reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

reklama
katherine_mag
co do roz. ubranek na zaczynam od 50 (a juz raz rodziła ), są dziewczyny na forum (i chyba u wszystkich to była kolejna ciąża ale głowy sobie na dam uciąć) które miały tak duże bliźniaki (ok 3 kg.) że od 56 mogły by zaczynać, ja sobie nie ufam wiec mam bardzo dożo 50. Kupiła bym nawet 44 - ale u mnie na lumpie nie ma (tzn mam 2 szt.pajaców na wyjście) wiec zacznę od 50.

Podobno bliźniaki w kolejnych ciążach statystycznie są bardziej donoszone i większe niż jak są w pierwszej ciąży wiec od 50 na pewno warto zacząć.

jjka
ja nawet nie kupowałam tych bella mama tylko zwykłe najtańsze w biedronce dla mnie były tak wielkie że chyba większych sobie nie wyobrażam (przyzwyczajona jestem do ultracieńkich bo okresy mam skąpe). No i ja byłam w szpitalu na ligninie + chyba coś w domu wiec, wiec większość wykrwawiłam się w ligninę ( u mnie w szpitalu nic innego nie było można używać - szpital zapewniał tony ligniny no i tony szły:zawstydzona/y:). Co do podkładów w domu już mniej krwawiłam i musiałam być dość mobilna wiec miałam 2 podkłady z szpitala (dostałam o położnej z paczką ligniny) i to mi starczyło. podkładów chyba nawet nie wykorzystałam tylko miałam na przewijak. No i po porodzie w szpitalu wszystko boli to się mniej ruszasz i jeszcze lezysz na tym podkładzie- a w domu mi sie zwijał spadał i dałam sobie szybko spokój.

Napierajka
ja jak bym wcale nie miała szczotki to bym do dziś dnia nie potrzebowała :-) jak maluchy by miały ciemieniuchę kupisz im osobne a tak jak nic się nie dzieje to mało jest potrzebna. a o do rożków mi po prostu lekarza odradzali na bioderka - że dziecko ma nogi ściśnięte a nie szeroko i jest to nie zdrowe na bioder.

Julianna*
powodzenia na badaniu!!
 
karmelova
teraz zaległą stronę doczytałam, ja mam 2 pidżamy, rodzisz zimą wiec jedna się pobrudzi przepierzesz - szybko na grzejnik i 2 h. masz czystą w razie czego (ja tak z córą zrobiłam), a np. u mnie do cesarki dają szpitalne koszule i przez 24h po porodzie tez leżysz w szpitalnej wiec jak sie ubrudzi dają czysta- wiec przez ten czas co nie możesz się ruszać i tak szpital daje ubranie.

A co do wyprawki ja bym dopisała od siebie:
-czopki glicerynowe do szpitala po porodzie mogą sie przydać.
- 1 kartonik mleka mm ( w razie czego do domu) bo np. moja mała miała napady głodu w nocy i nie wiem gdzie bym kupiła jak bym w zapasie nie miała.
 
Ostatnia edycja:
Paolka gratulacje :-)
Co do ubranek, miałam kilka sztuk bodów w rozmiarze 50 i od razu były przy ciasne, teraz 2 tygodnie mają dzieciaki i się nie nadają do ubrania. Resztę typu pajace czy śpiochy od razu 56 zakładałam.
 
Gratuluję Paolka :)
Co do tych ciuszków, to jeszcze mam czas, ale mysle nad 56 bo 50 wydaje mi się, że założe pare razy i na tym koniec. Zobaczymy, narazie rosną jak na drożdżach, mam nadzieje, że trochę wyhamują bo brzuch mi pęknie, już mam wielki a co dopiero za 4 miesiące.
 
reklama
Do góry