w ciążę jak się nie uda to będzie to leczyć. Ja nie chce czekać roku i tak już minęło 6 miesięcy szkoda że nie powiedział mi w listopadzie że to może utrudniać zagnieżdżenie zarodka i ogólnie zajście w ciążę.

Moze warto zmienic lekarza, jesli nie spelnia twoich oczekiwac
 
Dziewczyny, a z ciekawości ile mają mm grubości Wasze blizny po cc? Czy 3 to jest jakoś bardzo mało?

Mi każdy lekarz mówi, że to nie ma znaczenia i tego się już nie mierzy. Generalnie wiem tylko tyle że jest ładna, praktycznie niewidoczna. Czasem ktoś pyta czy pamiętam nazwisko lekarza, który zrobił takie ładnie cięcie. Drugie dziecko urodziłam naturalnie - nic się z blizną nie stało.
 
reklama
Mi każdy lekarz mówi, że to nie ma znaczenia i tego się już nie mierzy. Generalnie wiem tylko tyle że jest ładna, praktycznie niewidoczna. Czasem ktoś pyta czy pamiętam nazwisko lekarza, który zrobił takie ładnie cięcie. Drugie dziecko urodziłam naturalnie - nic się z blizną nie stało.
Tu zdaję się chodzi o bliznę na macicy, która ma znaczenie przy kolejnej ciazy. Fakt, blizna na skórze raczej lekarzy nie interesuje ;)
 
Do góry