reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża bliźniacza

madmax - super że już jesteście w domku i możecie sobie funkcjonować po swojemu, dzielna jesteś!

sodie - trzymam kciuki!!!!!!

Tak piszecie o tej znieczulicy w społeczeństwie - jest przerażająca!!! Ja dzisiaj jechałam tramwajem do pracy, oczywiście całą drogę na stojąco (jak zazwyczaj), bo na miejscu dla matki z dzieckiem siedziała matka z dzieckiem więc nijak przeprosić, a poza tym nikt dupska nie ruszy i nagle jakieś babsko pcha się ile wlezie od tyłu, więc już nie wytrzymałam i zwróciłam jej grzecznie uwagę, że zamiast się pchać można powiedzieć "przepraszam", jak nie wyjechała na mnie z gębą, ale akurat się obróciłam i zaczaiła, że jestem w ciąży i widać było że jej się głupio zrobiło, a pretensje przeszły w pomruki, ale ciśnienie mi skoczyło.:angry: Oj, ogólnie rodzice nie uczulają dzieci na to, że czasem trzeba ustapić słabszemu czy choremu i nie zawsze być pierwszymi i to są skutki...
 
reklama
Madmax - Gratuluję jeszcze raz:) ale miałaś przeżycia w tym szpitalu z sobą i z dzieciaczkami. Mam nadzieję że w domu odpoczniecie trochę po tych przeżyciach:))Czekamy na zdjęcia nowych forumowych maluszków:)
Sodie i Anika są następne i walczą o miejsce która pierwsza hihi:) Sodie już prawie tydzień trzyma się w miarę dobrze w trójpaku a Anika już też w szpitalu i na oddziale dostaje leki na obniżenie ciśnienia i sterydy . Dzieciaczki ważą według usg 2900 i 2750 całkiem nieźle chyba jak na 35 tydz? Myśli że tak do przyszłego tygodnia ją potrzymają jeszcze w trójpaku:)
 
No to pokaźne bobasy u Aniki:-) Niech się dzielnie 3ma. Jeśli usg nie przekłamuje to mają dużą szansę szybko wyjść do domu

Bojka - chyba Sodie chodziło, że ostatni raz dostanie - ale tego tak dokładnie nie napisała.

Palam - to co piszesz to jakiś koszmar - mój emek to by babie powiedział parę słów - ja teraz z resztą też. Nie po to chucham i dmucham na siebie i leżę i leżę, żeby potem stać w przychodni:no:

Ja komunikacją miejską nie jeżdżę - najpierw jeździłam swoim samochodem, a teraz jestem wożona:tak: Z resztą mój samochodzik umarł ze starości 3 miesiące temu. Po porodzie trzeba się będzie za czymś rozejrzeć - jak na razie to najbardziej nadawałoby się kangoo albo jakieś berlingo, albo inne cóś gdzie wlezie wózek. A sierpniu myślałam jeszcze o jakiejś ślicznej yarisce;-)

Ale swoją drogą czy w sklepach czy na poczcie - nikt nie przepuści - normalnie nóż się w kieszeni otwiera, zobaczymy jak będzie kiedy będziemy już wozić maluchy.
 
Madmax gratulacje :) i tak jak piszą dziewczyny Hania jeszcze pewnie prześcignie Kubę :-)

Dziewczyny tak jak obiecałam wklejam zdjęcie tej koszulki, zdjęcie niezbyt piękne bo z tel. Aparat mam w naprawie.
Koszulka wg mnie bardzo fajna no i jakby któraś chciała to koleś już zna wzór i ma 5 kolorów koszulek do wyboru :-)
DSC_0484.jpg

KOSZULKA Z TWOIM LOGO NADRUKIEM XL WALENTYNKI FC ! (2998387861) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
 
palam - wg jedyna sensowna książka o ciąży bliźniaczej na polskim rynku to "Bliźnięta" Joanny Tkacz, aczkolwiek zawiera też kilka dołujących rozdziałów...
Czytałam też "Bliźniaki atakują" - takie niby wywiady/wspomnienia dosyć znanych opinii publicznej osób, które są bliźniakami. Wszyscy tam mówią o ciągłej rywalizacji między dziećmi i jakoś mnie to dobiło (ten "trud wychowania") za to podobał mi się rozdział na temat wyboru niani.
Z niebliźniaczych książek dostałam od koleżanek i bardzo sobie chwalę: Kaz Cooke "Ciężarówką przez 9 miesięcy" - nieźle się uśmiałam i odstresowałam, ale zapewne nie wszystkim odpowiada poczucie humoru autorki, a druga to Mayo Clinic "Guide to a Healthy Pregnancy" - dla mnie jako laika w temacie ciąży to zbiór wielu ważnych informacji i wyważonych rad.
[h=4][/h][h=3][/h]
 
Kciukasy za Sodie i Anikę (super duże dzieciaki).

Dziewczyny a staniki do karmienia to takie zwykłe bawełniane, czy na fiszbinach ?
Macie rozstępy ? Bo ja na razie żadnego i tak się zastanawiam kiedy ewentualnie u Was sie pojawiły i czy były to pojedyncze, czy od razy hurtowo ?
 
reklama
Palam zgadzam się z Asiek, że o bliźniętach jedyna sensowna to Traczowej. A odnośnie pielęgnacji i opieki nad dziećmi to mam "Opiekę nad dzieckiem" dra A.J.R Watersona(do 3 roku życia) oraz "Pierwszy rok życia dziecka" Murkoff i Mazel-to jest akurat popularna seria poradników.
 
Do góry