reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża bliźniacza

reklama
Hej dziewczyny, właśnie wróciłam z KTG. Wszystko w porządku, chociaż w nocy myślałam, ze już będę rodzic. Skurcze miałam co 10 min, ale te niebolesne, takie nieprzyjemne twardnienia. Maluchy do tego szalały, wiec noc nie przespana. Wzięłam dziś torbę do szpitala bo byłam pewna ze już zostanę, a tu nic.
lekarz zaproponował mi cc na piątek 13 :rofl2:, no chyba ze maluchy zadecydują wcześniej. Co,o,tym myślicie, bo mój maź trochę przesądny i ten termin średnio mu sie podoba.
 
Nareszcie czuję ruchy;-)i to takie całkiem wyraźne..szczególnie jak leżę na boku;-)) co do tego 13 tego to ja też bym chyba nie miała nic przeciwko.:tak:
 
Napierajka
mój mąż ma 13.12 urodziny :-D i naprawdę dobry facet z niego :-), ja tam nie jestem przesądna, no i jest to rocznica stanu wojennego - i bym nie zwracała na to uwagi lub odwrotnie chciała bym rodzić w taki dzień :sorry:np. z córą marzył mi się 29.02 hehe a termin miałam na 18.03 ale chodziłam z rozwarciem i miałam szybciej urodzić. Wiec jak jesteś gotowa na maluchy ja bym się nie zastanawiała.

milla76
dobry pomysł nie pomyślała bym :laugh2: ale przyznam wam się że zaczęła mnie znów rana po cieciu boleć :-(chyba za dużo noszenia - no i codziennie po schodach góra dół (czasem nawet 2 razy) + mała znów mnie okupuje ... chyba za wcześnie na noszenie 2 fotelików:confused2:
 
Napierajka, 13.12.13 to super data. Mi się podoba. Dzisiaj tez byłoby fajnie 11.12.13:-)

Ja jutro ide na KTG, mam nadzieje, ze będzie ok i wroce jeszcze do domu. Planowy termin cc u mnie to 19.12 ale nie wiem czy dotrwam do tej daty. Dzisiaj w nocy też się żle czułam, snily mi się koszmary, budziłam się co chwilę, brzuch mi twardniał i było to już bolesne. Do tego miałam jakies schizy, ze nie czuje ruchów dzieci, a jak już zasnęłam to snilo mi się, ze jestem na KTG a tam nie mogą znaleźć tętna jednego z bliźniaków.

Dziewczyny- jak to jest po cc- kiedy można dzieciaka przystawić do piersi? I jak rozbujać laktacje w tych pierwszych dniach? Wystarczy tylko przystawianie do piersi czy jeszcze robić sobie jakieś masowanie, a może uruchomić laktator?
 
Jika, mnie położna doradziła żeby wziąć laktator do szpitala, lepszy elektryczny i po cc jak najszybciej go uruchomić. Najlepiej do 3 godz po cc, chyba ze pokarm jest a maluchy ssa same. Jak nie to przystawiac laktator co 3 godz, w nocy tez przez pierwsze dni w rytmie 7, 5, 3 min na kazda pierś. W końcu pokarm sie pojawi.
 
Dziewczyny może któraś będzie zainteresowana, mam do odsprzedania laktator Aventa elektryczny. Bardzo mało używany bo bardziej skupiłam się na lataniu do szpitala do dzieci niż na utrzymaniu pokarmu.
https://www.babyboom.pl/forum/mamus...nka-zabawki-i-inne-gadzety-36704/index79.html
Napierajka- moje dzieciaczki z 13 maja:) co prawda nie piątek ale dużo szczęścia nam ta 13 przyniosła:-D Moje chłopaczki z 32,2 tc ale poradzili sobie z wszystkim problemami. Masz ładny tc i dzieciaczki zdrowe to nie ma co wierzyć w przesądy trzeba myśleć pozytywnie i nie dopuszczać do siebie złych myśli a będzie cudownie. A data fajna 13.12.13 :)
Pozdrawiam wszystkie trójpaczki a nowe mamy zapraszamy na wątek niemowlakowy:)
 
reklama
Coś mało się udzielam ostatnio, więc postanowiłam się odezwać ;-)

Napierajka ja tak jak dziewczyny uważam że 13 to fajna data :tak: jak się czujesz?

U mnie wszystko OK, wyprawka gotowa, ubranka wyprane, jeszcze 2 miesiące i mogę rodzić ;-) mila jak ty się czujesz?
Justyna Twój mąż z 13 grudnia, a mój z 11, wczoraj wyskoczyliśmy z tej okazji do kina, na kolacje i bilard :-) to tak rzutem na taśmę trochę czasu we dwoje, bo potem znaleźć chętnego do opieki nad 3 dzieci może być trudno :laugh2:
 
Do góry