reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża bliźniacza

Witam w nowym roku

Palma ja prenatalnych nie robiłam i tak by to nic nie zmieniło a tylko bym się zamartwiała ;-)

No ciekawe która pierwsza zostanie mamusią w 2013 ?
 
reklama
Witajcie :)
Na początku życzę Wam wszystkich zdrowia, szczęścia i spokoju w Nowym Roku. Spokojnych ciąż i szczęśliwych i łagodnych rozwiązań. Wszystkiego najlepszego :)

Palm - witaj - co do tych badań - też pierwsze słyszę - ja w ten piątek idę - czyli ostatni gwizdek bo to będzie 13 tc i 5 czy 6ty dzień. Ale na NFZ idę i taki termin mieli. Też spodziewam się bliźniąt i pierwsze słyszę że przy ciążach mnogich nie sprawdza się przezierności....dziwne...

Marcysiowa - masz Ty się z tym zdrowiem biedulko - oby z Nowym Rokiem wszystko się polepszyło :)

Ja nie doczekałam do północy - tzn.położyłam się po 22 spać i mąż mnie obudził 5 min.przed północą :))) Taka nieprzytomna się już robię po 21-22...masakra jakaś... :)
Tak czekam na pierwsze ruchy i czekam....wiem że wcześnie jeszcze...ale jednak....Tak liczę że mnie maluszki zaskoczą.
Mam do Was pytanie - myślicie że na usg w piątek jest szansa że zobaczymy jaka jest płeć? Niektóre dziewczyny pisały że w okolicach 12-13tc jak lekarz ma dobry sprzęt to można zobaczyć płeć... Ciekawa jestem :) A tam gdzie idziemy mają podobno najlepsze usg w województwie... Tak myślę że jak coś to jak siusiak będzie to może zobaczymy - ale dziewczynka to jeszcze chyba niepewne - co?
 
Różyczka mi gin powiedział, że na tym etapie jeszcze ciężko powiedzieć, bo u chłopca jajka jeszcze mogły nie "zstąpić" (chyba tego słowa użył) do moszny i można się pomylić. Jeszcze za duża loteria. Ale ok 16-18tc będzie już chyba można ocenić. Kiedy masz następną wizytę poza tą w piątek?

U mnie w ciąży mnogiej gin normalnie badał przezierność obu Łobuziaków. Wiem, ze badań z krwi się nie robi, bo wyniki wychodzą zafałszowane. Gin mówił mi, że badanie USG w ciąży mnogiej jest najważniejsze i najbardziej miarodajne.
 
Lilonka mam nadzieję ,że kolejność zostanie zachowana i nasze maluchy jak najdłuzej zostaną w brzuszkach

Różyczka jak chłopiec się dobrze ułoży to można już zobaczyć- u mnie płeć chłopca stwierdzona w 18 tygodniu dziewczynki w 22 tygodniu
 
Różyczka - u mnie płeć na 80% była właśnie określona w skończonym 12 tc. Wszystko zależy od lekarza i sprzętu :-)
Od czego zaczynałyście zakupy dla maluchów? Nie licząc ciuszków ;-)
 
Wszystkim Mamuśkom (tym po porodzie i przed) życzę spełnienia marzeń w Nowym Roku!!!!!


Witaj Palam :-) Chciałam Ci napisać, że ja też przez I trymestr nie miałam żadnych nieprzyjemnych objawów. Oczywiście zamartwiałam się tym bardzo :tak: Lekarka wróżyła mi w związku z tym dwóch chłopców. I oto w ok 15 tc. potwierdziło się, że w brzuszku zamieszkali dwaj syneczkowie :-D Na początku II trymestru doszły objawy takie jak ból kręgosłupa oraz kilka razy stwardniał mi brzuch (po wysiłku, długim chodzeniu czy zadyszce). Aktualnie więcej odpoczywam, dostałam L4 z pracy i czuje się fantastycznie :-D
Co do badań prenatalych, moja lekarka podkreślała, że sa one niezbędne. W związku z ciazą bliźniaczą dostałam na nie skierowanie bezpłatnie. Cieszę się, że z nich skorzystałam. Po badaniu okazalo się, że dzieci pieknie rosną i rozwijają sie, ale u jednego malca jest nieprawidłowy przepływ w przewodzie żylnym. Może to swiadczyć o jakiejś wadzie seduszka. Dlatego II badania prenatalne za 2 tygodnie będę miała u specjalisty ginekologa-kardiologa dziecięcego. Maluszki będą miałay dodatkowo badane echo serca. To bardzo ważne, bo gdyby były jakieś problemy to konieczne jest wybranie do porodu specjalistycznej kliniki gdzie w razie czego będzie można dzieciom neizwłocznie pomóc.
Różyczka, przy dobrym sprzęcie, będzie można rozpoznać wstepnie płec dzieci :-)
 
reklama
Dziękuję za Wasze odpowiedzi i sugestie:) Myślę, że będzie dwóch chłopaków (bardzo bym chciała) :) Czy któraś z Was jest może z woj. Lubuskiego?
 
Do góry