reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

co do cukrzycy to ja się ucieszyłam jak wyszedł mi taki wynik, bo w szpitalu być na diecie ogólnej a cukrzycowej to ogromna różnica. Na cukrzycowej dają więcej jedzenia i jest lepsze. Ja mam wrażenie,że mój wynik nie wyszedł taki prawdziwy, bo kilka dni z rzędu zajadałam śliwki w czekoladzie, no a potem poszłam na badanie. I nie mogłam się powstrzymać przed wieczornym, a raczej nocnym jedzeniem, także - jak już w szpitalu byłam to doszłam do wniosku,że dobrze że mam tę diete, to przynajmniej nie głoduje w szpitalu :-)
 
reklama
Z tym cukrem to różnie bywa. Ja przed wizytą u położnej wypiłam sobie słodkie cappucino, też trochę moja wina bo powinnam pójść do niej naczczo :) i zbadała mi cukier z moczu, takim paskiem. Stwierdziła że mam bardzo dużo cukru w moczu i skierowała mnie na badania krwi (a mówiłam jej,że piłam cappucino). No i naczczo wyszło mi ok i po wypiciu glukozy też wszystko było w porządku.

Piłyście tą glukozę?? ochyda, musiałam po dworze przez 2h chodzić i wytrzymać do kolejnego poboru krwi, bo inaczej robiłam się zielona:eek:.
 
Dziewczyny miałyście robioną przezierność karku,bo ja ide 31.10 i strasznie sie denerwuje,czy wszystko będzie o.k u obydwóch dzieciaczków..
 
KPe007 badanie przeziernosci to standardowe badanie w kazdej ciąży. Pozwala wykryc ewentualne wady płodu. Są normy, po przekroczeniu których lekarz zleca dodatkowe badania. Mozesz poczytać o nich na tym forum kilka stron wczesniej. Jednak nawet jesli normy sa mocno przekroczone i musi byc robiona amniopunkcja to i tak bardzo rzadko zla diagnoza sie potwierdza. Wady genetyczne zdarzaja sie bardzo rzadko a badania tez są po to, bo teraz jest możliwosc operacji prenatalnych, ktore pomagaja np wyleczyc wade serca. Ale Ty nie martw sie na zapas, na pewno wszystko będzie dobrze.
 
KPe007 nie martw się. Badanie przezierności karkowej to standardowe badanie wykonywane w trakcie pierwszego USG genetycznego. Sprawdza czy nasze dzidzie nie maja żadnych wad genetycznych.
Co do ruchów dzieci to ja czułam takie niby motylki już od 16 tyg, ale nie byłam wtedy pewna czy to na pewno to. Od 18 tygodnia już nabrałam tej pewności, a ok 20-22 tyg ruchy były już tak wyczuwalne, że mąż kładąc rękę na moim brzuszku też już czuł ruchy dzieciaków.
Dziewczyny mam pytanie.W piątek na polecenie lekarki odstawiłam już przyjmowanie luteiny. I tak od wczoraj zaczął mi odchodzić czop śluzowy. Myślicie, że powinnam o tym poinformować moją lekarkę? Czy nie ma sensu jej zawracać głowy w niedzielę? Ile u was minęło czasu od odejścia czopu do porodu?
 
Paolka - ja bym nawet i na izbę podjechała. Zbadają zrobią ktg i zdecydują. Mi czop jako taki nie odszedł, tylko od razu poszły wody :-) O 2.30 w nocy, cc zrobili m przed 8. Ale ja byłam już na patologii. Z tego co pamiętam dziewczyny pisały że 1-2 dni i się zaczynało. A brałaś sterydy na płucka? Jeśli nie, to tym bardziej jedź na ip - 34 tydzień to jeszcze trochę wcześnie dla maluchów.
 
Witam wszystkie dziewczyny.
Mam nadzieję że mogę do Was dołączyć. Obecnie jestem w 14 tygodniu ciąży bliźniaczej dwuowodniowej
jednokosmówkowej i z tego powodu bardzo się martwię jak naczytałam się o tych wszystkich powikłaniach.
 
reklama
Do góry