reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża bliźniacza

reklama
Hejka

Ja już po wizycie u gina, dziciaczki rosną zdrowo. Na 90% mam ciąże jednojajową, jednokosmówkową i jednoowodniową. Troszkę mnie to załamało.
Jutro mam w szpitalu usg genetyczne i zobaczymy dokładniej co tam u fasolek słychać

Mi ciąża generalnie nie przeszkadza tak, ale nie lubie być w bezruchu, tak więc dla mnei to troszkę ograniczenie- bo jestem bardzo energiczna osoba.
 
Ewka!U mnie w 13tyg lekarz stwierdzil, ze beda blizniaki..i wg jego usg tez mowil ze raczej jednoowodniowa, jednokosmowkowa.I jeszcze mnie dołował, że to ta najwiekszego ryzyka i jak sa w jednym worku to moga sie poplatac i udusic pepowina..cala bylam w strachu i wlasnie tak jak Ty poszlam na drugi dzien na usg genetyczne i tam pani doktor znalazla przegrodke miedzy maluszkami i sie okazalo ze ciaza jest dwuowodniowa, jednokosmowkowa.Uspokoila mnie, ze to juz dobrze jak sa w dwoch woreczkach.Z jednym lozyskiem moga tez byc problemy, ale ja jestem dobrej mysli. I Ty tez badz. Kaz im szukac przegrodki na usg;-)Powodzenia. Trzymam kciuki;-)
 
Anulka dzięki :) no mam nadzieję, że jutro będzie coś lepiej widac. Mój lekarz dziś starał się bardzo znaleźć przegrodę, ale nie znalazł. Chociaż wydaje mi się, że nie ma tak super sprzętu. Modle się, żeby chociaz każde było w swoim worku
 
Spokojnie, na pocieszenie mogę ci powiedzieć że mi mdłości już przeszły, tylko czasami jest mi niedobrze ale tylko jak jestem głodna. Co do zmęczenia to narazie nie ustępuje trzeba podobno to przeżyć więc ja dużo odpoczywam jeśli tylko mogę.
Może i ciąża dużo ci odbiera ale pomyśl jaki będzie wspaniały finał i co dostaniesz wzamian. Trzymaj się będzie lepiej (tak myśle):-D
Bliscy też mi to powtarzają, że będzie lepiej i, że będę miała dwa małe szczęścia. Na razie jakoś nie czuję jeszcze tego. Może będe wredną matką:-( Oby nie...Tak się cieszyłam na myśl o dzidzi, a teraz...Odliczam dni do końca 12 tygodnia i modlę się o siły.

Maborka rozumiem Cię doskonale. Ja na początku przez to zle samopoczucie stwierdzilam ze ciaza to nic milego..moze to straszne..ale jak mozna cieszyc sie z czegosc jezeli zupelnie nie jestes soba..Nie masz sił ciagle, do tego wymioty mialam straszne..i to niekontrolowane..np. jadac autem nagle krzycze do M "stój" wyskakuje z auta i sobie zygam po drzewem a ludzie chodza:-D:tak:dobrze ze chociaz mozesz powstrzymac , bo ja nie moglam!I to bylo dla mnie straszne. I przeszlo dopiero ok 2tyg temu..Ale naprawde teraz jest super.Czuje sie dobrze, energia powrocila, nawet ochota na seks:-)Także poczekaj jeszcze troszke cierpliwie a zobaczysz ze ten stan naprawde nie jest taki zly i zacznie Cie cieszyć. Albo prześpij ten zły czas;-)
Hehe...niezłe przeżycia, dopiero z czasem można się z nichsmiać zapewne. Zazdroszczę Ci, że Ci przeszło. Dziś właśnie pierwszy raz przytulałam się do wanny, bo do kibelka nie zdążyłam.:-:)-(A już myślałam, że nie dopadnie mnie.

Anulka dzięki :) no mam nadzieję, że jutro będzie coś lepiej widac. Mój lekarz dziś starał się bardzo znaleźć przegrodę, ale nie znalazł. Chociaż wydaje mi się, że nie ma tak super sprzętu. Modle się, żeby chociaz każde było w swoim worku
Anulka ma rację. Szukajcie przegródki. U nas dało się ją zauważyć w 9 tygodniu. U nas sprzęt - żadna rewelacja. To chyba zalezy od ujęcia, ale łatwo przegapić tę przegródkę. Trzymam kciuki za poszukiwania.
 
Napisał Ewka
Anulka dzięki :) no mam nadzieję, że jutro będzie coś lepiej widac. Mój lekarz dziś starał się bardzo znaleźć przegrodę, ale nie znalazł. Chociaż wydaje mi się, że nie ma tak super sprzętu. Modle się, żeby chociaz każde było w swoim worku

Dziewczyny trzymajcie kciuki, w poniedziałek dowiem się jakie noszę bliźniaki pod serduchem. Mam nadzieje, że będą dwujajowe, że lekarz u mnie znajdzie tą przegrode, że wieści będą pomyślne. Trzymajcie się wszystkie. Pozdrawiam

He6Qp2.png
 
Cześć dziewczyny.

Podczytuje Was już jakiś czas i wiem że macie różne problemy i obawy, ale tak mi się marzą bliźnięta.:tak:
W przyszłym roku zaczynamy z mężem staranio o drugie dziecko, coprawda w naszych rodzinach nie ma żadnych bliźniąt ale mam nadzieję że może nam się przytrafią:-)

Pozdrawiam Was serdecznie i trzymam kciuki za pomyślne rozwiązania każdej z Was.
 
Hej
No więc od wtorku mam już założony pessar. Niestety, miałam trochę kłopotów, tzn. kilka godzin po jego założeniu zaczęłam odczuć straszny ból w środku, który zaczął promieniować na krzyż i brzuch. Pojechaliśmy do szpitala, gdzie lekarz wyjął go i ponownie założył. Poczułam się jak nowo narodzona, nic już mnie nie boli, po prostu czuję się jak bym go w ogóle nie miała. (widać wcześniej coś tam ugniatał). Decyzja do założeniu pessara był słuszna ponieważ szyjka już zaczęła mi się skracać.
 
Anulka dzięki :) no mam nadzieję, że jutro będzie coś lepiej widac. Mój lekarz dziś starał się bardzo znaleźć przegrodę, ale nie znalazł. Chociaż wydaje mi się, że nie ma tak super sprzętu. Modle się, żeby chociaz każde było w swoim worku
Koniecznie daj znać po badaniu!!!

Madzia842 oby do poniedziałku!!! Też nas informuj!Ja czekam do poniedziałku, ale nastepnego (7września) bo wtedy poznamy płeć na usg połówkowym i dowiemy się czy nasze dzidzie mają się dobrze.

Cześć dziewczyny.
Podczytuje Was już jakiś czas i wiem że macie różne problemy i obawy, ale tak mi się marzą bliźnięta.:tak:W przyszłym roku zaczynamy z mężem staranio o drugie dziecko, coprawda w naszych rodzinach nie ma żadnych bliźniąt ale mam nadzieję że może nam się przytrafią:-)Pozdrawiam Was serdecznie i trzymam kciuki za pomyślne rozwiązania każdej z Was.
Jasne ze moga sie przytrafic, u nas w rodzinach tez nie bylo, chyba ze w bardzoo dalekiej gdzies..Trzymam kciuki, zeby Wam sie udalo:-)Pozdrowienia:-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry