reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

Gratuluje wszystkim mamuskom[emoji173]️ Mam pytanie- w którym tygodniu miałyście robiony scan w którym sprawdzają przeziernosc karku maluszka? Ja mieszkam w UK i wyznaczyli mi pierwszy scan dopiero w 15 tyg. Trochę się martwię czy to nie za późno.
Badanie przeziernosci karku robi sie od 11 do 14 tc (13tc i 6 dc), ale jeszcze to sobie wygoogluj. To sie nazywa test podwojny lub Pappa czyli badanie usg genetyczne i bad.z krwii. To badanie nie mowi tylko o ryzyku wad genetycznych, ale takze o pracy lozyska i ryzyku m.in.nadcisnienia w ciazy (tak mowi moja lekarka). Mozesz sobie o nim poczytac na blogu mamyginekolog- ginekolozki, ktora w przystepny sposob opisuje badania i inne ciozowe oraz kobiece sprawy.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hej, gratuluję Wam dziewczyny, tyle nowych ciąż :) i trzymam kciuki za wszelkie marzenia też.
a ja po stresie i czekaniu dostałam wyniki Nifty: wynik prawidłowy, chłopiec :). Uffffff
Gratuluje !! też myślę o teście, w którym tygodniu ciąży robiłaś? bo jak pisałam do nich to odpisali mi że najlepiej skończony 12 tydzień a ginekolog powiedziała mi że skończony 11.
 
Dziewczyny
mam pytanie odnośnie badań krwi - miałyście robione toxo IGG i IGM i cytomegalie IGG i IGM ?
odebrałam wyniki z moczu i wyszły mi bakterie - czy w tak wczesnej ciąży można brać antybiotyk? lekarza mam za tydzień dopiero...
 
reklama
Gratuluje wszystkim mamuskom[emoji173]️ Mam pytanie- w którym tygodniu miałyście robiony scan w którym sprawdzają przeziernosc karku maluszka? Ja mieszkam w UK i wyznaczyli mi pierwszy scan dopiero w 15 tyg. Trochę się martwię czy to nie za późno.
Witaj. W Polsce z tego co pamiętam miałam robione podobnie około 14 tyg. Mieszkam we Włoszech i tu miałam robione dopiero badania polowkowe. Wiec wszystko jest ok;)
 
Do góry