reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

reklama
Suelen kochana nie przejmujecie się gadaniem innych ;) wiem łatwo się mówi bo przy wyborze imion też zwracam uwagę na to jak inni na nie zareaguja :/ a ze mamy troche zacofane społeczeństwo, bo jak można było skrzywdzić dziecko takim imieniem czy siakim ..
A Honorata ładne imię :) No ale sama będę miała pewno problem z wyborem imion

Napisane na SM-G903F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mi lekarz nie kazała brać witamin i się martwię właśnie. Tylko kwas foliowy, dawka jak przy ciąży pojedynczej.

Odnośnie wielkości zarodków, zastanawiam się i gdybam ... i tak muszę czekać 3 tygodnie do kolejnej wizyty. Moja ciąża była wynikiem stymulacji CLO, były 3 pęcherzyki ...z czego 2 podobnej wielkości i 3 mniejszy. Ale wszystkie 3 pękły. Czy możliwe jest, że jedna z ciąż jest młodsza, bo np. pęcherzyk pękł dzień później albo do zagnieżdżenia doszło później ? Wiem, że nie jesteście lekarzami, ale ja nigdzie nie mogę dostać żadnych rzetelnych informacji, i w sumie mogę liczyć tylko na samą siebie, gdybać i czekać. Wczoraj zdziwiło mnie, że lekarz miał problemy z policzeniem zarodków..w dodatku nie pytał ani o wiek ciąży ani o termin ostatniej miesiączki ...
Póki co plamienie ustało i to mnie cieszy ..
Ciekawe też czy 3 pęknięty pęcherzyk się wchłonął, albo czy może właśnie się wydalił z tym plamieniem ..
 
Mi lekarz o witaminach też nie wspomniał, ale położna u wcześniejszego ginekologa i jak mówiłam, że biorę to nic mi nie powiedział.
Słuchaj u mnie dopiero teraz zarodki wielkością się wyrównaly w 14 tyg. Tak to 1 zawsze był mniejszy o ileś tam milimetrów dokładnie nie wiem musiałabym zerknąć na zdjęcia .
Nawet według terminu porodu mam dwa różne na 1 i na 2 . Nawet wiek ciąży był zbiezny i tez sobie myślałam że 2gi musiał się trochę później zaplodnic

Napisane na SM-G903F w aplikacji Forum BabyBoom
 
ja do 15 tygodnia brałam kwas foliowy na receptę folicum cos tam, plus witaminy pregne ,mum omega, teraz tylko biorę witaminy plus magnez a przez całą ciąże brałam luteine 100 dopochwowo,dopiero odstawiłam ja tydzien temu, Na początku tez miałam problemy ale to wtedy byłam w lekarza co tydzień.... Trafiłam w bardzo dobre ręce. Musi byc dobrze,ale pytaj o wszystko lekarza niech ci wszystko wyjaśnia. Bedzie dobrze!
 
Czy któraś z Was ma termin na koniec kwietnia albo początek maja?
Co do zapłodnienia, to wiem tylko tyle że jak jest ciąża dwujajowa to nie dochodzi od razu, tylko po kilku dniach. Np. Jeden zarodek zagniezdzil sie w 3dniu po stosunku a drugi np w 4 lub 5. W przypadku ciąży jednojajowej od razu dochodzi do zapłodnienia i zarodki nie rozdzielają się.
 
reklama
Trójpaczek ja mam termin na 3 maja :)

3jgxkw7i3ha0e4hl.png
 
Do góry