reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Madmax, gratuluję raz jeszcze i super ze juz wszyscy w domku :-)

Sodie i Anika, bądźcie dzielne, czekamy na pozytywne wieści! Powodzenia!

Palam hormony niemożliwie zmieniaja naszą równowagę psychiczną. I wierz mi, ze nawet jak wszystko jest ok- porządek w domu, mąż do rany przyłóż, zero problemów to i tak psychika siada z byle jakiego powodu i ryczeć się chce.

Jeśli chodzi o książki to polecam: "Bliźnięta i więcej, czyli o wieloraczkach podczas ciąży i po porodzie" autorek Grymowicz, Kłosińska, Kuran. Wydana w 2012 r. Przeczytałam z niebywałym zainteresowaniem i często do nie zaglądam. Wiele przydatnych porad i informacji na temat ciąży bliźniaczej i nie tylko.

Jutro przede mna wielki dzień- mega zakupy w ikea dla maluszków. Dzis caly dzień poleguję i nabieram sił na zapas :-)
 
reklama
tigla- u mnie rozstepow brak, tez mnie interesuje odpowiedz na twoje pytanie, wiec je podnosze: to jak z tymi rozstepami, dziewczynki?

a ja mam dzis male swieto- dostalam wyniki z laboratorium i prawie juz nie mam anemii, wyniki bardzo poszly w gore i na dzien dzisiejszy moja hemoglobina wynosi 10,4 (w trzecim trymestrze dolna norma to 10,5) :-D:-D:-D
 
Kretowinko - super wieści :-) oby hemoglobina rosła dalej tak ładnie :tak:

u mnie też rozstępów na razie nie ma - albo ja ich po prostu nie widzę;-) (dolna część brzucha jest już jakiś czas poza moim zasięgiem :-D)
 
Tigla i kretowinka 78- co do stanikow, tez jestem ciekawa. W pierwszej ciazy karmilam piersia do 8-go miesiaca. Uzywalam zwyklych stanikow z fiszbinami. Bylam mloda i wydawalo mi sie, ze takie staniki nosza babcie;)) Na dzien dzisiejszy rozwazam ich kupno:)
Rozstepy- jeszcze 2 tyg temu nie mialam ani jednego. Teraz widze, ze pojawilo sie kilka. Nawet nie wiem kiedy. Jestem mega blada- az sina, te rozstepy u mnie wygladaja jak siniaki. A moze to nie ozstepy, a ja sobie ubzduralam :-) Po pierwszej ciazy mialam jedynie na piersiach. Z rozmiaru 70b zrobil mi sie 75D :)Jak skonczylam karmic zostaly flaczki...coz, zycie:) Zobaczymy jak bedzie teraz:)
 
Eevlee wrzuć listę co zamierzasz jutro kupić-może mnie też natchnie. Co prawda nie jestem fanką ikei, ale może okazać się że warto. Ja mam raczej obstalowane zakupy na allegro.

Kretowinka no w końcu jakieś pozytywy w związku z Twoją hemoglobiną:-). Można wręcz powiedzieć, że ruszyła z kopyta.

Lilonka ja już też mam zaawansowaną lustrzycę, więc rozstępów w dole brzucha szuka mąż. I już nie raz narobił paniki, że jest rozstęp-a to się okazywało odciśnięcie od majtek bądź spodni :-D

Margaret sądzisz, że które są wygodniejsze BIUSTONOSZ STANIK DO KARMIENIA 90C 17wzorów GRATIS (2985291170) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. czy BIUSTONOSZ STANIK DO KARMIENIA 90C 17wzorów GRATIS (2985291170) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. ?? Bo kompletnie nie mam pojęcia o karmieniu. A powiedz kiedy mniej więcej te piersi tak rosną ? Bo moje za dużo na razie nie przybrały.
 
Tigla121- w okresie ciazy piersi troche nam urosna,ale to nic w porownaniu z tym, kiedy w piersiach jest pokarm. Wlasnie wtedy nabieraja objetosci:) Moje byly ogromne po ok. 3 tyg karmienia. Moze u innych kobiet jest inaczej, tego nie wiem:)
Linki ktore podalas sa takie same. Powiem tak, bylam jakis czas temu w h&m. Przymierzylam rozne staniki tego typu i to co stwierdzilam, to to, ze fiszbiny odpadaja!!! lepsze sa te, ktore podalas w linkach. Ale to takie moje osobiste odczucie:)
 
Margaret faktycznie, gapa ze mnie :-). Czyli lepsze bez fiszbin. Też mi się tak wydawało (chociaż faktycznie babciowe :-)), ale wiem, że już od jakiegos czasu drażnia mnie fiszbiny i wiecznie mam jakieś odcisnięcia.
To staniki nalepiej kupić po porodzie, tak ?
 
Tak, bo jeszcze nie wiesz jak beda wygladaly twoje piersi. No chyba, ze kupisz taki, ktory 'rosnie'razem z toba. Bo wiem, ze takie tez sa dostepne na rynku. Ja bym bardzo chiala karmic piersia, ale z tym roznie bywa. Takze tez sie wstrzymuje:) Moze dziewczyny maja inne zdanie:)
 
hakima, madmax - gratuluje serdecznie, ciesze sie ze z Wami i maluszkami wszystko w porzadku no i ze w domku juz jestescie. Hakima twoi chlopcy sa przeuroczy;-) Madmax jak znajdziesz chwilke to tez wrzuc fotke swojej parki - niech naciesza oko forumowych cioteczek. Musze przyznac ze twoj post opisujacy porod przyprawil mnie o dreszcze, i ciesze sie ze Hania dochodzi do siebie szybciutko. Tak trzymac.

Kretowinka - a u Ciebie tez dobre wiesci. {Przynajmniej nie musisz sie zamartwiac ta hemoglobina, ale trzymaj swoja diete coby sie nie nie pogorszylo.
sodie, anika - trzymajcie sie dziewczyny.
Dziekuje za pamiec. Malo sie udzielam bo jakos nie mam za duzo wolnego czasu. Praca na pelen etat, male obowiazki towarzyskie i domowe trzymaja mnie zdaleka od netu, ale czytam was codziennie i jestem na biezaco z nowinkami.
Eevlee - zycze wiec owocnych zakupow. masz juz upatrzone jakies konkretne rzeczy? My upatrzylismy w ikeii taka szafke z szufladami do pokoiku maluszkow - pomoze nam w przechowywaniu drobnych rzeczy no i zamierzam tez rozejrzec sie za przewijakiem. Lozeczka juz mamy:-) a materacyki dokupimy jak juz bede wiedziala jaki chce, bo na razie sie miotam. Kazdy odradza gabkowe bo gromadza kurz, inni mowia ze kokosowo gryczane uczulaja, a sprezyny zmowu za twarde:crazy: no i wez tu czlowieku badz madry.... poczytam opinie i cos zadecyduje. A wy jakie kupujecie???
Moze pamietacie jak jeszcze nie dwno zamartwialam sie ze nie czuje ruchow dzieciaczkow - juz nie aktualne - pieknie fikaja koziolki ku uciesze mamusi i tatusia:tak:choc synka czuje bardziej pewnie ze wzgledu ze lozysko u dziewczynki jest na przedniej scianie.
Z ksiazek do poczytania moge polecic "zalkinaczke dzieci" pani Hogg. wg mnie ma wiele przydatnych informacji i instrukcji odnosnie pierwszego roku zycia dzieci. O bliznikach niestety nie czytalam zadnej choc bratowa wyslala mi ksiazke Tkaczowej i jestem ciekawa co tam pisza.
Tigla - moja mama na porodowce 20 lat przeporacowala i wg jej teorii w czasie ciazy i podczas karmirnia tylko te babcine staniki bez fiszbin nosic, bo ponoc ucisk fiszbin moze zle wplynac na gruczoly mleczne i laktacje. Ja sama doswiadczenia nie mam ale korzystam z porad mamy i od 12 tc nosze staniki bez fiszbin (chocby takie sportowe).
Ja tez co dzien ogladam brzuch w poszukiwaniu rostepow ale jeszcze takowych nie znalazlam. Ale ja tam dopiero 23tc zaliczylam wiec wszystko przede mna. Choc w pasie nie malo +37cm ostatni pomiar pokazal 103cm:szok:.
 
reklama
Witajcie dziewczyny:)
Poczytałam zaległości i pewnie znowu o czymś zapomnę.
Madmax ale historia o raju daj spokój i jeszcze Ty z tymi spojówkami do tego eh,dzielna jesteś!!!Najwązniejsze,że dzidziulki zdrowe już i z mamą.Gratuluje i cieszcie się sobą teraz,ale nie zapomnij o nas i prześlij jakieś fotki:)
Sodie i Anika o raju to Wy już w szpitalu-o nie.......:szok:trzymajcie się dzielnie i piszcie cosik!!!to zaraz ja będe a mi się wydawało,że mam jeszcze tyyyyyllllleee czasu.Ja byłam chyba jakoś po Anice ale nie chyba jeszcze margaret przede mną,ale może jeszcze trochę poczekamy:)no a ja tymczasem sobie na ktg pochodze spokojnie:)
Kretowinka jak tam u Ciebie sytuacja,z tego co czytałam wyszłaś na prostą i niech tak zostanie:)
Netka chyba Ty pytałaś o moją 4,a więc u mnie królewna i trzech królewiczów,także mężczyźni rządzą,ale tylko pozornie-hehehe.
A ja dzisiaj odwiedzilam kolezanke i dostałam w spadku trochę sprzętu dla dzieciaczków,więc trochę przybyło i znowu prasowanko i pranko,ale to już będzie pewnie ostatnie.I już naprawde biore się za pakowanie torby do szpitala,bo nie zdąże:)
A Wy na jakim etapie jesteście w przygotowaniach?
Aha a jakie mleko polecacie zakupić na wszelki wypadek,ja mam ambitny plan karmic piersią,ale wolę się zabezpieczyć bo różnie to może być.Mówią,że bebiko albo bebilon chyba najlepsze,jak nie ma zadnych alergii itp.Ale w sumie i alergia wychodzi z 3-4 tygodni po porodzie,wiec i tak niewiadomo czy przypasuje.....?
No to tymczasem......dobranoc
 
Do góry