reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

Dzięki Brumba. Fajnego masz lekarza. Mój niestety wspomniał o ryzyku wad genetycznych ale myślę, że czuł się zobowiązany więc się tym zbytnio nie przyjęłam. Specjalnie nie zachęcał do starań ale życzył powodzenia.
Tak, to jest dobry człowiek i zaangażowany lekarz. Mnie o zwiększonym ryzyku nie wspominał bo on wie że ja wiem..
Chodziło o to, że ja myślałam, że on ma sceptyczne podejście do starań po 40stce..
I poszłam na wizytę taka podłamana..bo dopiero co po stracie.. więc lekarz powiedział mi wtedy o historii jego własnej rodziny- starań i strat i zachęcał do tych badań immunologicznych w Krakowie..
Co w praktyce oznaczało jeszcze wiele miesięcy tych procedur ze szczepieniami, zanim będziemy mogli się starać..
 
reklama
My tu czekamy na wiesci
Hej Kochane,
Test wyszedł bardzo dobrze. Ryzyko korygowane bardzo mocno zmniejszyło się w stosunku do podstawowego. Lekarz powiedział że nie ma żadnych wskazań do dalszej diagnostyki. Ale jest jedna ciekawostka - poziom mojej wolnej podjednostki beta hcg odpowiada ciąży trojaczej!!!!
Cholera wie dlaczego...
 
Dziewczyny, czy któraś była na teście Pappa? Napiszcie jak było.
Ja robiłam pappa i już nigdy więcej tego nie zrobię.. tego dnia maluszek miał wysokie bicie serca usg wyszło genetyczne super i to u dwóch lekarzy test wyszedł zły ZD plus to serce matko to co ja przeżywałam :( i dopiero kiedy straciłam maluszka odebrałam testy z krwi te DNA i był zdrowy zupełnie serduszko później tez biło dobrze po prostu ja chyba się stresowałam i tak wyszło wszystko z tym testem... Jeśli uda mi się zajść w ciąże to na pewno testu nie zrobię tylko usg genetyczne .
 
Hej Kochane,
Test wyszedł bardzo dobrze. Ryzyko korygowane bardzo mocno zmniejszyło się w stosunku do podstawowego. Lekarz powiedział że nie ma żadnych wskazań do dalszej diagnostyki. Ale jest jedna ciekawostka - poziom mojej wolnej podjednostki beta hcg odpowiada ciąży trojaczej!!!!
Cholera wie dlaczego...
Niewiele z tego rozumiem :-Dale cieszę się, że badanie wyszło dobrze i nie trzeba pogłębiać diagnostyki.:-) :)
 
No mi na wizycie lekarz powiedział, że usg może wyjść źle.Bo dużo razy tak jest. No dokładnie może Brumba nam wyśle trochę swojego spokoju. Mnie coś jakby w klatce piersiowej bolało. Chyba za dużo myślę i się nakręcam.

Wiesz co mi moj gin powiedział ze teraz jemu usg genetyczne wystarczy tym bardziej ze on sam je wykonuje no i przeżył to wszystko razem ziemna. Nie myśl kochana nie czytaj nic ja za dużo czytałam nakrecalam się to było nie potrzebne .
 
jeszcze Magdamama jest ze starajacych sie no i ja.... wiem wiem jeszcze jestem w ciazy ale ona nie rokuje dobrze ZNOWU :( :( takze jest jeszcze nas kilka :)
Tak ja tez się staram ... dziś mam 40dc brak@ 3 dzień po odstawieniu duphastonu czuje się bardzo zle albo płacze albo jestem nerwowa :( mam po mału dość ... w takich chwilach wracają te myśli ze była bym już prawie w 30 tc i jej nie ma... kurczę nie wiem dlaczego tak mam z tym okresem???
 
Hej Kochane,
Test wyszedł bardzo dobrze. Ryzyko korygowane bardzo mocno zmniejszyło się w stosunku do podstawowego. Lekarz powiedział że nie ma żadnych wskazań do dalszej diagnostyki. Ale jest jedna ciekawostka - poziom mojej wolnej podjednostki beta hcg odpowiada ciąży trojaczej!!!!
Cholera wie dlaczego...
to supper ze pappa prawidlowy :) ciesze sie bardzo :)
 
Hej Kochane,
Test wyszedł bardzo dobrze. Ryzyko korygowane bardzo mocno zmniejszyło się w stosunku do podstawowego. Lekarz powiedział że nie ma żadnych wskazań do dalszej diagnostyki. Ale jest jedna ciekawostka - poziom mojej wolnej podjednostki beta hcg odpowiada ciąży trojaczej!!!!
Cholera wie dlaczego...
O to masz już fajnie
 
reklama
Nie znam się na tym.. co to oznacza, że ten
koagulant jest podwyższony? I to zawsze ma związek z zespołem antyfosfolipidowym?
nie zawsze ale zespół antyfosfolipidowy rozpoznaje się, gdy jest spełnione ≥1 kryterium kliniczne i ≥1 kryterium laboratoryjne.
a u mnie 1 kliniczne jest spelnione bo mam 3 poronienia za soba no i ten antykoagulant jest juz kryterium laboratoryjnym (pozostale przeciwciala i bialka S i C sa ok )
 
Do góry