reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Hej wszystkim :) Jesli chodzi o szyjke, to bede 12.05 na wizycie to zapytam dlaczego mi jej nie mierza.. Bylam dzis u diabetologa, dal mi glukometr, zebym codziennie po posilkach mierzyla cukier no i mam stosowac diete, za tydzien kolejna wizyta :/ Bylam tez na usg, maluchy maja sie dobrze, chlopczyk wazy 900gram, a dziewczynka 920gr, myslicie ze to nie za duzo jak na 26 tydzien? pozdrawiam Was serdecznie..
 
reklama
Hej dziewczyny!Malusia,twoje dzieciatka waza super ladnie!Ciesz sie!Moje w 29 tygodniu mialy 950 gr.Byly zbyt male-tak powiedzial mi lekarz.Niedawno wyszlam ze szpitalu,dostalam sterydy na przyspieszenie rozwoju dzieci,no i po 10 dniach od podania sterydow/w 30 tyg wazyly jz 1200 gr/waza po 1700 gr.Ciesze sie,zwazywszy na to,ze za jakies 5 tygodni mam cc!Jak tak dalej beda rosly to do konca ciazy beda mialy po 3000 gr?!Juz teraz mi ciezko,a co dopiero pozniej,leeeee.!
Mam do Was pytanie!Jak bylam w szpitalu to lekarz powiedzial mi ,ze mam szyjke w ksztalcie litery Y,a teraz,czyli po jakichs 9 dniach w ksztalcie litery V...!Czy ktoras wie co to oznacza?
 
Kasiona jesli chodzi o ruchy to masz jeszcze male dzidzi, wiec sie nie przejmuj zbytnio. Chociaz ja dla wlasnego spokoju zjadlabym cos slodkiego i polozyla sie na lewym boku spokojnie... moze je poczujesz...
Wozek mam juz zamowiony i dojsc nie moze, tu w IT jest bardzo kijowy wybor dla blizniakow, wszystkie ktore ogladalam wydaja mi sie takie tandetne, a ceny... nie mniej niz 1000 euro...
Wybralam ZOOMA z ABC Design, oczywiscie ogladalam go w PL, ale zamowilam na e bayu...

Nam dzisiaj tata kupił ABC Zooma z gondolami, torbą, ochraniaczami na nóżki i folia przeciwdeszczową:) Właśnie z tego sklepu 2o2.
Fotelików nie kupowaliśmy, bo u nas taniej, wzięliśmy tylko adaptery, do maxi cosi.
 
Ostatnia edycja:
Dzieki wam za odpowiedz.. Tak sie dopytuje bo lekarz mnie nastraszyl ze przez ta cukrzyce ciazowa moga mi sie wielkie dzieci urodzic(po przeszlo 4kg!).. ramaczanka to niezle te Twoje maluszki podskoczyly..ale to dobrze, a ktory masz teraz tyd? 32?
 
Jestem tak w polowie 32 tyg. ciazy!
Nutella,cc robia mi,poniewaz moje dziewczyny maja jedno lozysko/2 worki owodniowe/ i sa ulozone -jedna w poprzek,a druga glowka w dol.
Kurcze,caly czas mam syndrom niespokojnych nog!Biore zelazo,troche pomaga,ale na krotko.Wytrzymac jeszcze tylko miesiac...Ciesze sie,ze urodze w cieplych miesiacach.Raz raz i dzieci ubrane,dlugo jasno...No i wiecej dostepnych warzyw i owocow...No tak,ale jak bede karmic to sobie nie pojem za duzo!
 
Witajcie dziewczyny!
Jestem tu nowa. U mnie rozpoczął się właśnie 11 tydzień ciąży blizniaczej (dwujajowej) i chciałabym do Was dołączyć. Mam już 13-letnią córkę. Bardzo chcieliśmy mieć więcej dzieci i fajnie się złożyło, że będą blizniaki, jednak lekarz do którego chodzę (bardzo dobry i doświadczony specjalista) ciągle powtarza, że na tym etapie jest wszystko dobrze, ale co będzie to nie wiadomo. Wokół też mam sporo takich przypadków utraty ciąż mnogich w 20-tym tygodniu i pózniej. Szczerze powiedziawszy odbiera mi to trochę radość i pewność tego, że wszystko dobrze się skończy. Dr kazał bardzo oszczędzać się, nie chodzić do pracy. Okazało się jednak, że nie jest to takie proste, bo jeśli pójdę na zwolnienie to mój powrót po ciąży stoi pod znakiem zapytania. Chodzę więc i mam nadzieję, że nie zaszkodzę tym maluszkom. Całe szczęście, że jest to lekka praca biurowa i tylko 4-5 godzin dziennie. Czytając Wasze posty o zaawansowanych ciążach i informacje o urodzonych, donoszonych maluszkach napawa to optymizmem. Czy Wasi lekarze też mają takie podejście?
 
reklama
Monia 5523,nie denerwuj sie tak,bedzie ok!Po prostu lekarz Cie uprzedzil,ze moze tak byc,co nie znaczy,ze musi.Obumarcie jednego z plodow lub obudwu zdarza sie,ale rzadko.Rozmawialam tez ze swym lekarzem to mi powiedzial,ze my po prostu jestesmy w grupie ryzyka i trzeba wszystkie ewentualnosci brac pod uwage.To tak,jak z rakiem:-(Jesli ktos w rodzinie chorowal to y tez mozesz /mozesz,ale nie musisz/byc chora:nerd:Zalezy to jeszcze od tego,czy sa dwa lozyska!U mnie na poczatku byly dwa,ale w 20 tygodniu polaczyly sie w jedno i od tamtej pory moja ciaza tez jest zagrozona:eek:Jestem juz w 32 tygodniu,dzieciaczki zdrowe,zdrowo rosna!Tak,ze Twoj nastroj tez jest wazny!Jak bedziesz sie ciagle zamartwiala to na pewno nie wyjdzie Ci to na dobre!Nic sie nie dzieje!Spokojnie!Bedzie ok:-)
 
Do góry