reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Hej dziewczyny, jestem na tym forum nowa, u mnie 17tyg, mam pytanie do was jak radzicie sobie ze spaniem, czy lekarz zalecał spać na lewym boku? jak śpie na boku to mam wrażenie że jest nacisk na jednego z bliźniaków, przewaznie śpie na plecach, jak to wygląda u was?
Ja 24 tc śpię i odpoczywam zazwyczaj na lewym boku ale zdarza się że leżę na plecach i na prawym.
Podobno nie można staram się pilnować ale nie daje rady ciągle w jednej pozycji.
 
reklama
Hej dziewczyny, jestem na tym forum nowa, u mnie 17tyg, mam pytanie do was jak radzicie sobie ze spaniem, czy lekarz zalecał spać na lewym boku? jak śpie na boku to mam wrażenie że jest nacisk na jednego z bliźniaków, przewaznie śpie na plecach, jak to wygląda u was?
Witaj i gratulacje[emoji7] [emoji1]
Ja zasypiam na lewym, a potem i tak kręcę się całą noc. Mnie bolą plecy, gdy śpię na nich całą noc. Lekarz nic nie mówił mi o spaniu na lewym boli. Muszę zapytać
 
Ehh ten glupi mit o lewym boku.
Dziewczynki macie spac tak jak Wam jest wygodnie. Koniec kropka.
W 3 trymestrze jest wskazanie to czestszego spania na lewym boku i to tylko w ciazy wieloraczej (w pojedynczej takiego wzkazania nie ma).
Do czestszego nie znaczy non stop ale czesciej. Ale jak Wam jest nie wygodnie to znaczy, ze nie jest to dobra pozycja dla Was ani dla dzieci.
Macie sluchac swojego ciala przede wszystkim, ono mowi Wam wszystko.

Mowi Wam to fizjoterapeta opierajac sie na najnowszych wynikach badan.

Tak samo jak nie ma diety matki karmiacej. To mit stary i szkodliwy na dodatek.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Ehh ten glupi mit o lewym boku.
Dziewczynki macie spac tak jak Wam jest wygodnie. Koniec kropka.
W 3 trymestrze jest wskazanie to czestszego spania na lewym boku i to tylko w ciazy wieloraczej (w pojedynczej takiego wzkazania nie ma).
Do czestszego nie znaczy non stop ale czesciej. Ale jak Wam jest nie wygodnie to znaczy, ze nie jest to dobra pozycja dla Was ani dla dzieci.
Macie sluchac swojego ciala przede wszystkim, ono mowi Wam wszystko.

Mowi Wam to fizjoterapeta opierajac sie na najnowszych wynikach badan.

Tak samo jak nie ma diety matki karmiacej. To mit stary i szkodliwy na dodatek.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Ja akurat się nie zgadzam z teorią,że nie ma diety matki karmiącej. Trzeba uważać na to co się je inaczej faktycznie można maluszkowi zafundować rewolucje.Dla mnie sprzeczną informacją jest to że mleko powstaje z krwi a do niej nie dostaje się to co spożywamy ale jednak produkty wysoko allergenne przenikają do krwi matki a potem z mlekiem do maluszka.
Druga sprawa spanie na lewym boku jest najbardziej polecaną pozycją dla każdego, każda z nas i tak wybierze to co dla niej najlepsze
 
Ja akurat się nie zgadzam z teorią,że nie ma diety matki karmiącej. Trzeba uważać na to co się je inaczej faktycznie można maluszkowi zafundować rewolucje.Dla mnie sprzeczną informacją jest to że mleko powstaje z krwi a do niej nie dostaje się to co spożywamy ale jednak produkty wysoko allergenne przenikają do krwi matki a potem z mlekiem do maluszka.
Druga sprawa spanie na lewym boku jest najbardziej polecaną pozycją dla każdego, każda z nas wybiera swój tor prawda?

Myslisz diete eliminacyjna z absurdalna dieta matki karmiacej.
A zdrowy czlowiek ma spac jak mu wygodnie bo cialo samo wie czy i kiedy potrzebuje zmienic pozycje.
Rob jak chcesz, dla mnie mozesz i kupowac lewoskretna wit. C :) ale nie popieram rozpowszechniania bzdur.


Dwa serca pod sercem [emoji173]️[emoji173]️
 
Hej Wam
dawno mnie nie było ale humor beznadziejny. W szpitalu jestem juz 17 dni... można oszalec. A tyle jeszcze przede mną. We wtorek dziewczynki miały ponad 1800... dziś 32+1 każą czekać z cc do 37 tyg a to tak daleko :(

I nie ma szans żeby cię jeszcze wypuścili? Rozumiem że coś się stało?
Pamiętaj że masz nas, więc podtrzymamy Cie na duchu, ale wiem że leżenie w szpitalu to żadna przyjemność...
 
Myslisz diete eliminacyjna z absurdalna dieta matki karmiacej.
A zdrowy czlowiek ma spac jak mu wygodnie bo cialo samo wie czy i kiedy potrzebuje zmienic pozycje.
Rob jak chcesz, dla mnie mozesz i kupowac lewoskretna wit. C :) ale nie popieram rozpowszechniania bzdur.


Dwa serca pod sercem [emoji173]️[emoji173]️
Ja wolę zdecydowanie odstawić na samym początku produkty które mogą spowodować problemy u moich dzieci niż bawić się w zjem i zobaczę. A jakoś specjalnie nigdy nie czytałam o i nie stosowałam jakiś drakońskich diet matki karmiącej
 
Hej hej hola dziewczyny mwanna, paraplu nie rozpędzajcie się, ja wiem podwójnie hormony szaleją, ale tu każda ma sobie wsparcie dawać. Także jak to moim córciom mówię no no no ☺.
A ja swoje dziewczyny poczułam dopiero w 24 tygodniu. Do końca ciąży kopaly tylko łagodnie z czego jedna była leniuch i czasem mnie prawie do zawału doprowadzała bo mało ją czułam. Na lewym boku nie spalam za często, Amelka która była z lewej za bardzo się buntowala ☺
 
reklama
Hej hej hola dziewczyny mwanna, paraplu nie rozpędzajcie się, ja wiem podwójnie hormony szaleją, ale tu każda ma sobie wsparcie dawać. Także jak to moim córciom mówię no no no ☺.
A ja swoje dziewczyny poczułam dopiero w 24 tygodniu. Do końca ciąży kopaly tylko łagodnie z czego jedna była leniuch i czasem mnie prawie do zawału doprowadzała bo mało ją czułam. Na lewym boku nie spalam za często, Amelka która była z lewej za bardzo się buntowala ☺
U mnie też ta z lewej się buntuje
Z mojej strony wszystko jest ok-każdy sprawiedliwie może wyrazić swoją opinię.
 
Do góry