reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

Ja połówkowe w przyszły wtorek.
W tym tygodniu wyniki amnio powinny być no i jeszcze badania morfologia i mocz zrobić.
Ja to mam wrażenie, że ciągle po lekarzach chodzę i na badania 🙄;)
Więcej radości miałam w 1ej ciąży, teraz więcej nerwów i stresu
Ale wiecie? Fajnie, że jesteście 😊
 
reklama
Ja połówkowe w przyszły wtorek.
W tym tygodniu wyniki amnio powinny być no i jeszcze badania morfologia i mocz zrobić.
Ja to mam wrażenie, że ciągle po lekarzach chodzę i na badania 🙄;)
Więcej radości miałam w 1ej ciąży, teraz więcej nerwów i stresu
Ale wiecie? Fajnie, że jesteście 😊
Trzymam z całych sił👍
To prawda że poprzednie ciąże wydają się łatwiejsze, nie wiem czy to ten pesel i koronawirus nie dokładają zmarszczek😉
Doświadczone mamuśki co sądzicie o spacerówce ze śpiworkiem zamiast gondoli. To będzie marzec, kwiecień a nie zima... poprzednio miałam takie rozwiązanie i sobie chwaliłam.
 
Pulp, moja Córa jest z lutego i mogę powiedzieć, że gondola była używana bardzo krótko.
Ciekawska Bestia musiała wszystko widzieć.
Jak tylko dało radę zmieniłam na spacerówkę. Aczkolwiek nie wiem jak by to było w tym pierwszym okresie tylko ze spacerówką 🤔
 
No ja miałam taki śpiworek gondolkę wkładaną do wózka to było w komplecie, teraz takie coś widziałam rzadko w komplecie. Rozkładasz wtedy spacerówkę na płasko i wkładasz ten śpiwór, potem fajnie bo półleżąco bez problemu też można, ale spacerówka to taka konkretna szeroka, nie parasolka. Ja miałam marcowe kwietniowe dzieciaki.
 
No ja miałam taki śpiworek gondolkę wkładaną do wózka to było w komplecie, teraz takie coś widziałam rzadko w komplecie. Rozkładasz wtedy spacerówkę na płasko i wkładasz ten śpiwór, potem fajnie bo półleżąco bez problemu też można, ale spacerówka to taka konkretna szeroka, nie parasolka. Ja miałam marcowe kwietniowe dzieciaki.
Fajna sprawa ! Warto poszukać myślę
 
Tanita79 jak tam samopoczucie? Mam nadzieje że wyniki to tylko formalność. Niech już będzie to z głowy żebyśmy mogły się cieszyć tą ciążą. Muszę wziąć antybiotyk na ten pęcherz Bo nerki mnie bolą a po amniopunkcji zakażenie to nie przelewki... jutro też mam wizytę u gina dodatkową żeby zajrzał gdzie trzeba😉
 
Tanita79 jak tam samopoczucie? Mam nadzieje że wyniki to tylko formalność. Niech już będzie to z głowy żebyśmy mogły się cieszyć tą ciążą. Muszę wziąć antybiotyk na ten pęcherz Bo nerki mnie bolą a po amniopunkcji zakażenie to nie przelewki... jutro też mam wizytę u gina dodatkową żeby zajrzał gdzie trzeba😉
Irytuje mnie pogoda, moje postanowienie co do długich porannych spacerów w tym tygodniu spełzło na niczym.
Mała się wczoraj rozchorowała do tego.
Małe drańskie w brzuchu nadal się nie wierci.
Dzwoniłam dzisiaj - są wyniki z amnio ale nie miałam jak odebrać, dopiero jutro.
Chcę je widzieć i nie chcę 😬
Także nastrój super 😉 Dobrze, że mdłości sporo odpuściły. A te miesiące to podobno najfajniejszy okres w ciąży, a mnie uciekają dni między palcami 😩

Dobrze, że masz wizytę jutro. Nie ma co przeciągać - jak potrzebny antybiotyk to potrzebny i tyle, bo jeszcze sobie możesz zaszkodzić i jakieś choróbsko przypląta się.
Poza dolegliwościami pęcherzowymi jak się czujesz fizycznie? i psychicznie?
 
Irytuje mnie pogoda, moje postanowienie co do długich porannych spacerów w tym tygodniu spełzło na niczym.
Mała się wczoraj rozchorowała do tego.
Małe drańskie w brzuchu nadal się nie wierci.
Dzwoniłam dzisiaj - są wyniki z amnio ale nie miałam jak odebrać, dopiero jutro.
Chcę je widzieć i nie chcę 😬
Także nastrój super 😉 Dobrze, że mdłości sporo odpuściły. A te miesiące to podobno najfajniejszy okres w ciąży, a mnie uciekają dni między palcami 😩

Dobrze, że masz wizytę jutro. Nie ma co przeciągać - jak potrzebny antybiotyk to potrzebny i tyle, bo jeszcze sobie możesz zaszkodzić i jakieś choróbsko przypląta się.
Poza dolegliwościami pęcherzowymi jak się czujesz fizycznie? i psychicznie?
No właśnie różowo to to nie jest. Fizycznie boli ten pęcherz i nie trzymam moczu, ale jest lepiej po wczorajszym antybiotyku. U gina ok, zbadał mnie i stwierdził że tam ok, zbadał pH, śluz gęsty więc moja cewka nawala jak w samochodzie😉 jest bosko muszę się wyedukować co do wkładek tena lady, bo tak mogę mieć do końca ciąży. Wcześniej tak miałam przy psikaniu, kasłanie, skakaniu.
Dzieciątko ma dużo wód i wierci się co zresztą czułam i jest to niewątpliwie uspokajające więc wyobrażam sobie, że możesz się martwić. Ale wynik już na wyciągnięcie ręki. 😀 Wiecie że informacji o płci nie mam poza tym 12tc i usg genetycznym... więc jeszcze poczekam 3 tyg do tej dokładnej wizyty. Zapomniałam zapytać. Sprawdził te wody, bicie serca i tyle. Po antybiotyku jak minie tydzień mam zrobić powiew z moczu, teraz miałam zlecone ogólne plus osad. Mam cały czas brać probiotyki górą i dołem. Więc ciąża niewątpliwie urokliwa🥳
Psychicznie uciekam myślami i staram się za dużo nie myśleć na zapas. Mam kochaną rodzinkę więc cieszę się nimi.
 
reklama
Cześć dziewczyny. Odebrałam wyniki z badań prenatalnych i sama nie wiem co mam myśleć. Wyniki są dobre 🙂 Brak wskazań do diagnostyki inwazyjnej. Cieszę się bardzo ale moja Pani doktor mówiła że raczej będę miała wskazanie do amniopunkcji, nawet kazała mi zrobić wszystkie badania do zabiegu, które już zrobiłam. I teraz nie wiem, może zrobić nifty ? A można robić amniopunkcję prywatnie? Chociaż czy jest sens? Skołowana jestem...
 

Załączniki

  • IMG_20201014_132108965~2.jpg
    IMG_20201014_132108965~2.jpg
    2,4 MB · Wyświetleń: 84
Do góry