reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

Ja wiem misia , wiem, że to nie Wasze pomysły;-)..to takie szukanie miodu w doopie:-) a młody wyrośnie na zupełnie normalnego łobuziaka :)))))))
Jadę zaraz skontrolować co się dzieje w remizie na 18tce mojej córy;-)
 
reklama
może załozymy wątek : polityka prorodzinna kraju nad Wisłą ???
kolejny kwiatuszek ... jak słyszę jakie to matka polka ma udogodnienia to mnie szlag trafia ...
Słupsk: Z listy leków refundowanych zniknęły preparaty i leki dla niemowlaków - 20 stycznia 2012
chętnie dałabym panom i paniom z wiejskiej 507 zł na osobę netto (bo przy takimi dochodzie można ubiegać się o rodzinne w wysokości 68 zł ) i kazała żyć w tym CHORYM kraju wśród ustaw które ci idioci uchwalają !!!
Sorry ale nakręcam się po przeczyatniu takich artykułów, po bełkocie przedwyborczym i po wizycie w aptece czy też u lekarza ... na szczepieniach ...
 
misia nie ma co daleko szukać...mój syn ma astmę i kupowałam mu lek Singular za jakieś dwadzieścia parę złotych, a teraz poszłam do apteki i jest po 70:no: ...powiedzmy, że mnie stać, a ile rodziców nie ...a przychodnie dla alergików pękają w szwach:no:...to jest paranoja
 
Majuska a ile osób nie wykupi tego leku ? i wielu innych dzięki nowej ustawie ?
ale przed wyborami obiecują nam gruszki na wierzbie a każda ekipa opowiada jak będzie baśniowo ... w moim mieście wojewódzkim są 4 - CZTERY żłobki !!! ponoć piąty mają otworzyć ... jazda z wózkiem i załatwienie czegoś w urzędach jest koszmarem - sama odbierałam PESEL Młodego w ramach spaceru ... 3 schodki ... to nie jest dużo ale wózek waży naście kilo a ja po cc ... Młodego zostawiłam Pani urzędniczce pod opieką ... a dokładnie trzem ... w sprawie podatków udzielano mi informacji telefonicznie ... tzn. ja siedziałam z Młodym w biurze obsługi klienta i rozmawaiłam z panię która urzęduje kilka pięter wyżej bo winda jest ... tylko pół piętra muszę wejśc na nogach :-) dzięki czemu wszyscy wiedzieli kim jestem, gdzie mieszkam i po co jest ustawa o ochronie danych osobowych :-D i tak jest na każdym kroku ... zwyczajnie mnie to IRYTUJE żeby nie powiedziec dosadniej :-(
a jak remiza i osiemnastka ??????
 
Dzień dobry :-D
Majuśka jak tam zabawa w remizie? :)))
Misia nie tylko Ciebie szlag trafia... w grudniu na leki astmatyczne dla Filipa rachunek wyniósł około 90 zł, dwa dni temu kolejna recepta - 170 zł. Pakiecik pozwalający funkcjonowac dziecku miesiąc...Podobno są refundowane, ale polskich zamienników Singularu pani w aptece dać nie może od 1 stycznia, trzeba mieć na nie receptę, zamiennik kosztuje 20 zł. Wziewy polskie są, nafaszerowane sterydami więc z góry je wykluczam. no i oczywiście czekanie na wizytę miesiąc z rejestracją na kolejna od razu po wyjściu z gabinetu, bo nie ma miejsc.
Nie przewiduję biegania z wózkiem po Oławie, co prawda US jest przystosowany do wózków ale np. Urząd Gminy (mój naczelny organ) już nie... stary budynek z wielkimi schodami, sąd bez windy, pozostają duże sklepy jeśli się zmieszczę z wózkiem między bramkami:))) Tylko ile osób ma taki luksus jak ja, że po prostu nie musi wyjeżdżać z dzieckiem z domu?

Dziś po raz pierwszy od wielu nocy przebrnęłam przez nią bez bólu krzyża i reszty kości i spałam do 7.30:-D sama się dziwię, że tak ładnie nam to poszło:)))
 
Aniu ja pytałam w aptece przy okazji wykupu tych leków na astmę i pani powiedziała że jest jeszcze szansa że te ceny zmaleją, tak czy inaczej moim zdaniem to rozbój w biały dzień:no:

Remiza "rozniesiona" ....musiałam o 5 jechać pomagać sprzątać, tragedia tam była, dodatkowo u nas atak zimy , a tam drogi boczne , zaspy na drodze, koszmar..jestem nieprzytomna:baffled:
 
Hełoł ... ups własnie zauważyłam że ta kawa jest południowa :-) Młodemu idą zęby tzn. idą i idą i idą i wyjść nie mogą ... Poranne karmienie po 7,torchę przytulasów w łózku i cała nasz trójka ... no czwórka bo Bazylia też zasnęła sobie do 11 :-)
Majuska u nas też jest atak zimy i nie wiem czy wyjdziemy na spacer bo zwyczajnie wózkiem nie wyjadę spod kamienicy ... wczoraj i dziś sypało a nikt przez weekend nie odśnieża :-( Ale z tego wniosek że impreza byłą fajna :-D i będzie córa miała co wspominać no i TY też ;-)
Aniu ja mam problem ze zrobieniem szybkich zakupów bo tylko Biedronka wchodzi w grę lub Tesco bo okoliczne sklepy w tym piekarnia mają po 2 -3 schodki :-) no i z pocztą ... 2 schody pokonam a potem jeszcze kolejnych 8 już nie dam rady ... jest punkt pocztowy - znaczy odkryłam ostatnio ale ... jak sa ludzie to to jest tak malutkie że wózkiem nie da rady wjechać a że to centrum to tam zawsze ludzie są, podobnie jak najbliższa poczta osiedlowa.
Jak czytam takie kwiatki to od razu mi cisnienie skacze ... ja rozumiem, że jesteśmy biednym państwem, że nie ma skąd brać kasy na leki, macierzyństwo i takie tam fanaberie, ale te wszystkie działania uderzają w ludzi chorych, starych, biednych - a w tym kraju nawet jak sie pracuje można biednym być ... eby sie dobić przeczytałam ostatnio 2 artykułu: macierzynstwo w Szwecji (trochę przesadzają z prawami dziecka) i we Francji ... oj podniosłam sobie ciśnienie, podniosłam ...
Florentynka współczuję Ci serdecznie - nie wiem czy Cię pocieszę ... ranek ... budzi mnie coś przechodzącego przeze mnie ... Bazylia ... która kuca na wysokości mej twarzy i oddaje mocz na materac ... :baffled:
 
Florentyna, misia, lacze sie w cierpieniu. Karmie Mlodszego, Miyuki podchodzi do moich ubran zdjetych wieczorem, kuca i... leje!:szok: Noz, nawet nie mialam jak jej piznac! Nigdy mi takich numerow nie wycinala.

Misia, mysle ze z tym Twoim Mlodym to faktycznie szukanie ch...a do d... Przeciez mojego Adama w zadne normy nie szlo upchnac - wagowo od poczatku poza wszelkimi tabelami i ni cholery sie nie miescil, tyle ze w druga strone bo on za wielki, motorycznie zawsze lekko z tylu, za to gadal nim zaczal siedziec (w 6 miesiacu zaczal mowic), czytal nim mu zeby urosly.
 
reklama
Kłaczek jak jego gaworzenie przejdzie w gadanie to TO ostatnie chwile kiedy mogę sobie pogadać :-D zwłąszcza jak się obudzi i konwersuje ze swoimi dłońmi moddulująć głos w stylu Wadera :-D
otorycznie on nie idzie zgodnie z tabelą :-D po wczorajszych wyczynach typu skłądanie się w scyzoryk i ciąg dalszy zabaw stopami ale takiej z poza tabelki dziecka 5 miesiecznego mówię mu: Młody Ty sie zastanów co robisz bo znów wylądujemy u dochtorów żeby cię równac do tabelek, TY się skup na leżeniu na brzuchu a nie kładź sobie piłki na stopy i nie zastanawiaj sie czy wolisz ślinić klocka z lewej czy z prawej ręki ...
Współczuję Ci tego sikania ...Bazylia natomiast ma chyba podpisaną umowę z producentami smoków i gryzaków... ukradnie z każdego miejsce w każdym czasie ... obrót głowy wystarczy żeby kota nie było ze smokiem, gryzakiem, flaszką :-D
 
Ostatnia edycja:
Do góry