reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

WITAJCIE:-DPrzedstawiam Wam moje skarby:)
jpg.gif
babyboom.JPG (34,8 KB)
Są cudowne:-):-):-)Pierwsza noc w domu była bardzo niespokojna.Maluchy non stop płakały:-(Jak jedno skończyło zaczynało drugie.Spac poszliśmy ok.5rano.Kolejne dwie noce już było super:tak:Przyznam się,że przegapiłam karmienie i spały 7godz.:tak:Dziś budziły się co 3godz.Maja całkiem odrębne charakterki.Już to widac.Zachowują się tak jak w brzuszku.Zuzia jest bardzo spokojna,mało płacze.Kacper odwrotnie.Już jest bardzo ''ruchliwy'':tak:Karmię cycem i butlą.Muszę je dokarmiac,żeby szybciej przybrały na wadze.No i karmienie piersią dwójki jednocześnie jest niesamowitym przeżyciem.I wcale nie jest takie trudne,jeśli jest ktoś kto poda drugiego malucha:tak:Narazie nie mogę wychodzic z nimi na dwór.Mimo,że mamy piękną pogodę jak na tą porę roku:-)Położna powiedziała,że bezpieczniej będzie dla nich jak osiągną wagę 2500gr.Także czekamy.Pozdrawiam wszystkie rozpakowane i te oczekujące mamuśki.Papa:-)

Śliczne słoneczka, gratuluje:-D
 
reklama
Napisał gosia_
31.01.2010 r.
Majka - 21:45, 2200g, 10 pkt, 47 cm
Załącznik 202316

Lenka - 21:46, 1990g, 9 pkt, 46 cm
Załącznik 202317

Miałam cc, ze względu na wysokie tętno Lenki. Oczywiście pod całkowitą narkozą. A póki co boli jak cholera... Obie leżą już w łóżeczkach, bo na początku Lenka byłą w inkubatorze, ale tylko jedną dobę.


Gratuluje Gosiu, córeczki cudne a te włoski poezja:-D
 
powiem wam dziewczyny, ze jak bylyscie popakowane to mi bylo latwiej na tym forum;) zawsze wiedzialam co sie u ktorej dzieje i jakie mamy problemy;) teraz jak sie was tyle rozpakowalo nagle w styczniu to normalnie tego nie ogarniam;) juz nie wiem ktora kiedy i z kim do domu wychodzi;) ALE OCZYWISCIE OGROMNIE SIE CIESZE , ZE WAM SIE WSZYSTKIM TAK DOBRZE UKŁADA
 
powiem wam dziewczyny, ze jak bylyscie popakowane to mi bylo latwiej na tym forum;) zawsze wiedzialam co sie u ktorej dzieje i jakie mamy problemy;) teraz jak sie was tyle rozpakowalo nagle w styczniu to normalnie tego nie ogarniam;) juz nie wiem ktora kiedy i z kim do domu wychodzi;) ALE OCZYWISCIE OGROMNIE SIE CIESZE , ZE WAM SIE WSZYSTKIM TAK DOBRZE UKŁADA

pauli jeszcze troszkę i Ty się rozpakujesz:-)Te ostatnie tygodnie napewno są ciężkie ale później jaka nagroda:tak::tak::tak:Trzymaj się i wytrwaj jak najdłużej,bo to dużo daje maluszkom;-)
 
Moniora02 cudne te Twoje pocieszki- śliczna z nich para:-)

Anullka- uwielbiam widziec jak często tu zagladasz, wydaje mi się wtedye, ze nie będzie tak cięzko.

Bóle mam lekko okresowe- i nie wiem czy jechac na ktg czy czekać na jakieś konkretniejsze symptomy zbliżającego się porodu. Chyba jednak pójde dopakować torbę:-D
 
Anullka- uwielbiam widziec jak często tu zagladasz, wydaje mi się wtedye, ze nie będzie tak cięzko.

Bóle mam lekko okresowe- i nie wiem czy jechac na ktg czy czekać na jakieś konkretniejsze symptomy zbliżającego się porodu. Chyba jednak pójde dopakować torbę:-D
Ewka ja poprostu sie uzaleznilam od forum w ciazy i nie moge sie opanowac zeby tu nie zagladac:tak:Moje niunie spia coraz wiecej w dzien. Ja dzisiaj pranie zrobilam, prasowanie, obiad..i jeszcze pare razy na forum bylam:tak: takze spokojnie. Ale miesiac dochodzilam do wprawy:tak:

Lepiej nie jedz do szpitala bo te bole jeszcze nic nie znacza a jak ja pojechalam na ktg to mnei zostawili chociaz nic sie nie dzialo. Po co na darmo tam lezec;-)
 
witam wszystkich

dzisiaj miałam jakis przygnebiajacy dzień. mam pytanko - czy miałyscie taką sytację ze góra brzucha wam twardnieje . szczególnie jak długo stoje - czy to normalne czy powinnam sie martwic - czy twardnienie brzucha jest niebezpieczne.
ja jestem w 22 tygodniu ciazy


kiedy zaczynacie kompletowac wyprawke dla waszych skarbów...:-)

pozdrawiam marta
 
witam wszystkich

dzisiaj miałam jakis przygnebiajacy dzień. mam pytanko - czy miałyscie taką sytację ze góra brzucha wam twardnieje . szczególnie jak długo stoje - czy to normalne czy powinnam sie martwic - czy twardnienie brzucha jest niebezpieczne.
ja jestem w 22 tygodniu ciazy


kiedy zaczynacie kompletowac wyprawke dla waszych skarbów...:-)

pozdrawiam marta

Marta, ja miałam problem z twardniejącym brzuchem mniej więcej od 23tc! Nie bagatelizuj tego! Jeśli będzie Ci się to często powtarzało w ciągu dnia to leć do lekarza! w 23tc spędziłam 3 doby w szpitalu i miałam podawaną kroplówkę Fenoterol i od tego czasu doustnie do końca ciąży brałam to dziadostwo i dodatkowo mnóstwo magnezu!

Ja zaczęłam kompletować wyprawkę od 30tc!! ale teraz uważam że to trochę późno bo w 32tc znowu wylądowałam w szpitalu, na szczęście z wszystkim zdąrzyłam:-)
 
witam wszystkich

dzisiaj miałam jakis przygnebiajacy dzień. mam pytanko - czy miałyscie taką sytację ze góra brzucha wam twardnieje . szczególnie jak długo stoje - czy to normalne czy powinnam sie martwic - czy twardnienie brzucha jest niebezpieczne.
ja jestem w 22 tygodniu ciazy


kiedy zaczynacie kompletowac wyprawke dla waszych skarbów...:-)

pozdrawiam marta

Witaj Marta.
Zgadzam się z Magdą, lepiej idź do lekarza ale nie nastawiaj się od razu na szpital. Mi twardniał brzuch od 21 tc na co dostałam fenoterol i izoptim, które biore do dziś ale w szpitalu ani razu nie leżałam. Twardniejący brzuch to nic innego jak pierwsze skurcze macicy, które trzeba stłumić żeby nie było wczesnego porodu. Nie denerwuj się i idź do lekarza, wszystko będzie dobrze. Prawie każda z nas tutaj to miała. Pozdrawiam:-)

Co do wyprawki to ja od początku ciąży po troszku kupowałam różne rzeczy, moja kieszeń nie odczuła nagle dużej straty. Ja nie wierze w przesądy i widać dobrze bo jestem na wylocie a od 30 tc juz wszystko mam przygotowane w domku.
 
reklama
Witam!
Dziewczyny piękne zdjęcie...nie mogłam się napatrzeć wszystkie dzieciaczki są cudowne...gratuluję!!!
Marta123 mi też brzuch zaczął twardnieć tak ok 21 tyg. mówiłam o tym lekarzowi kazał brać nospę i częściej leżeć...jeśli chodzi o wyprawkę to ja jeszcze nie zaczęłam ...przyznaję się miałam plan zacząć ...mam kilka rzeczy znalezionych na allegro muszę tylko zamówić...mam nadziję że zdąrze :)

Ja dziś na idę na wizytę ...trzymajcie kciuki...a najwazniejsze glukoza mi wyszła chyba ok
Pozdrawiam
 
Do góry