reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża bliźniacza

Cześć!
U mnie bliźniaki 2o2k 14+1, to moje pierwsze dzieci, jak narazie wszystko okej. Bardziej udzielam się na zamkniętym wątku kwietniowym, ale jeżeli ten trochę ożyje, to też będę śledzić :) Siłą rzeczy na zbiorczym wątku o bliźniakach jest rozstrzał terminów i mniejsza aktywność.
 
reklama
Cześć!
U mnie bliźniaki 2o2k 14+1, to moje pierwsze dzieci, jak narazie wszystko okej. Bardziej udzielam się na zamkniętym wątku kwietniowym, ale jeżeli ten trochę ożyje, to też będę śledzić :) Siłą rzeczy na zbiorczym wątku o bliźniakach jest rozstrzał terminów i mniejsza aktywność.
Tutaj mozna zasięgnąć opinii już doświadczonych mam :) ja na swoim czerwcowym wątku jestem jedyna mama bliźniakow i czuję się trochę osamotniona
Wciąż jednak nie wiem, czy któraś z Was rodziła może naturalnie???
 
Tutaj mozna zasięgnąć opinii już doświadczonych mam :) ja na swoim czerwcowym wątku jestem jedyna mama bliźniakow i czuję się trochę osamotniona
Wciąż jednak nie wiem, czy któraś z Was rodziła może naturalnie???
To akurat prawda, też jestem u siebie jedyna :) Mam w otoczeniu bliźniaki i żadna z tych koleżanek nie rodziła naturalnie, przez położenie dziecka w każdym przypadku. Przez to, cięzko mi w ogóle nastawiać się na jakis typ porodu, bo czuję, że zupełnie nie mam na to wpływu. Trzeba będzie przygotować się psychicznie na obie opcje.
Jeżeli są tu doświadczone mamy, to mnie ciekawi czy rzeczywiśćie podczas porodu jest więcej personelu i jest lepiej nadzorowany.
 
Ja bardzo bym chciała rodzic naturalnie, poprzedni poród trwał 30 minut, od pierwszego skurczu! Boję się że po cesarce będzie ciężko ogarnąć mi 4 dzieci co prawda jeszcze serduszek nie widziałam i ogólnie przeżyłam ogromny szok, to mam nadzieję że w poniedziałek zobacze dwa cudne maluchy :)
 
Też chciałabym rodzic naturalnie. Ale wiem że nie mam na to wpływu. Ja z majówek jestem i jest tam nas 2 z bliźniakami.

Bardzo chciałabym donosić ciążę jak najdłużej. Najbardziej boję się porodu przedwczesnego. Bardziej niż porodu czy cc.

Jestem na etapie wyboru wózka i fotelików i mam mętlik w głowie. Nie chcę by było zbyt drogo ale nie chce też tandety..może macie już dokonane wybory i podzielicie się pomysłem?
 
Też chciałabym rodzic naturalnie. Ale wiem że nie mam na to wpływu. Ja z majówek jestem i jest tam nas 2 z bliźniakami.

Bardzo chciałabym donosić ciążę jak najdłużej. Najbardziej boję się porodu przedwczesnego. Bardziej niż porodu czy cc.

Jestem na etapie wyboru wózka i fotelików i mam mętlik w głowie. Nie chcę by było zbyt drogo ale nie chce też tandety..może macie już dokonane wybory i podzielicie się pomysłem?
Ja się boję porodu przedwczesnego albo, ze przy porodzie naturalnym jedno się urodzi,a drugie się niedotleni albo będzie cc :eek: ale to są chyba takie typowe "schizy" i nie ma co sobie wkręcać... A to twój pierwszy poród?
Apropos wózków to wiem tylko, że chcę jeden obok drugiego, na pompowanych kołach. Myślę, że będę kupować dopiero ok. miesiąc przed porodem, foteliki tak samo. Narazie podoba mi się taki, jakby się trafił na OLX to może bym wcześniej brała:
 
Też chciałabym rodzic naturalnie. Ale wiem że nie mam na to wpływu. Ja z majówek jestem i jest tam nas 2 z bliźniakami.

Bardzo chciałabym donosić ciążę jak najdłużej. Najbardziej boję się porodu przedwczesnego. Bardziej niż porodu czy cc.

Jestem na etapie wyboru wózka i fotelików i mam mętlik w głowie. Nie chcę by było zbyt drogo ale nie chce też tandety..może macie już dokonane wybory i podzielicie się pomysłem?
Ja mam bebetto 42 i uwazam że jest super. Czasem wkurza mnie to, że muszę się wychylić zeby widzieć drugie dziecko, no ale przynajmniej wszędzie się mieszcze i jest mega zwinny. Wozimy się juz 5 miesięcy :)
Chcieliśmy wózek 1 obok drugiego ale do miasta moim zdaniem się nie nadaje - wąskie chodniki, problem w sklepach , przychodniach itp.
Mieszka na 3cim piętrze , ale mamy garaż więc waga wózka nie miała dla mnie znaczenia.
Foteliki mamy maxi cosi City, polecam kupić takie typowe do przewożenia dzieci A nie antymandaty z wózków. My mamy adaptery do stelaża więc można też jako wózek choć ja osobiście tego nie polecam, bo to mało wygodne dla dziecka choć na chwilę jest ok. Nie polecam fotelików które ha mam, moja córka jest mała i ciągle mam wrażenie wpada w ten fotelik mimo wkładki niemowlecej. Syn już większy więc nawet ok ale generalnie wiem że są takie foteliki które mają też wkładki dla wcześniaków i te polecam. Bo jednak ciążę bliźniacze często kończą się szybciej. Ja urodziłam 34t4d wyszłam z dziećmi z waga niecałe 2kg i 2.5 więc te foteliki to wogole średnie były przez pierwsze miesiące... :/
 
Jeżeli któraś z Was jest z okolicy Warszawy to polecam sklep bliźniacze szczęście, wszystko dla blizniakow:) tam Pani super doradza i tłumaczy, ceny porównywalne z internetowymi. I jeżeli chodzi o wózek jeden obok drugiego to Baby Monster Easy Twin ma 65cm, i na pierwszy rzut oka gondole wcale nie są małe, składa się lekko i spacerowka też praktyczna, i nad nim się zastanawiamy. :) Termin na 21.01...Ale wiadomo z blizniakami może być różnie, aktualnie kończymy 28tc:)
Jest tutaj może Mama którą rodziła w niedalekim czasie na starynkiewicza w Warszawie? To moja pierwsza ciąża, przyznam szczerze że nie mam parcia na kp, jeżeli od początku nie będzie to gralo to po prostu będzie mm, a jak wykarmie dwóch chłopaków to super:) no i pytanie..jak w szpitalu po porodzie podchodzą do karmienia? Jeżeli są problemy to "naciskaja" na dalsze próby kp czy wjezdza mm? :)
Pozdrawiam i miłego po poludnia:)
 
Chodzę do specjalistycznej poradni ciąż bliźniaczych w Warszawie i tu naciskają bardzo na poród naturalny, to co w innych szpitalach jest wskazaniem do cc to tu się nie liczy (pierwsza ciąża, astma, nadciśnienie, , itp) u mnie będzie cesarka bo obie dziewczynki są pośladkowo i już podobno raczej się nie przekręcą (34tc) .

Też kupiłam foteliki maxi cosi cabriofix, a wózek używany bugaboo donkey duo ma tylko 75cm szerokości więc przez każde drzwi przejedzie, waży tylko 15kg ale duuużo kosztuje, ja ze spacerówkami dałam 3500zł, sąsiadka ma taki dla swoich bliźniaczek i mnie namówiła, zobaczymy jak mi się sprawdzi.

Ja całą wyprawkę skompletowałam dużo wcześniej, nigdy nic nie wiadomo kiedy coś może się zacząć dziać i czy nie będzie potrzebny pobyt w szpitalu, a poza tym teraz z tak wielkim brzuchem chodzenie po sklepach to była by mordęga. Fajnie bo teraz w styczniu będziecie miały wyprzedaże w sklepach, naprawdę warto wtedy kupować. Przed ciążą nie zdawałam sobie sprawy jak drogie są ubranka dla niemowląt, a potrzeba tego x2, najlepiej w kilku rozmiarach bo nie wiadomo jakie się urodzą i jak szybko wyrosną.
 
reklama
Chodzę do specjalistycznej poradni ciąż bliźniaczych w Warszawie i tu naciskają bardzo na poród naturalny, to co w innych szpitalach jest wskazaniem do cc to tu się nie liczy (pierwsza ciąża, astma, nadciśnienie, , itp) u mnie będzie cesarka bo obie dziewczynki są pośladkowo i już podobno raczej się nie przekręcą (34tc) .

Też kupiłam foteliki maxi cosi cabriofix, a wózek używany bugaboo donkey duo ma tylko 75cm szerokości więc przez każde drzwi przejedzie, waży tylko 15kg ale duuużo kosztuje, ja ze spacerówkami dałam 3500zł, sąsiadka ma taki dla swoich bliźniaczek i mnie namówiła, zobaczymy jak mi się sprawdzi.

Ja całą wyprawkę skompletowałam dużo wcześniej, nigdy nic nie wiadomo kiedy coś może się zacząć dziać i czy nie będzie potrzebny pobyt w szpitalu, a poza tym teraz z tak wielkim brzuchem chodzenie po sklepach to była by mordęga. Fajnie bo teraz w styczniu będziecie miały wyprzedaże w sklepach, naprawdę warto wtedy kupować. Przed ciążą nie zdawałam sobie sprawy jak drogie są ubranka dla niemowląt, a potrzeba tego x2, najlepiej w kilku rozmiarach bo nie wiadomo jakie się urodzą i jak szybko wyrosną.
Heheh, ja 28 tc A wyprawka gotowa, oprócz wózka i łóżeczek, zostało kupić rzeczy dla siebie i zapakować w torbę, zwyczajnie się "boje" że po 30tc wszystko będzie mógło się wydarzyc:)
 
Do góry