reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Ja kupilam lozeczka turystczne plus materacyki ale normalne gabkowe. U ns takie lozeczka sa tansze nie wiem po ile sa w Polsce. Poscieli narazie nie kupowalam tylko przescieradelka (po dwa na lozeczko) spia pod kocykiem albo rozkiem a poduszi male dzieci i tak nie uzywaja.
 
reklama
Podczytuje was juz od jakiegos czasu spodziewam sie dwójki i jestem jak narazie troszke w szoku jeszcze:szok: Mama 30 lat i dwójkę dzieci :-) to będzie moje trzecie cc więc troszke panikuję jak to wszystko sie potoczy :-)
 
Elala Gratuluję parki. Będzie syneczek mamusi i córeczka Tatusia :-). Wagę i wzrost można obliczyć na podstawie podanych w tym raporcie danych (wzrost na podstawie ddługości kości udowej-iles razy, a wagę chyba po jakiś obwodach). Ale tak naprawde to mało ważne-najważniejsze, że bąble są zdrowe.

Sodie tez nie rozumiem takiego bezsensownego, złośliwego podszczuwania innych. Widocznie co niektórzy mają z tego radochę. Zreszta Polacy to specyficzny naród.
A co do znieczulenia to Ty sie boisz wkładania wenflonu ?? Jeżeli tak to nie masz czego, zwykłe ukucie i chwila mocowania. Mam spore doświadczenia w tym temacie :)
A co do łóżeczka to ja też wszystko chce na allegro. Od razu kupię po 2 kpl pościeli i pere prześcieradeł, żeby po prostu miec juz z głowy, a poza tym przeważnie idzie dużo rzeczy dostac u jednego sprzedawcy, więc oszczędzam na przesyłce.

Nowa Mama290 witaj !

Lece sie szykować, bo mąż już wrócił z garażu i papę drze, że ja nie gotowa, a jedziemy do diabetologa i gina (70 km).
 
serdecznie dzekuje Wam za mile slowa, slowa otuchy. Milo jest dostac ''wsparcie'' od osob, ktore przezywaja to samo co ja...:))
Witam nowa mame209:)

Co do lozeczek. U nas sa bardzo drogie. Najtansze znalazlam w ikei. Z materacem koszt ok. 400zl za proste, drewniane lozeczko, bez szalu. Zdecydowalam sie na kupno uzywanych lozeczek. Sa piekne. Dokupilam tylko materacyki i jestem zadowolona. Ogolnie w ikei jest duzy wybor lozeczek, moj faworyt to HENSVIK Sprinkelseng - IKEA i takie tez udalo mi sie kupic za 100zl/szt +150zl materac :))
 
cześć wszystkim, ależ piszecie!

Otóż wczoraj byłam ponownie na echokardiografii maluszków i odnośnie wagi o wszystko się wypytałam dr, która mi robiła to badanie.
Tak więc ona powiedziała mi, że:
1) parametry do wyliczania wagi na aparatach dostosowane są do ciąży pojedyńczej, tak na prawdę nie istnieją odpowiednie parametry/wzory dla ciąż bliźniaczych (przynajmniej w Polsce :) więc już sam aparat może lekko przekłamywać;

2)na wagę największy wpływ ma pomiar główki i brzuszka, więc wystarczy, że jeśli jeden z maluszków jest lekko zgnieciony, wepchnął gdzieś główkę czy gdzieś przyciska brzuszkiem, to automatycznie jego waga wyjdzie mniejsza

3) pomiary wagi są ważne o tyle, żeby sama różnica między jednym a drugim maluszkiem była monitorowana, oprócz tego bardziej istotny jest stały przyrost wagi, zdrowe serce, odpowiednia ilość wód płodowych w obu pęcherzach...

4) w II trymestrze na etapie 20tyg raczej nie ma szansy, żeby maluszki zamieniły się miejscami (z lewa na prawo); mogą się przekręcać po skosie, schodzić niżej, główką w dół lub do góry, ale stronami się już nie zamieniają, więc sprytny lekarz raczej ich już na usg nie pomyli.

Mnie te jej wywody wydają się całkiem sensowne.

Moje chłopaki wg tego ostatniego badania w 23+4 (suwaczek coś tu oszukuje) ważą 612 i 550g.
 
elaela też nie było łatwo... zwłaszcza jak siadasz do nauki i do godziny zasypiasz nad książkami i nawet nie wiesz kiedy prześpisz 3h :szok: no ale trzeba się wziąć w garść i przysiąść i starać się nie spać ^^ na koncentracje biorę kwasy omega które też przy okazji wpływają na rozwój mózgu i inteligencji naszych dzieci właśnie w ciąży jeszcze
aaa no i przede wszystkim gratuluję parki :-D ja marzę o parce i mam nadzieję, że sie spełni :)
ela a takie krostki swędzące jak mowisz wyskakujące gdzieniegdzie to ja mam bynajmniej z przesuszonej skóry, po balsamuje i przechodzi może spróbuj :)

mama290 witamy i gratulujemy :)

co do łóżeczek ja chyba kupie w ikei po 90zł za szt do tego materace z pianki po 25zł za szt i chociaż na łóżeczka nie zbankrutujemy ;) kołderek nie mam zamiaru kupować wystarczą kocyki i rożki do przykrycia
 
Margaret całe szczęście, że lekarze zaskoczyli, że jednak wszystko jest ok. Nie rozumiem takiego bezsensownego straszenia. Kobieta nie powinna się denerwować i stresować w naszym stanie :-)

Mama209 witaj :-) jej czwórka dzieciaczków.. wiem, że wszystko można ogarnąć jak się chce, ale w pełni rozumiem, że jesteś w szoku :-)

Sodie ja wiem, że korci bo sama też czytam fora i biorę do siebie to co tam piszą bardzo często, ale teraz obiecałam sobie, że już nie będę bo się człowiek bez sensu nakręca. Każdy jest inny i inaczej odczuwa różne bóle itp. Kiedyś podczytywałam forum mam bliźniaczych na innej stronie i tam jest jedna dziewczyna, która rodziła przez cc, ale jak ktoś pyta co lepsze sn czy cc to bardzo namawia na sn :crazy: Przy bliźniaczkach namawiać na sn.. może zazdrości, że nie jest jedyna z bliźniakami.. To chyba coś w stylu tej z tą igłą ;-) W każdym razie tu dziewczyny są naprawdę super i nie ma takich bezsensów:-) Nie martw się w szpitalu krzywdy Ci nie zrobią:-)

Tigla :szok: 70km ja jadąc 5km autem wyginam się i wykręcam.. te nasze kochane dziury.. Chciałam jechać do mojej cioci nad morze przed rozpakowaniem 200km prostą drogą bez dziur ale zrezygnowałam bo wydaje mi się, że nie dam rady.. W każdym razie życzę udanej wizyty i konsultacji z diabetologiem:-)

Co do łóżeczek to moi rodzice się zadeklarowali, że kupią takie wyposażone. Ogólnie strasznie szaleją. Mama nakupowała już ciuszków, pieluszek, codziennie dzwoni do mnie z propozycjami wózków:rofl2: Jak jedzie do Poznania czy Szczecina to lata po sklepach i ogląda, wypytuje, zbiera katalogi normalnie szał:szok: łóżeczka wybrali ARUŚ ŁÓŻECZKO Z SZUFLADĄ + KOMODA -ŻYRAFKA / MIŚ (2973612017) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. mój M protestuje bo ceny są zabójcze, ale mamy nie przegadasz.. ;-)

Jak się dziś czujecie dziewczyny? Ja dziś rano z braku kawy inki wypiłam rozpuszczalkę pół na pół z mlekiem i jak to po kawce pogoniło mnie;) W końcu nie bolą mnie bebechy.. uffff raz na jakiś czas takie przeczyszczenie kawą :-D a teraz byle do piątku:-) wydaje mi się, że moje dzieci są baaardzo duże.. napewno bardzo silne;) kopniaki zniekształcają brzuch, a mam już go 105cm w obwodzie, a zaczynałam z 80cm ok:szok:
 
Ostatnia edycja:
Witajcie Dziewczyny!!!

Wróciłam do świata żywych i mam nadzieję, że już nie będę mieć powtórki z rozrywki (zatrucie jajkiem, tygodniowa migrena no i załamanie psychiczne).

Witam nową Mamusię:biggrin2: Mamusiom rozpakowanym gratuluję dzieciaczków:biggrin2:

Byłam wczoraj u lekarza i ogólnie jest dobrze, niestety najprawdopodobniej wepchnę się w kolejkę:-(
Szynka krótka, ale trzyma (leżenie i leki dają radę), rozwarcie takie jakie było czyli 2 cm, więc też ok, ale niestety mam początek zwapniania się łożysk. Na razie nie ma tragedii, ale w związku z tym 17 i 18 lutego będę mieć podane sterydy na płucka tak na w razie W. Jednak lekarz jest dobrej nadziei i mówi, że powinnam do połowy marca wytrzymać czyli ok 36 tydzień, więc nie było by tragedii.
Dzieciaczki ładnie rosną wyszło, że Lenka i Tomek ważą tyle samo czyli 1684 gram. Tomek przybrał ok 300 gram, a Lenka ponad 500 gram. Ja zaczęłam się schizować że przestałam przybierać na wadze w tej chwili mam 11 kg +, ale lekarz mnie uspokoił że jest ok.

Co do pościeli to również uważam że na początku nie jest potrzebna. Jedynie z własnego doświadczenia wiem, że warto mieć więcej prześcieradeł, bo a to pampers przecieknie, a to się uleje.

A jak by mało rewolucji było w moim życiu to moja mamuśka sprezentowała nam panele i remont korytarza tak więc w domu mam sajgon, a ja na czas remontu z córcią mieszkam u moich rodziców. Byłam wczoraj w domku po rzeczy i jestem przerażona bałaganem jaki tam jest, a dobijające jest to że nie mam pojęcia kto to wszystko posprząta później.

Już teraz powinnam być bardziej aktywna:-D
 
reklama
Do góry