reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża- niski poziom hcg

Karo.lo

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
27 Marzec 2019
Postów
47
Hey dziewczyny, czy to możliwe że testy mogą nie wykryć ciąży z powodu niskiego hcg w moczu?
Bo właśnie znajoma mi opowiadała że w pierwszej ciąży testy wychodziły jej negatywne do 7 tc i trochę mnie to zdziwiło.
A może miała tak któraś z was lub wasze znajome? Chętnie poczytam takie historie 😃
 
reklama
No bo tu nie ma w co wierzyć, nie ma takich historii prawdziwych, to tylko wyolbrzymianie przypadku przez daną osobę który później przechodzi z ust do ust i jest wielkie łał jak to możliwe bo po drodze szczegóły takie jak długi cykl czy "ale ciąża z USG jest dużo młodsza" gdzieś się gubia.
U mojej siostry nie było wyolbrzymione, byłam przy tym jak robiła testy i wszystkie były negatywne a jak poszłyśmy do lekarza to wyszedł 6tc. Możecie sobie nie wierzyć, nie interesuje mnie to.
 
reklama
U mojej siostry nie było wyolbrzymione, byłam przy tym jak robiła testy i wszystkie były negatywne a jak poszłyśmy do lekarza to wyszedł 6tc. Możecie sobie nie wierzyć, nie interesuje mnie to.
Tylko pytanie kiedy poszła do lekarza. Czy w dniu zrobienia testu czy np 2 tygodnie później. Nie unoś się tak bo nie ma o co.
 
Kalendarzyk podaje wiek ciąży od poprzedniej miesiączki, a przecież logiczne, że w ciążę nie zaszłaś 1 dnia cyklu, tylko około 2 tygodnie później.
Lekarz będzie Ci liczył ciąże tak, jak kalendarzyk, ale beta określa precyzyjniej, kiedy doszło do zapłodnienia.
 
Hej
Dziś 28 dc, test pozytywny beta 119
Wg kalendarzyka 4 tydz ciazy wg bety 2/3.
Czy beta podaje wiek ciazy od momentu zapłodnienia? Czy powinien być już wyższy ...
Twoja beta wskazuje na 4 tydzień ciąży. Ciąża liczona jest od pierwszego dnia ostatniej menstruacji, tak podają normy poziomu bety, i tak będzie liczył lekarz. Jeśli jesteś w 28 dniu cyklu to jesteś w czwartym tygodniu i już.
 

Załączniki

  • F14CCE97-2544-4FE2-A263-C18E6D3ADB2C.jpeg
    F14CCE97-2544-4FE2-A263-C18E6D3ADB2C.jpeg
    76,4 KB · Wyświetleń: 113
reklama
Do góry