reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Miałam się zgłosić tylko na ktg. Zapis był dobry, ale zrobiono mi też usg w szpitalu. Wyszlo ze jest dysproporcja wagowa miedzy maluchami 3000 i 2200. Natychmiast sala operacyjna i cc. Okazało się że się pomylili i roznica była 100g. Ciągle jestem w szoku. Powoli dochodzę do siebie. Dzieci są już cały czas ze mna.
Ale numer. Dobrze ze dziewczynki takie duże [emoji4]

Napisane na VTR-L29 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
@Blanka8 z tym USG niestety zawsze jest ta granica bledu, nawet do 15%. Mi na ostatnim wg aparatu wyszlo że dziewczynka waży 2700 a chłopak 2500 ale lekarz od razu powiedział że na pewno tyle nie mają, tylko to błędy pomiaru aparatu właśnie i on obstawia u każdego ok. 200 g mniej.
Ja w poniedziałek to chyba jajko zniosę- teraz cały weekend mam męża w domu więc wiem że w razie czego szybko wsiadamy do auta i jedziemy. A od wtorku i tak szpital. Tylko cały poniedziałek sama..Na szczęście on ma w sobie dużo optymizmu, cały czas mi powtarza że wszystko będzie dobrze i nie powiem, nawet mi się to udziela:) nawet dzisiaj ozdoby świąteczne wyciągnęłam i wyjątkowo szybko choinkę ubrałam, ale jak wrócę z dwójką dzieci na pewno bym na to czasu nie miała;)
Ja też już choinka ubrana [emoji4]

Napisane na VTR-L29 w aplikacji Forum BabyBoom
 
@Necia0 - ja staram się za dużo nie stresować. Oczywiście, że boję się o stan dziewczynek, czy będą umiały oddychać samodzielnie czy będą miały odruch ssania itp. Chciałabym, jak każda z nas spędzić jak najmniej czasu w szpitalu już po porodzie a wiem, że przy innych człowiek jest trochę zestresowany,po prostu inny, początkowo może być problem z karmieniem, do tego dochodzi nasze kiepskie samopoczucie. Mam nadzieję, że jednak będzie wszystko dobrze. Poza tym boję się sytuacji, że nie wychodzimy wszyscy razem do domu. My za bardzo nie mamy na kogo liczyć, mąż będzie i tak musiał stawać na głowie, żeby pracować, zająć się synkiem a i jeszcze mnie w szpitalu odciążyć. Pracować musi, bo ma swoją działalność, ma zaplanowany tylko urlopik 10-dniowy jak już wrócimy do domu.

@Ola__28.12 - serdeczne gratulacje!!! Wszystkiego dobrego dla córeczek i dla Ciebie również, duże robaczki, fajnie :)Czy położne pomagają Tobie zająć się dziećmi?

@Oska305 - super, że u Ciebie wszystko dobrze, że możesz liczyć na pomoc innych.Dużo zdrówka dla dzieciaczków!

@Karrrina brzuch na pewno większy niż przy jednym dzieciaczku. Ja dopóki chodziłam do pracy,to koleżanka śmiała się, że co poniedziałek robię się coraz większa ;)Jeszcze jak to jest kolejna ciąża, to brzuszek widać wcześniej (ja już w 9tc musiałam przyznać się w pracy do ciąży, bo było już widać, a że to lato było, to nie było jak ukryć)
 
@ariska tak na patologii. Leżę na sali z Daną z którą podobno się znacie :)
Tak tak Dana mi pisala. Powiedz mi do kogo chodzilas w ciazy i jaka masz ciaze 2k czy 1k? Jamam we wtorek cesarke a wczoraj bylam na porodowce na ktg i mnie polozne usilnie namawialy na porod drogami natury az zgluplam. A u ciebie 18 tez chyba cesarka ma byc?

Napisane na ALCATEL ONE TOUCH 7041D w aplikacji Forum BabyBoom
 
@ariska tak na patologii. Leżę na sali z Daną z którą podobno się znacie :)
Tak tak Dana mi pisala. Powiedz mi do kogo chodzilas w ciazy i jaka masz ciaze 2k czy 1k? Jamam we wtorek cesarke a wczoraj bylam na porodowce na ktg i mnie polozne usilnie namawialy na porod drogami natury az zgluplam. A u ciebie 18 tez chyba cesarka ma byc?

Napisane na ALCATEL ONE TOUCH 7041D w aplikacji Forum BabyBoom
 
U mnie nadal dzieci leżą jedno na drugim. Nie można zmierzyć płynów owodniowych. Jutro mam się zgłosić do szpitala na jeszcze jedno USG i konsultacje i może mnie zostawią, żeby podać sterydy. A te sterydy, to w jakiej formie są? Kroplówka czy tabletki?
Lekarz mówił, że na dwa dni, ale boję się, że z patologii ciąży tak szybko nie wypuszczają.
 
U mnie nadal dzieci leżą jedno na drugim. Nie można zmierzyć płynów owodniowych. Jutro mam się zgłosić do szpitala na jeszcze jedno USG i konsultacje i może mnie zostawią, żeby podać sterydy. A te sterydy, to w jakiej formie są? Kroplówka czy tabletki?
Lekarz mówił, że na dwa dni, ale boję się, że z patologii ciąży tak szybko nie wypuszczają.
Sterydy są w formie zastrzykow domięśniowych. Dwa dni i albo dwie dawki co 24h albo cztery dawki co 12h. Ja raz leżałam tylko 3 dni na sterydy i wyszłam do domu normalnie. To był wtedy 31/32tc

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Tak tak Dana mi pisala. Powiedz mi do kogo chodzilas w ciazy i jaka masz ciaze 2k czy 1k? Jamam we wtorek cesarke a wczoraj bylam na porodowce na ktg i mnie polozne usilnie namawialy na porod drogami natury az zgluplam. A u ciebie 18 tez chyba cesarka ma byc?

Napisane na ALCATEL ONE TOUCH 7041D w aplikacji Forum BabyBoom
@ariska ja chodziłam do dr Belowskiej i mam ciążę 2k2o. Ja bardzo chciałam rodzić naturalnie i nawet już miałam zgodę lekarzy po naradzie z neonatologami, niestety chłopiec mi się ostatnio obrócił miednicowo i teraz musze mieć cc :-(
 
reklama
U mnie nadal dzieci leżą jedno na drugim. Nie można zmierzyć płynów owodniowych. Jutro mam się zgłosić do szpitala na jeszcze jedno USG i konsultacje i może mnie zostawią, żeby podać sterydy. A te sterydy, to w jakiej formie są? Kroplówka czy tabletki?
Lekarz mówił, że na dwa dni, ale boję się, że z patologii ciąży tak szybko nie wypuszczają.
@Blanka8 ani kroplówka, ani tabletki - 2 razy zastrzyk w tyłek kochana ;-)
 
Do góry