reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Mam pytanie czy wam tez pod koniec zaczęły puchnąc stopy ? ja od jakiegoś tyg mam baloniki do tego bardzo bolą pachwiny zaczęłam wiecej suplementować magnez i jest lepiej
 
reklama
Cc ok. To już moje drugie w matce polce. Z powodu zrostow po pierwszym trwało trochę dłużej ale było ok. Dużo osób na sali bo poród był wcześniejszy i ciąża powikłania. Zawsze przy blizniakach jest dwóch neonatologow i dwie położne. Na sali operacyjnej warunki bardzo fajne. Nowe sprzęty. Na pooperacyjnej bez problemu przeciwbólowe podają morfina/ketonal i podpowiadają co zrobić aby wstanie później mniej bolało. Jeśli jakieś konkretne pytania masz to chętnie odpowiem

Napisane na GT-I9305 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jula, Milka - bardzo wam współczuję, ściskam was mocno. Pomodlę się o zdrowie dla waszych maluszków. Kurcze tak bardzo wam kibicowałam, żeby było wszystko dobrze. Wasze historie ponownie uzmysłowiły mi ile moje dzieci i my rodzice mamy szczęścia. 2,5 roku temu gdy moje maluchy się urodziły w tamtym czasie też jakaś zła passa była na forum. Jedna dziewczyna jakoś 22-24tyg ur i jej obie dziewczynki zmarły. Inna ur cos kolo 31 tyg i po kilku tyg zmarł 1 synek bo w szpitalu zarazili ich bakterią która zaatakowała jelitka. ;( Dużo siły wam życzę i waszym maleństwom.
A pozostałym forumowiczkom życzę abyście jak najdłużej w trójpaku wytrzymały.
 
Cc ok. To już moje drugie w matce polce. Z powodu zrostow po pierwszym trwało trochę dłużej ale było ok. Dużo osób na sali bo poród był wcześniejszy i ciąża powikłania. Zawsze przy blizniakach jest dwóch neonatologow i dwie położne. Na sali operacyjnej warunki bardzo fajne. Nowe sprzęty. Na pooperacyjnej bez problemu przeciwbólowe podają morfina/ketonal i podpowiadają co zrobić aby wstanie później mniej bolało. Jeśli jakieś konkretne pytania masz to chętnie odpowiem

Napisane na GT-I9305 w aplikacji Forum BabyBoom
A co z dziećmi? zabierają od razu? i kiedy dają? a rodzina kiedy można się widzieć ? sale takie jak na gorze 2 osobowe czy inne?a miałam spytać o cewnikowanie po znieczuleniu?czy bez?
 
A co z dziećmi? zabierają od razu? i kiedy dają? a rodzina kiedy można się widzieć ? sale takie jak na gorze 2 osobowe czy inne?a miałam spytać o cewnikowanie po znieczuleniu?czy bez?
Ja dzieci dostałam tylko do pocalowania i niestety pojechały na neonatologie bo to 34tc ciąży był i były niedojrzałe. Ale na gorze dziewczyny miały dzieci przy sobie. Jak chciały odpocząć to mogły oddać położynym ( mowie o położnictwie na 5 piętrze. Nie wiem jak jest na 4). Na pooperacyjnej dzieci nie widziałam a byłam tam przez 1,5h po cc. Na górze sale różne i 1 osobowe i 2,3. Ogólnie warunki gorsze niż te na oddziałach przed porodem. Cewnikowanie bez znieczulenia ale nawet przez sekundę nie bolało i za moment juz znieczulaja do cesarki. jeśli cc jest planowo to możesz się zgodzić na lewą tyle i wtedy ma się z samego rana. Ja nie miałam bo u mnie nie była planowana na ten dzień. Rodzina może odwiedzać właściwie już jak tylko przywioza z tej pooperacyjnej. Nawet w nocy choć wtedy wpuszcza tylko męża i nie na całą noc. Ale od samego rana mąż czy ktoś z rodziny może być.

Napisane na GT-I9305 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jula wiem ze słowa nic nie pomogą ale trzymaj się... I ciesz się że mogłaś sie pożegnać z córką. Ja widziałam moja tylko przez chwilę na sali cięć i jak w inubatorze wywozili ją na noworodki. Nawet nie mogłam za życia pożegnać się z moją Marcelka... Przynieśli mi ją jak już nie żyła. Nie mogłam do niej pójść bo po cesarce trzeba leżeć 12 godz i nie pdniesli mnie jeszcze... Z tym najbardziej sie pogodzić nie mogłam .
My już po pogrzebie dziś byliśmy na grobie naszej księżniczki. :(

Jula w razie czego pisz ja już wszystkie formalności mam za sobą może cs pomogę...
 
Mam pytanie czy wam tez pod koniec zaczęły puchnąc stopy ? ja od jakiegoś tyg mam baloniki do tego bardzo bolą pachwiny zaczęłam wiecej suplementować magnez i jest lepiej

Ja zaczęłam 33 tydzień. Stopy mam opuchnięte od dawna ale nie jakoś bardzo. Od jakiegoś czasu dokuczają mi strasznie opuchnięte, dretwiejace i bolace dlonie no i pekajacy kregoslup
. Najbardziej jednak męczy mnie lęk żeby wszystko było ok. Ewciakowa a u Ciebie jaki powód ze cesarka poza tym ze bliźniaki? Macie dziewczyny doświadczenia jak z karmieniem piersią po cesarce?
 
Milka, jula brak słów... nie wiem jak można was pocieszyć...

Liv ja po obu cc karmie mm. Ale to chyba nie wina cc tylko odżywiania w ciąży (cukrzyca, cholestaze )



Napisane na GT-I9305 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja jutro kończę 35 i w czwartek zaczynam 36. Na chwilę obecną nogi mi nie puchną. Czasami wieczorami czuje ze mogą być opuchniete ale delikatnie. Rano wracają do normy.
Co do kręgosłupa to jest to pierwsza moja ciąża gdzie kręgosłup mnie nie boli :) dziwne bo jednak jest mnoga a nie pojedyncza. W poprzednich ratowałam się basenem.
Ogólnie nie jest źle u mnie. Myślałam, że będzie gorzej. Mam zadyszki, męczę się szybciej, chodzę ale w miejscu nie jestem w stanie stać. Brzuch mam jeszcze wysoko. Spać mogę, choć zdarzają mi się noce gdzie po 3 rano już nie mogę zasnąć. Przekręcić się w nocy ciężko. Na plusie mam 14 kg.
Chyba wytrzymam do 37+1

Napisane na E5603 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Jula, Milka bardzo mi przykro... :(
Musicie być bardzo dzielne i Wasze Maluszki także.
Trzymam mocno kciuki!

Mam pytanie odnośnie porodu naturalnego z żylakami sromu...
Oba blizniaki ułożyły się jednak glowkowo i przebąkują o porodzie naturalnym. Jednak mam duże żylaki sromu, bolą przy zwykłym przemieszczaniu się po domu, nie mówiąc o parciu przy chociażby wizycie w WC :(
Jak pytałam lekarza ze szpitala czy to nie problem, to powiedział że nie bo to bardzo częsta przypadłość.
Nie pociesza mnie to, bo przy pierwszym porodzie nacieli mnie i dodatkowo mocno popekalam... :(

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry