reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Ja własnie jestem na etapie polowania na ubranka, szukam rozmiaru 50, Maja mimo że urodziła się w 40 tygodniu miała 52cm i ubranka na 56 były dobre gdzieś po 2 miesiącach, więc to wszystko od dziecka zależy ;-)
Potwierdzam że Tesco ma 50 ale wcale nie łatwo je dostać, szukałam wczoraj i kupiłam tylko czepeczki, bo wszystko inne w tym rozmiarze było wykupione...

Zgadzam się że mleko modyfikowane trzeba mieć, bo z karmieniem piersią może być różnie, do tego na pewno butelki i smoczki uspokajające - NUK ma takie specjalne dla wcześniaków maleńkie.

Ja piżamy ze sobą miałam chyba 2, mąż mi zabierał do prania i przywoził nowe z domu, bo łatwo sie pobrudzić, mleko wycieknie, człowiek się poci w połogu, lepiej mieć jedną więcej niż mniej.

Paolka GRATULACJE! Tak czułam że ten czop wróży rychłe rozwiązanie :tak:
 
reklama
Cześć dziewczyny. Dawno mnie tu nie było... Gratuluje nowym ciężarówkom dwóch pęcherzyków, a rozpakowanym mamusiom samych radosnych chwil ;)
Gotadora - gratuluje wymarzonych dzieciaczków ;)
Przepraszam, ze tylko wymieniłam gotadore, ale czekałam na wieści, bo my z innego forum jeszcze ;)
Fajnie sie was czyta - przypomina mi sie mój stres w ciazy, ale tez radość dobrych wiadomości :)
Moje maluchy niedługo kończą 9 mcy i dają ostro popalić. Zaczynaja sie "rozlazic", wiec przebudowa salonu, totalna dezorganizacja dnia (zawsze jak och spakuje do fotelikow samochodowych, to robią kupę:)

Dziewczyny wytrwałości i samych cudownych chwil! Buziaki ImageUploadedByForum BabyBoom1382383010.845279.jpg
 

Załączniki

  • ImageUploadedByForum BabyBoom1382383010.845279.jpg
    ImageUploadedByForum BabyBoom1382383010.845279.jpg
    27,2 KB · Wyświetleń: 64
Czesc
Wczoraj wieczorem wylądowałam na IP bo zaczęłam mieć jakieś plamienia. Najpewniej od tego że wcześniej dałam sobie wycisk w postaci dość szybkiego spaceru z torbą która trochę ważyła... Odezwalo sie nisko położone łożysko i podobno mogę tak podkrwawiać jeszcze kilka dni. Jestem w domu na zwolnieniu i musze dużo leżeć. A jak wrocę do pracy to już zero podróży służbowych. Aha i spowrotem musze brać tą okropną luteinę. mam nadzieję że już bedzie ok. Bo szyjka długa 4,7 cm i dzieciaki tez ok.
Trzymajcie proszę za mnie kciuki
 
Cześć dziewczyny
Dostałam sms'a od Flis, że w nocy trafiła do szpitala z powodu ciśnienia i bólu brzucha i ma mieć dzisiaj cc! Według usg Maluszki ważą po 2700 :)

Napisałam, że trzymamy kciuki i czekamy na dobre wiadomości już po :)

Milla76 będzie dobrze, dużo odpoczywaj i uważaj na siebie!!! Leżenie naprawdę pomaga-wiem to po sobie ;)
 
Milla
A nie myślałas o L4? Wypoczynek i tylko wypoczynek teraz, otrzymał kciuki by było ok.

Flis
Choć tego nie przeczytasz powodzenia !!

Chyba zaczyna mnie stres łapać z jednej strony mam juz dość ale z drugiej przydało by mi się pochodzić z brzuchem jeszcze 2-3 tyg eh....

Pytanie z innej beczki do tych mam które planują urlop rodzicielski, bierzecie 100 i 60 czy po 80% cały czas. I czy wiecie jak to liczą przy blizniakach jak ten pierwszy okres (100%) jest dużo dłuższy niz tej 60% , to chyba 80% przez cały okres się nie opłaca czy oni to proporcjonalnie wyliczają i wychodzi np. 87% przez cały okres ?? Wiecie jak to wygląda?
 
Ostatnia edycja:
Flis trzymam kciuki za waszą trójeczkę!!!
Milla ty też się trzymaj, dużo odpoczywaj w pozycji horyzontalnej. Tylko po co ci dali tą luteinę w 20 tc.? Dziwne.
Justynia, ja planuję wziąć macierzyński na 100%, a rodzicielski na 60%. Nie wiem czy wykorzystam cały rodzicielski, może emka wyślę na część. Nam należy się 31 albo 32 tygodnie macierzyńskiego + 8 tyg. macierzyńskiego dodatkowego. Rodzicielski jest stały, niezmienny i dla wszystkich jest 26 tyg.
 
Paolka gratulacje!!! Wracajcie szybko do domku:-)
Flis kciuki za cc mocno zacisniete:-)
Co do macierzynskiego to ja jestem na 100% i jego wymiar to 31 tyg plus 8 dodatkowego i potem ewentualnie wezme rodzicielski na 60%

Pozdrawiam wszystkie nowe mamusie i zycze szczesliwych miesiecy do rozwiazania:-)
 
A jakie mleko modyfikowane polecacie, żeby kupić tak na wszelki wypadek do szpitala?

Dziewczyny, pewnie wiecie ale tak dla przypomnienia- w wypadku wcześniaków należą się szczepienia za darmo. Nie wiem czy wszystkie ale na pewno jakiś bardziej rozszerzony pakiet niż w przypadku dzieci donoszonych.

Mam pytanie ad urlopu macierzyńskiego- nam się należy 31 tyg. które jest płatne w 100%, chyba, ze się od razu zdeklaruje chęć wzięcia tego dodatkowego rodzicielskiego w wymiarze 26, to wtedy przez caly okres jest 80%). A co z tym dodatkowym macierzyńskim? On trwa 8tyg? i jest platny tak jak macierzyński 100% czy jakoś już inaczej?

Jeszcze coś takiego znalazłam:

Jeśli zaś matka dziecka od razu zadeklaruje, że interesuje ją roczny urlop macierzyński - 52 tygodnie, to przez cały ten okres wypłacany będzie zasiłek w wysokości 80 proc. wynagrodzenia. Gdyby jednak po takiej deklaracji, zrezygnowała z całości lub części dodatkowego urlopu macierzyńskiego oraz/lub z całego urlopu rodzicielskiego, wówczas przysługuje jej wyrównanie dotychczas pobieranego 80 proc. zasiłku do wysokości 100 proc. zrodlo http://www.gazetawroclawska.pl/arty...-nowe-zasady-wazne-pytania,id,t.html?cookie=1
Czyli jak się zdeklaruję chęć tego długiego urlopu (macierzyński+ dodatkowy macierzyński + rodzicielski) to jest 80% płatne, ale jakby się zrezygnowalo z tego dodatkowego albo rodzicielskiego to wyrownuja do 100%.
 
Ostatnia edycja:
reklama
ONLYONE :-) dziękuje Ci za pamięć o nas :-) Twoje maluszki już takie duże, a pamiętam je maleńkie, jejku - teraz już zwiedzają wszelkie możliwe domowe kąciki. Cieszę się,że u Was wszystko dobrze.

Flis trzymam kciuki za Ciebie &&&& już niedługo utulisz maluszki, a może już je tulisz?

Milla za Ciebie również mocno zaciskam kciuki, a Ty oszczędzaj się jak najwięcej, a wszystko będzie dobrze :tak:

pozdrowienia od naszej trójeczki!
 
Do góry