reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Witajcie dziewczyny! To moja pierwsza ciąża i do tego podwójna :biggrin2:. Nie będę ukrywać, że nie była planowana ale jednak bardzo się cieszę. Obecnie jestem w 15 tc + 5 dni :). Czasami łapię się na tym, że zapominam, że w ogóle jestem w ciąży. Nie miałam żadnych objawów, prócz zatrzymania się miesiączki, czego nigdy wcześniej nie miałam i to już był dla mnie znak. Jeszcze nie wiem jakiej są płci ale najważniejsze dla mnie jest to, żeby były zdrowe! Martwię się tym każdego dnia i najchętniej odwiedzałabym lekarza co tydzień, żeby się upewnić czy brak jakichkolwiek objawów, to nie jest zły znak. Czy możecie powiedzieć, kiedy poczułyście jakieś pierwsze ruchy maluszków i jak to w ogóle odróżnić ? Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo zdrówka dla Was i Waszych maluszków :-D:-D
Witaj, gratulacje :) swietnie ze sie dobrze czujesz i nic Ci nie dokucza, oby jak najdluzej tak zostalo :)

Ja w pierwszej ciazy czulam pierwsze ruchy w 16tc. Teraz blizniacza, czulam juz w 14tc ale wiedzialam czego sie spodziewac ;) to kiedy poczujesz to kwestia indywidualna, ale to juz niedlugo i tak :) kiedy idziesz na nastepne usg?
 
reklama
Witaj, gratulacje :) swietnie ze sie dobrze czujesz i nic Ci nie dokucza, oby jak najdluzej tak zostalo :)

Ja w pierwszej ciazy czulam pierwsze ruchy w 16tc. Teraz blizniacza, czulam juz w 14tc ale wiedzialam czego sie spodziewac ;) to kiedy poczujesz to kwestia indywidualna, ale to juz niedlugo i tak :) kiedy idziesz na nastepne usg?
Dziękuję za odpowiedź :).
Na następne usg wybieram się za 3 tyg. Jestem po szczegółowym usg ale bez testu PAPPA. Sama, świadomie nie zdecydowałam się na to, bo zbyt wiele przypadków wśród moich znajomych było takich, gdzie lekarz stwierdził, że dziecko ma poważną wadę (albo z serduszkiem coś albo zespół Downa) i w żadnym przypadku to się nie potwierdziło. Jednak mój lekarz powiedział, że bez tego USG nie będzie mnie dalej przyjmował...
Na USG wszystko wyszło dobrze ale to było za wcześnie, żeby stwierdzić, jakiej płci są maluszki. Za to mogę powiedzieć, że będę miała zróżnicowany duet :-D. Jeden dzidziuś przez całe USG był grzeczny i chyba spał ale za to z drugim były ogromne problemy- wiercił się, brykał, ciągle zmieniał pozycje.
Jedyne co poczułam w ubiegłym tygodniu, to tak jakby łaskotki po prawej stronie, gdzie właśnie przebywa mój rozbrykany maluszek :-D.
 
Dziękuję za odpowiedź :).
Na następne usg wybieram się za 3 tyg. Jestem po szczegółowym usg ale bez testu PAPPA. Sama, świadomie nie zdecydowałam się na to, bo zbyt wiele przypadków wśród moich znajomych było takich, gdzie lekarz stwierdził, że dziecko ma poważną wadę (albo z serduszkiem coś albo zespół Downa) i w żadnym przypadku to się nie potwierdziło. Jednak mój lekarz powiedział, że bez tego USG nie będzie mnie dalej przyjmował...
Na USG wszystko wyszło dobrze ale to było za wcześnie, żeby stwierdzić, jakiej płci są maluszki. Za to mogę powiedzieć, że będę miała zróżnicowany duet :-D. Jeden dzidziuś przez całe USG był grzeczny i chyba spał ale za to z drugim były ogromne problemy- wiercił się, brykał, ciągle zmieniał pozycje.
Jedyne co poczułam w ubiegłym tygodniu, to tak jakby łaskotki po prawej stronie, gdzie właśnie przebywa mój rozbrykany maluszek :-D.
To pewnie byly wlasnie pierwsze ruchy :) ja tez czulam najpierw tego synka ktory jest bardziej energiczny, drugi to taki spioch co sie raczej przeciaga niz kopie ;) na usg trzeba chodzić, koniecznie. Inaczej lekarze nie beda w stanie ocenic czy cos sie z dziecmi dzieje i jak sie rozwijaja. U mnie juz w tym 13tc powiedział ze na 70% beda chlopcy, no i za kazdym razem tylko potwierdza a ja tez juz dopatrzylam to i owo ;)
 
ja w 12 tyg. dowiedzialam sie ze sa dwie dziewczynki ;)
jade dzis na konsultacje do Poznania...
trzymajcie kciuki... ja nastawiam sie raczej na zle wiesci....:( zobaczymy jakie beda dalsze wskazania do prowadzenia tej ciazy... byle nie szpital...
 
ja w 12 tyg. dowiedzialam sie ze sa dwie dziewczynki ;)
jade dzis na konsultacje do Poznania...
trzymajcie kciuki... ja nastawiam sie raczej na zle wiesci....:( zobaczymy jakie beda dalsze wskazania do prowadzenia tej ciazy... byle nie szpital...
Spokojnie, moze wystarcza tylko czeste kontrole. No bo jesli przeplywy sa dobre, lozyska ok, to przeciez nikt Ci w brzuchu dziewczynek nie utuczy na sile. Moj starszy mial hipotrofie pod koniec ciazy. Caly byl wymiarowy, tylko chudy. Beda chcieli pewnie czesciej usg i ktg robic, bo musza sprawdzac czy nie jest gorzej. Ja bylam tydzien przed porodem w szpitalu z tego powodu i w 39tc cc, bo bylo mu lepiej na swiecie niz w brzuchu. A w szpitalu nic nie dostawalam, zadnych lekow, tylko sprawdzali jak sie maly rozwija. Nie wiem czy w przypadku blizniat sie to bardzo rozni, ale sprobuj się nie martwic i czekac spokojnie na konsultacje :*
 
Spokojnie, moze wystarcza tylko czeste kontrole. No bo jesli przeplywy sa dobre, lozyska ok, to przeciez nikt Ci w brzuchu dziewczynek nie utuczy na sile. Moj starszy mial hipotrofie pod koniec ciazy. Caly byl wymiarowy, tylko chudy. Beda chcieli pewnie czesciej usg i ktg robic, bo musza sprawdzac czy nie jest gorzej. Ja bylam tydzien przed porodem w szpitalu z tego powodu i w 39tc cc, bo bylo mu lepiej na swiecie niz w brzuchu. A w szpitalu nic nie dostawalam, zadnych lekow, tylko sprawdzali jak sie maly rozwija. Nie wiem czy w przypadku blizniat sie to bardzo rozni, ale sprobuj się nie martwic i czekac spokojnie na konsultacje :*

ja juz dostalam leki...
a pod koniec tj. w ktorym tygodniu mialas stwierdzona ? moje maja male brzuszki, a obwod glowy i konczyny wieksze...
 
ja juz dostalam leki...
a pod koniec tj. w ktorym tygodniu mialas stwierdzona ? moje maja male brzuszki, a obwod glowy i konczyny wieksze...
Dokładnie tak samo bylo z moim synkiem. Ogolnie duży a brzuszek mniejszy. Pierwsze badanie na którym wyszlo że o 2 tyg za maly obwod brzuszka mialam w 35tc, pozniej kontrole co tydzień. W 38tc mial o 4tyg za maly i polozyli mnie do szpitala na tydzien, juz nie wyszłam tylko w 39tc cc. Jak sie urodzil mial 55cm i 2960g. Widac bylo zeberka, ale szybko w domu nadrobil ;) nigdy nie mial waleczkow, teraz tez jest szczuplakiem.
 
reklama
31+5
jestem po wizycie i chyba powiesze mojego lekarza...
jedna wazy 1815 g a druga na granicy normy 1470g.
jedna ma pomiary wszystkie jak najbardziej prawidlowe a druga ma rzeczywiscie mniejszy brzuszek i ta trzeba obserwowac ale jak twierdzi lekarz to wynik tego ze obie takie wielkie by sie nie pomiescily ;)
ciekawe co na to moj lekarz ktory w poniedzialek mial zupelnie inne pomiary na usg...:confused2:
 
Do góry