reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża leżąca

reklama
Teraz już wszystko wporzadku już po porodzie?
Tak to było kilka lat temu a teraz w drugiej ciąży miałam założony pessar, by zapobiec powtórce z historii. W pierwszej ciąży nagle, podczas wizyty okazało się że nie ma szyjki, rozwarcie jest już na półmetku. Na porodówce próbowali zatrzymać akcje, po nocy pełnej wrażeń udało się. . Miesiąc leżałam z pełnym rozwarciem 🙄
 
Gdyby nie krążek w opinii mojego lekarza jeszcze wcześniej bym urodziła. Zdejmowany w 37tc i już miałam 3 cm rozwarcia. Plackiem do leżałam do terminu cc, bo córka ułożona była pośladkowo i bałam się że zacznie się akcja i rodzenie jej nóżkami 🙈
 
Oo nieźle u mnie niestety w pierwszej ciąży nie dało się powstrzymać porodu ,w drugiej zaś miałam szew założony w 17 tyg na uwypuklający się pęcherz ale no niestety było już za spóźni założony teraz w trzeciej ciąży mam tym razem z zawczasu ,a ty z paserem jak byłaś było wszystko dobrze do końca?? Pomógł??
Tak to było kilka lat temu a teraz w drugiej ciąży miałam założony pessar, by zapobiec powtórce z historii. W pierwszej ciąży nagle, podczas wizyty okazało się że nie ma szyjki, rozwarcie jest już na półmetku. Na porodówce próbowali zatrzymać akcje, po nocy pełnej wrażeń udało się. . Miesiąc leżałam z pełnym rozwarciem 🙄
 
A j bardzo różnie ,to moja trzecia ciążą dwie pierwsze to w pierwszej urodziłam w 25 tyg a w drugiej w 19 właśnie przez to że szyjka się skracała teraz szew od 8 tyg i leżę jak narazie jest ok ale obawiam się że jak bd większą ciążą to moze być różnie ,choc jestem dobrej myśli że tym razem się uda 🙂
Trzymam krzciuki żeby się udało.
 
Dobrze jeśli leżycie w domu. Od 32 tc leżałam w szpitalu plackiem. Zero siedzenia, zero możliwości skorzystania z toalety czy prysznica. Masakra.
Nie zazdroszcze, mojego kolegi z pracy siostra tak miała, jak byłam bardzo zestresowana to dał mi numer do niej i opowiedziała mi jak leżała i to mnie bardzo zmotywowało, ja w 20-21 zaliczyłam kilka dni w szpitalu i od tego czasu nawet po domu bez potrzeby staram się nie wstawać
 
To już moja trzecia ciąża, pierwsza się nie udała, serduszko nie zabiło, były krwiaki, druga to plamienia, skurcze, i tak na przemian, do tego wymioty do samego końca, cukrzyca ciazowa, w drugiej kompletowałam wyprawkę przez internet, teraz różnice będę miała dwa latka i coś, mam synka i teraz będzie dziewczynka, teraz trudniej, bo musiałam nauczyć synka ze nie mogę go podnosić i inne rzeczy ale się przyzwyczaił i w trakcie dni jest w żłobku a jak wraca to spędza czas z tata a do mnie to się przytula, czyta ze mną książki. Z mężem to chodzi na spacer z psem, do parku, jeździć rowerkiem i inne atrakcje jak jechanie pooglądać koparki. A ze teraz będzie dziewczynka to kupiłam kilka różowych ubranek. Pózniej się okazało ze może być wcześniakiem to zrobiłam zakupy dodatkowo mniejszych pampersow i ubranek i musiałam dużo wcześniej spakować torby żeby w razie krwotoku tylko zabrać torby i do szpitala. Żeby się nie pakować jak w 21 tygodniu w płaczu i stresie
 
Ja mam jeszcze aplikacje duolingo i czasem sobie klikam język niemiecki ale staram się bardziej wyluzowywac i jak czuje ze to mnie mecze to przestaje i robię sobie przerwy
 
reklama
Pessar miałam założony od 12tc i do 7 mies normalnie pracowałam. Później zaczęły się skurcze, stawiania brzucha i poszłam na zwolnienie.
Pierwszy wcześniak z 36 tc a teraz dotrwałam do 39 tc. Mała drobniejsza się urodziła i przez dobry miesiąc czy nawet 2 pampersy 0 szły w ruch.
 
Do góry