reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Różyczko właśnie przerabiam zapalenie oskrzeli i mój kaszel już znika, tzn nie męczy aż tak. Polecam z syropów dostępnych "dla nas" Drosetux i Stodal i słyszałam o tym *spam* a poza tym psikaj TantumVerde gardło.
Zdrówka życzę :*

Dytko - dziękuję za radę..eż zapalenie oskrzeli właśnie mam...masakra-ledwo żyję... Antybiotyk zaczęłam brać bo nic nie pomagało (Ospamox)...Mam nadzieję że na Mauszki to nie wpłynie negatywnie ...:szok:


Hakima - wspaniałe Maluchy. Jak widać cc nie takie straszne jak niektórzy opowiadają. Super, jeszcze raz gratuluję serdecznie zdrowych i ślicznych Maluszków :biggrin2:
Onlyone - ciężkie czasy nastały ale z czasem ustalicie sobie rytm i wszystko się unormuje penie...trzymaj się dzielnie moja droga :)) A zdjęcia cudne - jak już 1 ręką je karmisz to powoli osiągasz mistrzostwo :biggrin2:
Madmax - faktycznie przeszłaś dużo - i nerwów Cię to też na pewno wiele kosztowało - najważniejsze że wszystko jest ok i jesteście już w domku :) Odpoczywaj..o ile się da :) A Karmisz piersią czy mm?
Palm - też polecam "Bliźnięta" Joanny Tkacz, w 1 dzień ją przeczytałam i jeszcze raz przeczytam :)
Kretowinka - gratuluję hemoglobiny :) w końcu udało Ci się wyjść na prostą :))

A propos "uprzejmości ludzi" - wczoraj byłam u lekarza w przychodni z zapaleniem oskrzeli-siedzę tam ledwo żywa z 38st.gorączki prawie - przychodzi jakaś babka i pyta kto ostatni - mówię że ja. Ona pyta na którą godzinę - to mówię że ja bez kolejki - a na to ona - to ja miałam na wcześniejszą godzinę i włazi do gabinetu...zanim zdążyłam się podnieść z krzesła to wlazła i drzwi zamknęła...su***ka jedna....Byłam tak wściekła że łzy mi w oczach stanęły.... Taka to uprzejmość Polaków :/

Czuję się fatalnie...mam nadzieje że Maluszkom nic od mojego chorowania nie będzie...Jutro na połówkowe usg idziemy - trzymajcie kciuki :)
 
reklama
Dziewczyny któraś kupiła używany wózek abc zoom-i kurcze nie pamiętam która. Przeglądałam sobie oferty tych wózków i napisane w jednym ogłoszeniu było o przetartym materiale na spacerówce i że jest to często spotykane. I moje pytanie, czy tak jest faktycznie i w tym kupionym wózku też tak jest, czy po prostu ten z oferty był mega eksploatowany ?? Dołączam tą ofertę żeby było wiadomo o co chodzi : ABC Design ZOOM z PEBBLE - pełen komplet !!! (3046437101) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
 
Ostatnia edycja:
Witajcie!
Trochę mnie tu nie było i ledwo nadrobiłam zaległości:)

Kretowinko, bardzo się cieszę, że hemoglobina się unormowała i tak ładnie skoczyła do góry! Szczerze mówiąc zadrżałam, kiedy przeczytałam o konieczności przetaczania krwi... Brrr! Najważniejsze, że jest już dobrze!

Onlyone, cudowni są Twoi chłopcy! a patent z karmieniem obu naraz rewelacyjny, tylko pozazdrościć i uczyć się od Ciebie:-)

Madmax, serdeczne dzięki za szczegółowy opis wrażeń i porodu, choć Twoja historia trochę niczym z filmu! Ładnie napięcie zbudowałaś! Cudownie, że wszystko skończyło się dobrze i jesteście już w domku. Teraz czekam na jakąś foto relacje:-)

Co do ogólnej znieczulicy naszego społeczeństwa to jest ona tak samo popularna jak i gościnność Polaków, niestety. U mnie w zabiegowym także nie ma informacji o przyjmowaniu ciężarnych czy inwalidów poza kolejnością, a szkoda. Przykro, kiedy kolejka długaśna, my czekamy na swoją kolej, a wszyscy przed nami tylko lustrują nasze piękne brzuchy. Trzeba lat aby to się zmieniło...

Różyczka
, kuruj się, odpoczywaj i nie zamartwiaj, lekarz na pewno przepisał antybiotyk dozwolony w ciąży, więc skup się na przyjemnym badaniu połówkowym:-)

Asiek, miałaś rację, co do ilości i częstotliwości spotkań z położną. Widocznie ktoś mnie źle początkowo poinformował.

Szkołę rodzenia rozpoczynam z początkiem marca, podobnie jak spotkania u położnej. I choć mój lekarz twierdzi, że przy cc szkoła na niewiele się zda, a chcę ją zaliczyć, choćby z uwagi na cenne rady dotyczące pielęgnacji i opieki maluszków.
U mnie także wzrost hemoglobiny i hematokrytu, w sumie prawie wszystkie parametry morfologii wróciły do normy, co mnie bardzo cieszy:biggrin2:

Przy ostatnim usg W 22 tc chłopaki ważyły po 470 i 539 g, rosną w miarę równo, choć zdecydowanie odczuwam ruchy większego ( łożysko ma na tylnej ścianie, więc to chyba dlatego). Szynka trochę mi się skróciła i mierzy teraz 3,27cm więc staram się więcej odpoczywać i spędziłam kilka dni na leżakowaniu:)
Kolejne badanie 04.03, więc nie wiem jak wytrzymam tak długo do ich podglądania...
 
Aha, w sprawie mojego pobytu w szpitalu w okolicach 28 tc lekarz tylko go potwierdził i zapewnił, że kieruje na takie szpitalne rutynowe badania każdą ciężarną z ciążą wielopłodową. W temacie sterydów na płucka dowiedziałam się, że dostanę je dopiero w okolicach 35-36 tc, bo sens ich podawania, wg niego, jest do 7 dni przed planowanym rozwiązaniem.

Dziewczyny, na kiedy Wasi lekarze wstępnie ustalają datę cc przy ciąży dwukosmówkowej, dwuowodniowej?
 
Wiosanka moj lekarz jest optymista i sadzi chyba ze wytrzymam do samego konca :) ale faktycznie musze sie go teraz na serio zapytac jak to widzi..
Ogolnie powiem Wam, ze u mnie jest podejrzenie ze chlopaki sa jednojajowi i ze do podzialu komorki doszlo bardzo wczesnie o czym swiadczy poczatkowa bliskosc komorek w owodni i lozyska w tym samym miejscu, ale na szczescie oddzielne. W sumie teraz to okaze sie jak jest naprawde za kilka lat bo po urodzeniu napewno beda bardzo podobne ;)
 
Witajcie dziewczyny:)))!
My wczoraj oficjalnie zakonczylismy szkole rodzenia i podsumowując był to jeden z lepszych wyborów. Za całość zapłaciliśmy niecałe 200zl,ale w trakcie zajęć dostaliśmy dwie poduszki,smoczki,butelki,wkładki lakracyjne,kremy,listy wyprawkowe i opisy radzenia sobie z popularnymi dolegliwosciami noworodkow,opis co i jak urzędowo trzeba załatwić po urodzeniu i 7%rabatu w sklepie gdzie jest wszystko dla malucha. Więc myśle,ze sie nawet sporo zwróciło:). Gdyby któraś potrzebowała jakiejs opisanej wyżej listy dajcie znać,przepisze;)
Piszecie o znieczulicy i mi sie nóż w kieszeni otwiera. Chociaż ostatnio już 3 razy byłam przepuszczana w kolejce,może to przez wielkość brzucha?Teraz trudno go nie zauważyć...wcześniej miałam same historie z cyklu"spadaj na drzewo,ciaza to nie choroba".

Wiosanka-ja nie mam ustalonego terminu co do dnia,wstępnie umówiona jestem na tydzień przed terminem,ale jesli wszystko bedzie ok będziemy to ciągnąć jak najdłużej. Zreszta powiedziałam dr,ze moge jeździć na kontrole i codziennie byle przetrzymac chłopaków po tamtej stronie tak długo,jak to możliwe. Przyznał mi racje. Więc teraz grzecznie proszę chłopaków o cierpliwość.

W nd pomiar wagowy i sprawdzenie,więc tez dowiem sie czegoś wiecej...
 
Ostatnia edycja:
Różyczko - dużo zdrówka kochana:-) Lekarz na pewno przepisał Ci bezpieczyny antybiotyk, więc chłopakom nic nie będzie.

Miss - tytych swoich chłopaków trzymaj w brzuszku jak najdłużej, bo ja rozpakowuje się dopiero po Tobie;-)

Wczoraj robiłam wyniki - są nawet niezłe: hemoglobina 12,4, hematokryt 39 - tylko leukocyty skoczyły do 9,1 tys, ale to jeszcze w normie. Tylko liczne bakterie w moczu - ale damy radę. Jutro wizyta u ginka, ale dopiero wieczorem. To tak w ramach prezentu na imieniny ;-)
 
witam wszystkie dziewczyny. Chciałam się tu wpisać i czasem coś podsłuchać od przyszłych podwójnych mam. Jestem w ciąży bliźniaczej to moja pierwsza ciąża i przyznam że lekko mnie przeraża. Od dłuższego czasu podpatruje to forum aż postanowiłam się dołączyć bo w kupie zawsze raźniej:-). Wszystkim gratuluję obecnego stanu, trzymam kciuki i chętnie będę dzielić się moimi uwagami a także słuchać waszych :-)
 
Witaj Paulina moja imienniczko :)
Opowiedz coś o sobie, który to tydzień, czy znasz płeć, jak się czujesz, pierwsza reakcja itp. :)
 
reklama
No tak próbowałam sobie dodać suwak żeby mi odliczał tygodnie ciąży ale jakoś nie moge tego rozkminić :p. Otóż jestem w 16 tyg i 3d. Płeć mam nadzieję poznać jutro ponieważ idę na USG i już nie mogę się doczekać. Wymarzyłam sobie chłopca i dziewczynkę więc mam duże nadzieje :-). Ogólnie czuję się dobrze wszelkie dolegliwości które miałam na początku przeszły już jakiś czas temu. Jestem na L4 w domu dużo leże więc z tych nudów postanowiłam dołączyć do forum
 
Do góry