reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

zgredzik - Gratuluje dwóch księzniczek:-)
Tak się zastanawiałam czy fenka lekarz przepisuje jak się szyjka skraca czy jak skurcze występują? Jaki byl powód u Ciebie Zgredzik ?
dużym kobitkom podobno łatwiej ja niestety do tych małych należe:tak:


 
reklama
melduję się szczęśliwie z cyfrą 37!!!:-) haha aż nie wierzę własnym oczom jak patrzę na ten suwak, hihi :-)
spałam jak dziecko z przerwami co godzinę na siku ;-)
teraz to już wyłazić dzieciory!!!!! nie chcę już tego brzucha choć pewnie nie raz wam powtórzę żebyście tam z powrotem wróciły;-)
w szpitalu mam się pokazać jak zacznę rodzić a dzisiaj mi oficjalnie moja lekarka pozwoliła a mnie się średnio chce ;-) wymyśliłam że będzie to w czwartek, bo jakoś mnie całe życie cyfra 6 prześladuję a wtedy 26 więc czekam 3 dni i więcej nie chcę!
3majcie się brzuchatki bezskurczowo:tak:
 
WHOW!!! :-) Pikka - jak super że jestes:-) ja jadę w tym tygodniu spotkac się z położną, porozmawiać i rozpoznac teren oj jak ja bym chciala tak jak Ty donosić - marzenie:tak:

Pikka - ile ważą Twoje dzieciaczki? Brałas coś na rozwój pluc u maluszków?
Jak mi ostatnio napisałaś ile masz w brzuszku to w szoku byłam! Ja mam 96 cm:-D a nogi i rączki patyki...nie muszę chyba nic więcej pisac jak to wygląda:-)

Ale co tam, oby zdrowe dzieci były! Pikka Ty od kiedy fenka brałas bo wiem, że już odstawiony teraz
Tak jak któras z dziewczyn wczesniej napisała TERAZ WSZYSTKIE OCZY ZWROCONE NA CIEBIE I KCIUKI TRZYMAMY!!!
 
Pikka - mówisz czwartek, będzie czwartek:):) TRZYMAMY KCIUKASY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jesteś wzorem tutaj dla wszystkich:):)
 
Dziewczyny to Wy bardzo mało przytylyscie na wadze. Ja mam już ok 8 kg wiecej a najlepsze jest to, ze zastanawiam sie gdzie to 8 kg jest bo tylko brzuch mam i to tez nie jakiś wielki i nigdzie nie przytylam .
Sylha - piękny brzuszek :-)
Marcikuk- ja do 19tc tez miałam tylko taki wydety brzuch a po 19 zaczął rosnąć tak szybko , ze sama nie mogłam sie nadziwić :-)

Mi wczoraj tez co chwila brzuch twardnial i dzieci sie wypinaly co chwila. Ale jak byłam tydz temu u gin to powiedział ze wszystko jest ok.
A co do porodu w 34 tc to moja koleżanka urodziła synka w 34tc który ważył 2300 i po paru dniach wyszedł ze szpitala i rósł jak na drożdżach:-)
 
Lola216 - 8 kg to też nie dużo zwlaszcza jak jestes wysoka, ja mam 160 cm i raczej się pilnuje chociaz ze slodyczy ostatnio zrezygnowac nie mogę. Maż jest w nalogu slodyczowym i co chwilę podjada śliwki w czekoladzie a to migdały w czekoladzie więc i jak wcinam nie potrafię się powstrzymać. :tak:
 
Malena doskonale Cie rozumiem z tymi słodyczami, ja jak jakies zobaczę to mam ślinotok i nie odejdę jeśli wszystkie nie znikną, a zgagę mam tak ogromną potem...... no ale pragnienie ich zjedzenia jest silniejsze. W sumie ostatnio zgagę to ja mma prawie po wszystkim :( Ale podobno wtedy dzieci rodzą się z bujną czupryną, więc jakoś się przemęczę:-D
Pikka zatem trzymaj się do czwartku, ściskaj mocno nogi i nie daj się wczesniej :D Już tyle wytrzymałaś więc te kilka dni też wytrzymasz :)
Oooo Katka, ja pojechałam na badanie to USG genetyczne w 12 tygodniu ciąży, a lekarz mnie odesłał i kazał czekać jeszcze tydzień, bo stwierdził, że nic nie zobaczy jeszcze. A w 13 tygodniu już było wszystko ładnie widac. A Ty kiedy masz takie badanie? Ciekawe czy już płeć poznasz :) A ile pęcherzyków CI pekło? Bo pewnie miałaś monitorowanie cyklu.
 
Malena fenka lekarz mi kazał brac bo powiedziałam mu o tych twardnieniach brzuszka. A szyjkę mam od 16tc skróconą i otwartą zewnętrznie na opuszek palca. Dlatego biorę luteinkę dopochwowo na jej wzmocnienie. Jednak ostatnio znowu mi się skróciła szyjka - po ostatnim zapaleniu krtani i tchawicy - dużo kaszlałam i pewnie dlatego . Teraz mi lekarz zalecił wstawac tylko za potrzeba, a tak mam leżec.
Oczywiście kiepsko z przestrzeganiem tych zaleceń u mnie. W sobotę byłam na zakupach i prawie zemdlałam. Zrobiło mi się słabo, uszy się przytkały, jaskrawo-ciemno przed oczami, a tu usiąśc nie było nawet gdzie. Kucłam, i jakoś pomału przeszło, ale mój mąż to się tak wystraszył, że teraz powiedział że na zakupy już sam będzie chodził.
Pikka podziwiam, i to do czwartku chcesz czekac... podziwiam!
 
Malena- no ja dość wysoka jestem bo 172cm.
Co do słodyczy to na początku ciąży nie mogłam patrzeć śni na słodkie ani na kawę . A teraz mogłabym jeść słodycze cały czas tzn tylko czekoladę ewentualnie batonik , nic innego nie wchodzi w grę. Natomiast obiady to jak za karę i z chęcią wogole nic bym nie jadła . To akurat mam od początku ciąży taki wstret do mięsa . A zgaga męczy mnie tez co chwila - masakra okropne uczucie .
 
reklama
To i ja się pochwalę swoim brzusiem - 26tc3d
brzusio 2 26tc3d.jpgbrzusio 3 26tc3d.jpgbrzusio 26tc3d.jpg
Dziewczyny pokazujcie swoje brzuszki...
 
Do góry