reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

hej dziewczyny, moja noga juz ok. dzisiaj chodze bez bolu ;)
przedwczoraj w nocy naszlo mnie i robilam kompoty by miec cos do picia karmiac ;)
a wczoraj z mezem dzialalismy z pulpetami w rosole (dla mnie) i golabkami, fasolka, bigosem ( dla niego) wszystko juz pomrozone i czeka na po porodzie ;)
kasiamama zwtkla przesylka z uk idzie 5-7 dni roboczych ;) jednak z pl do uk duuzo dluzej :/
justyna nawet nie wiedzialam ze w bydgoszczy takie cos dla rodzin 3+ jest. chyba wyjechalam do uk nim to weszlo :-)
 
reklama
karmelova my jednej corci plec poznalismy w 15tc a drugiej co usg mowia ze raczej corcia ale nigdy nie potwierdzili w 100% co do krwawienia dziasel ja uzywam szczoteczki extra soft luz dla zebow wrazliwych i plucze plynem do plukania.

a ja mialam nadzieje ze geny i smarowanie sie uchroni mnie przed rostepami a wczoraj zauwazylam ze mam wkolo pepka :no: no ale trudno. prxezyje... ;)

dzisiaj po poludniu mam usg i lekarza wiec zobaczymy ile male waza. a o 13 spotkanie nt. karmienia piersia
 
husky
bo to nowość od tego roku w maju była podjęta uchwała :-)
ale idą zmiany w polityce prorodzinnej i to się liczy...
ja patrzę na Twój termin cc aż mnie mrowi ... denerwujesz się czy na razie luuz...??

a ja od wczoraj znów zionę ogniem :dry: ale miałam trochę spokoju od zgagi jakieś 3 tyg. ja też już chce do gina :rofl2: ciągną mi sie te 4 tyg,pozostały jeszcze 2 eh... ale od kolejnej wizyty niby częściej mam się z nim widzieć, no i muszę iść na cukier z obciążeniem idę i idę i dojść nie mogę.
 
Witam ponownie juz z domu, okazalo sie ze przeplywy dobre i dzieci podrosly a nawet zmniejszyla sie roznica, tak wiec wyrzucili mnie do domu z nakazaem co drugi dzien meldowania sie w szpitalu na ktg. Maks ma 1400 a Olaf 1900, jeszcze troche musze ich podtuczyc ale i tak bardzo sie ciesze, az nie chce mi sie wierzyc w to usg :)

Husky, a Twoje jaka maja wage i jak sie czujesz? Jakies skurcze czy inne objawy zblizajacego sie porodu?

Justynia, mi na zgage pomaga jak raz dziennie zjem zupe mleczna :))) w szpitalu to odkrylam :)
 
ver7601
mi na zgagę pomagają tylko tabletki których na razie unikam :crazy: mleko/jogurt działa 5 min, migdał i inny wcale.
na razie jest zgaga 5/10 :-D potem zacznę brać renni do ssania ale tylko na noc by się wyspać hehe, a z małą ostatnie 3-4 tyg na noc brałam ranigas max bo nic innego nie pomagało i spać musiałam i wybierałam mniejsze zło.
 
Hej dziewczyny! Ja leżę dziś prawie plackiem bo znowu boleści mnie dopadły. Nie wie czy to rozciągająca się macica czy coś innego. Biorę fenoterol i nospę, a i tak co kilka dni mam skurcze. Najgorzej jest przy niżowej pogodzie i deszczu, a dziś przecież piękna pogoda.
Czy Wy brałyście fenoterol? W jakich dawkach? Jest mi po nim niedobrze, biorę 6xdziennie.

A jakie ty masz te boleści?
Ja w 19tc trafiłam na patologię ciązy bo miałam takie skurcze jak na okres, promieniujący bol od krzyża, po biodra, do nogi. No spa nie pomagała i mi tam powiedzieli, ze to co opisuje to typowe skurcze porodowe i to jest niepokojące. Zatrzymali mnie na parę dni ale wszystko było ok z dziećmi, szyjka zamknięta, dluga i mnie wypuścili. Teraz takich boli nie mam. Za to spina mi się macica i moja pani dr mowi, ze to normalne. To jest takie uczucie jakby na chwile macica robiła się taka twarda jak kamień. Lekarz mi powiedział, ze takie skurcze są ok, macica trenuje. Normalnie powinny się pojawiać ok 24tc ale przy ciązy bliźniaczej wszystko jest o miesiąc wcześniej więc ok, mam się nie martwić. Tych skurczy nie powinno być więcej niż 4 na godzinę. No i to nie boli. A ten fenoterol to ci lekarz przepisał? Po nim wlasnie podobno jest kiepskie samopoczucie, jakieś walenie serca, drżenie rąk itd., jak po bardzo silenej kawie.
 
Jika, tak te skurcze to takie podobne jak miesiączkowe, tylko chyba trochę silniejsze. Ja generalnie nie miałam bolesnych misiączek, więc nie mam takiego doświadczenia. Ból za pierwszym razem zlokalizowany był nisko i "krążył" między szyjką a odbytem, ale za drugim i trzecim razem potrafiła boleć cała macica i na dole też. Skurcze nieregularne, co chwilę albo co kilkanaście minut. Dali mi magnez w kroplówce, no-spę i fenoterol + isoptin (przeciw kołataniu i przyspieszeniu akcji serca). Po 2 tyg wypisali do domu jak się niby uspokoiło. Ale i tak co kilka dni mam te skurcze (ostatnie w niedzielę) mimo, że biorę leki i generalnie leżę. Fenoterol 6xdziennie+isoptin 120 raz dziennie. Jutro idę do mojego lekarza, niech on zadecyduje co i jak mam brać, bo mi się wydaje że ten fenek za często, a i tak nie zapobiega skurczom. Oczywiście twardnienia macicy też są, ale one nie są bolesne więc się nimi tak nie przejmuję.
 
Napierajka, no to widze, ze w tym samym czasie trafilysmy na patlogie (ja prawie kończyłam 17tc). To bierz te lakarstwa i dużo leż, staraj się jakoś wyciszyć. Na pewno będzie dobrze. Mi w szpitalu mówili, ze właśnie teraz zaczyna się największy wzrost macicy i stąd te "wariacje". Przez tydzień leżałam non stop, tylko do kibelka wstawałam. A szyjka u ciebie ok?
 
Witajcie dziewczyny:-)

Jestem tu na chwilkę - mam do sprzedania 2 foteliki Maxi Cosi Cabrio Fix - w stanie idealnym - więcej info w wątku sprzedam, odkupię itd..Sama jestem zwolenniczką kupowania rzeczy nowych ale te są naprawdę w SUPER STANIE. Maluchy jeździły w nich tylko parę razy - z dłuższych wypraw na Śląsk ( 4 razy) reszta Warszawa - dystans 4 km do lekarza na wizyty kontrole i sczepienia -) Nigdy niczym nie były poplamione, poniżej wrzucę zdjęcia. Gdyby któraś była zainteresowana piszcie na loczek114@wp.pl
Dodatkową zaletą jest to, że można dokupić bazy iso fix i potem tylko wpinacie w bazy fotelik - robi się to sprawnie i jest to dużym ułatwieniem zwłaszcza przy dwójce gdzie zanim owinie się fotelik pasem to drugie dziecko zdarzy się już mocno zniecierpliwić. Bazy są świetne/polecam.
Cena 2 fotelików 650 PLN
Zobacz załącznik 578668 z fotelikami_.jpg


 

Załączniki

  • z fotelikami_.jpg
    z fotelikami_.jpg
    37,2 KB · Wyświetleń: 39
reklama
jika, faktycznie w tym samym czasie bo ja w 18 tc. Te wariacje mogą mieć dużo wspólnego z rozrastającą się macicą, bo mnie właśnie wtedy zaczął brzuszek mocno rosnąć. Miałam też plamienie przez kilka dni, ale to przeszło. Przy pierwszej ciąży i do tego podwójnej i w dodatku w dość zaawansowanym wieku wydaje mi się, że wszystko ma prawo się dziać. Jak mnie zbadali na początku to powiedzieli, że szyjka jest nieznacznie skrócona, ale na USG wychodzi 4,5 cm zamknięta, więc chyba wszystko OK. Zobaczę jak będzie jutro. Też kazali leżeć, wstawać tylko do toalety. W domu leżę zdecydowaną większość czasu, ale nie da się non stop, trzeba wstać coś ugotować, zrobić pranko itp. ale mocno się oszczędzam, z domu nie wychodzę.
Trzeba być dobrej myśli, że wszystko będzie OK. Ja sobie zaplanowałam ciążę przynajmniej do 36 tc i tego się będę trzymać :-).
 
Do góry