reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

reklama
natt Dzięki za info ;-)jednak człowiek całe życie się uczy.Ginka mi nie powiedziała,żeby się po brzuszku nie głaskać jak twardnieje i ja oczywiście w czasie twardnienia sobie masowałam.
 
mati staraj się też polegiwać na lewym boczku, wtedy jest najlepsze ukrwienie macicy. Ja prawie całą ciążę leżę na lewym boku i nawet brzuch mam niesymetryczny, taki trochę przekrzywiony na lewą mańkę.
doncia Ty może jakiegoś seksa z mężem uskutecznij. To ponoć czasem też wywołuje poród:tak:
Odnośnie masowania to ja tylko raz dziennie przy smarowaniu kremikiem masuję brzuszek i piersi. Wiem, że nie powinnam ale skurcze i tak mam kilkadziesiąt razy dziennie i póki co szyjka trzyma jak tralala. Ale chyba lepiej te kremy wklepywać w ciałko.
 
jeśli chodzi o szyjkę to nie trzeba aż tak bardzo panikować tylko dbać o siebie i obserwować, u mnie w połowie stycznia lekarz powiedział, że moja szyjka jest "zgładzona" (dosłownie), ale mam się nie martwić, bo najważniejsze, że trzyma i jest twarda;]

yummy trzymam kciuki:)

Magda jestem z Oliwy i myślę, że jak w piątek zdejmą mi szwy to w tygodniu będę na chodzie i możemy sobie jakąs kawkę strzelić;] rodziłam na Klinicznej właśnie, ale oprócz tej jednej baby to reszta była spoko;]

a moje lasencje już z inkubatorów wyszły i jedna przybiera na wadze (w jeden dzień przytyła 80g:D), dobrze sobie radzą i trzymają same ciepło, więc pewnie nie wrócą do inkubatorów;] wczoraj karmiłam już niuńki z butli:) ale się namordowałam, jeszcze nie mam wprawy a tam takie niewygody, że myślałam iż mój kręgosłup tego nie wytrzyma:p a szwy ciągnęły niemiłosiernie:/ dobrze, że w piątek je zdejmą:)

a w niedziele położną pytałam tylko o wagę dzieci, więc mogła spojrzeć do karty... ale za to na oddziale izolacyjnym są miłe panie;]
 
mati staraj się też polegiwać na lewym boczku, wtedy jest najlepsze ukrwienie macicy. Ja prawie całą ciążę leżę na lewym boku i nawet brzuch mam niesymetryczny, taki trochę przekrzywiony na lewą mańkę.
doncia Ty może jakiegoś seksa z mężem uskutecznij. To ponoć czasem też wywołuje poród:tak:
Odnośnie masowania to ja tylko raz dziennie przy smarowaniu kremikiem masuję brzuszek i piersi. Wiem, że nie powinnam ale skurcze i tak mam kilkadziesiąt razy dziennie i póki co szyjka trzyma jak tralala. Ale chyba lepiej te kremy wklepywać w ciałko.

Moniek saxa też próbowałam,czytałam że sperma zawiera coś co powoduje skurcze,ale niestety na mnie to też nie działa.Czuje się jak jakiś ufoludek,chyba wszystkie mnie wyprzedzicie;-)
 
Cześć dziewczyny :)
Tak sie zaczytałam w Wasze forum, i pomyslałam, że dołacze, jeśli przyjmiecie mnie do swojego grona :)
Jestem w dziewietnastym tygodniu ciązy, z moimi bliźniakami... i rosne rosne rosnę :)

Mam do Was takie pytanie, na ostatniej wizycie w patologii lekarz powiedział, że nastepnym razem mozliwę ze lekarz zaleci mi hospitalizację, żeby podac mi sterydy. Byłam zdziwiona, poniewaz ciąża przebiega prawidłowo... czy Wy też miałyscie podane sterydy w czasie ciąży. czy to norma?
 
Hej kochane!melduje, ze dzisiaj o 6rano urodzily sie moje babelki:))) pawel 10pkt 53cm 2800, zuza 10pkt 51cm 2500:)) rodzilam sn, porod trwal 1h lol a wszystko dzieki mojemu lekarzowi, ktory jest mistrzem swiata( zuza rodzila sie miednicowo sn 8min ) pozdrawiam Was serdecznie kochane!
 
reklama
luna witaj na wątku:-)
a powiedział Ci na co te sterydy? Bo z tego co wiem to sterydy podaje się jak jest bardzo poważne zagrożenie porodem przedwczesnym na rozwój płucek u dzieci. Ja jestem w 34 tc i sterydów nie miałam, a ciąża zagrożona od początku.
 
Do góry