reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

reklama
Mam nadzieje, że nie pokróluje już za długo.W sumie ładnywynik. We wtorek jade wizyte to może coś się już wyjaśni.Chciała bym żeby jednak moje słoneczka urodziły się w październiku....;-)
 
Flis suwaczek masz piękny, chciałabym takiego doczekać.
Co do siary to zastanawiam się czy wszystko OK, bo do tej pory u mnie kompletnie nic się nie pojawiło. Mam nadzieję, że to nie wpłynie negatywnie na moją "mleczność".
Właśnie sobie uświadomilam, że kompletnie nie jestem przygotowana na godzinę zero. Jutro zaczynam 30 tc, a tu rzeczy dla maluchów nie pokupione poza kilkoma drobiazgami, torba oczywiście nie spakowana, nie mam nawet łóżeczek. Chyba muszę trochę przyspieszyć z wyprawką.
Dziewczyny co kupujecie dla dzieci z kosmetyków i art. aptecznych?
 
Napierajka Polecam przede wszystkim Bepanthen - u mnie sie przydal do smarowania pupy malego i przy okazju brodawek u mnie, z tego co pamietam jeszcze nawet przed porodem. Na pewno chusteczki - ja do tej pory uzywam Pampers sensitive, ale inne dziewczyny pisaly tez o innych markach typu huggies czy babydream i tez je chwalily. Chociaz oststnio czytalam opinie ze nie mozna przesadzac z kosmetykami pod pieluszki bo nic nie daja a kremy to nawet szkodza bo zatykaja te dziurki, ktore tworza warstwe chlonna pieluch. Ale to chyba jakas nowa szkola...
Do tego Octenisept do psikania na pępek. Z kosmetykow do kapieli to lepiej na poczatek emolianty- ja kupuje w rossmanie. A do smarowania oliwka albo basam. Oliwka lepsza do masazy. Duzo pieluch tetrowych - maja dziesiatki zastosowan. No i pamietaj o sobie - gatki fizelinowe, podklady na lozko i podpaski wielkie jak podklady kolejowe ;-) aha podklady tez dla maluchow beda potrzebne. Nie wiem tez jak u innych dziewczyn ale u mnie w szpitalu dawali po dwa pakiety startowe - pelno roznych probek doslownie wszystkiego.
Przy okazji mam pytanie do innych- czy korzystalyscie z rozkow dla dzieci? Bo ja ani razu nie uzylam..
 
Napierajka
Jeżeli cie nie ograniczają finanse to tydzień i kupisz wszystko z dostawa do domu ja jestem fanem allegro.
U mnie pakiet startowy kosmetyków to:
-pieluchy (na razie 1 jak zajdzie potrzebę wyjaśniła mojemu m gdzie może kupić 0)
-krem do łupy z rossmana+ sudokrem (jak noce będą przesypialy bez przewijania, moja cora potrafiła 14h być na jednej pieluszce bo tak spała) + bepanten jak by cos się działo nie na codzien
-do wanny emolium ale z zaji bo tańsze (planuje używać do ok 1-2 mc bo kremowac nie trzeba) potem żel i balsam nivea
-do pępka czysty spirytusu
To chyba na tyle z kosmetyków. Wiadomo reszta wyprawki dla ciebie malucha wg. Uznania i możliwości finansowych bo tu można popłynąć :-)
-------
 
Ineska_uk
u mnie w szpitalu potrzebujesz tyle co dla siebie przybory toaletowe + piżamy na przebranie (jak nie masz też poratują) -podkłady dają, ligninę też w ilościach dużych :)
dla malucha tylko pieluchy, krem, chusteczki + to co ubierzesz na wyjście :)

co do listy wyprawka co ciuszków cie nie odzywam bo mam więcej :p tylko nie wiem po co niedrapki ...

Apteka

  • Spirytus 70% do pępka (ja miałam zwykły taki który dawałam do ciasta ;p i było ok)
  • Gaziki jałowe małe – 10 opakowa (1 op. 10szt mi starczyło-potem waciki jak do demakijażu)
  • Sól fizjologiczna - 20 ampułek (nie miałam - mam teraz do inhalacji jak mała ma katar )
  • Sudocrem mały, (dają w wyprawce w szpitalu - i nie jest zalecany na codzień! jak nie ma odparzeń, od 1 dnia używałam z rossmana najtańszy 200ml -7zł)
  • Linomag zielony – 2 szt. (brak)
  • Oilatum (do kąpania) (drogie, malo wydajne - na bliźniaków kupiłam zamiennik z zaji a tak używałam jonsona)
  • Herbatka na kolki (jak będą miały kupić - nie na zapas na całą wyrzuciłam )
  • Majtki siatkowe – 2 paczki (albo 3)(jak dla nie nie potrzebne, w szpitalu trzeba być bez, a w domu zwykłe można)
  • Octenisept (nawet nie wiem co to)
  • Herbatka na laktację (używałam - rossman ma najlepszą cene - ale watro kupić jak bedzie potrzebna nie na zapas)
  • Woda morska w sprayu (do 1 r. nie używałam )
12. Podpaski poprodowe 3 paczki, potem ( 2 dni byłam na ligninie (szpital) 1 dzień na grubych bella, i 1 tydz na zwykłych cienkich bella (takich jak na okres)

Rossman albo inna drogeria

  • Chusteczki do pupy w zamykanym opakowaniu + zapas ( oj tego to idzie , opakowanie zbędnę tak szybko się zuzywają że nie potrzeba)
  • Płatki kosmetyczne większe (nie uzywalam wcale)
  • Żel p/prysznic Biały Jeleń(dla kogo? dla mnie to co wcześniej przed porodem )
  • Wkładki laktacyjne (popieram)
  • Patyczki higieniczne dla dzieci (do dziś dnia nie mam, uzywam takich jak dla nas)
  • Oliwka dla niemowląt(nie lubie, nie mam, uzywałam balsamu od 1 dnia, a jak leje się coś do wody nie trzeba balsamować)
  • Mydło biały jeleń albo płatki albo proszek dla niemowląt (ja używałam loveli przez 2 m-c (tyle ile w opakowaniu było) potem zwykły proszek + prasowałam 1 m-c)

Sklep


  • 2 kocyki grubsze + 2 cieńszy (popieram, ja mam 4 z ikei + 2 mieciutkie na spacery)
  • 2 ręczniki z kapturkiem 100x100 i 2 80x100 (jeżeli mialy by być specjalnie kupowane dla mnie bez sensu, bardzo krutko sie używa, potem do pół roku można kompielowy używać a teraz mam 100x150 IKEA 25zł/szt i w to bym zainwestowala jak już)
  • 2x rożek - ładny ( podobno nie można go stosować bo dziecko powinno miec szeroko nogia rożek ogranicza, miałam 2 ani razu nie użyte do bliźniaków nie planuje)
  • 4 prześcieradła bawełniane z gumką 60x120 (popieram)
  • 2 ceratki na materac ( u mnie zbędne)
  • 2x ochraniacz na szczebeelki (mialam używałam 2 m-c dekoracyjnie , jak mała zaczynała sie obracać rehabilitantka kazała nam zdjąć bo dziecko musi się chwitać szczebli i uczyć odległości- zbędny wydatek)
  • 10 pieluchy tetrowe kolorowe
  • 10 pieluchy flanelow ( 3 poz. łacznie 40 :szok: miałam 10 białych tetrowych, używałam do stanika + w tym 3 dla małej i stykło na 1 dziecko)
  • 30 pieluch tetrowe białe
  • Frida do nosa (do dziś dnia nie mam, jak ma katar mam gruszkę)
  • Termometr (popieram)
  • Wanienka – duża + termometr do wanienki (popieram dodałam bym gabkę pod pupe i plecy dziecko mniej się boi)
  • Przewijak na łóżeczko (ok)
  • Butelki (4 – 2 duże, 2 małe) (ok)
  • 2 smoczki 0+ (ok ja mam po 2 na glowe bo jak na spacerze spadnie trzeba mieć na wymiane)
  • Szczotka do mycia butelek (ok)
  • 2x szczoteczka do włosów (po roku użyłam raz grzebienia)
  • 2x myjka (?) (zbędna)
  • Nożyczki do paznokci (używałam obcinaczek po 1 tyg)
  • laktator ​(ok)

To jest lista nie pamiętam przez kogo dodana ale ja modyfikowalam na czerwono ;-)
Ps ale się naszukalam tego he he
 
Ostatnia edycja:
A jakie podpaski duże polecacie? Ja kupiłam takie Bella Mamma ale boje się ze to nie wystarczy. Ja okres zawsze miałam obfity i się boję, ze po porodzie to już w ogole będzie rzeźnia. A podkłady do lozka to jakie?

Napierajka, ja listę wyprawkową brałam stąd:
Wyprawka dla bliźniaków i trojaczków
 
Ostatnia edycja:
Dzięki za rady dziewczyny. Słyszałam od młodych mam, że teraz w szpitalach odradzają spirytus na pępek, przemywa się ponoć tylko szarym mydłem i dobrze wysusza, ew. można użyć Octenisept jak coś się paptrze. Do kąpania lub smarowania emolienty, oliwkę też odradzają, chyba że skóra mocno sucha to na zgięcia.
Ja na razie na pupę kupiłam sudocrem, może dokupię jeszcze bepanten, będzie od razu na sutki jakby popękaly. Czy każde dziecko musi mieć swoją szczotkę do wlosów? Myślałam, że na razie wystarczy jedna. Laktatora na razie ni kupuję, zobaczę jak będzie z mlecznością, raczej obawiam się, że może być za mało. Nie wiem jak z rożkami, jedni bardzo zachwalają, bo dziecko dobrze w nim śpi (zwłaszcza na początku), no i łatwiej podnieść dziecko jak sie jeszcze nie ma wprawy, zwłaszcza w usztywnianym.
 
reklama
Co do siary to ja miałam od 3 miesięcy przed porodem, ale wiem że nie raz nie wycieka aż do porodu i nie jest to powód do niepokoju, a raczej radości, bo nic się nie brudzi, a siara jest w piersiach :tak:

Mi czop odszedł tego samego dnia w którym urodziłam, taki spory, wielkości powiedzmy kciuka, żelowaty, podbarwiony krwią...

Ja rożka używałam od początku, takiego zwykłego miękkiego, bawełnianego, Maja była w nim zawijana do spania i tak jest do dziś :-D

Napierajka ja szczoteczki prawie wcale nie używałam, mylę że 1 wystarczy. Laktator uważam za bardzo przydatny, w szpitalu używałam go od pierwszej doby, właśnie żeby pobudzić laktację - miałam Avent isis. Sudokrem używa się zwykle do istniejących odparzeń, profilaktycznie lepiej coś łagodniejszego.
Jutro mam połówkowe :baffled: oby było dobrze...
 
Ostatnia edycja:
Do góry