reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

reklama
Cześć dziewczyny
rzadko pisze ale czytam was na bieżąco i dzięki wam dużo więcej wiem ale mam pytanie do tych dziewczyn które są po 32 tygodniu czy mniej więcej koło tego tygodnia wasz gin też wam kazał iśc do szpitala bo mi dzisiaj powiedziała że koło 32 mogłabym iść do szpitala ale po co jak wszystko jest ok jak sama mówi
 
pewnie w celu podania dzieciakom sterydów na rozwój płucek w razie w... gdyby nastąpił jednak poród przedwczesny... ja sama o to poprosiłam... innego pomysłu nie mam. Mam nadzieje że nie po to żeby tam kwitnąć do porodu :baffled:
 
Dziewczyny sorry nie doczytam Was, bo jestem padnięta- teściowa może psychicznie wykończyć, a gdzie środa.....
miałam dzisiaj wizytę i wszystko OK:-) maluchy zdrowe Amelka waży 725, Kacperek 635gram, gin zadowolony z moich wyników i powiedział,że wcale wielkiego brzucha nie mam:-D, gdzie inni się pytają kiedy w końcu urodzę:szok:.
Lecę spać i obiecuję,że jak teściowej się wyzbędę to znajdę więcej czasu!!!!
 
Sylha- no to super , ze wszystko u dzieciaczkow dobrze. Duże te Twoje dzieciaczki :szok: widzę jednak , ze tez sie zrobiła lekka różnica miedzy nimi i to dziewczynka większa :-)
A ja muszę jeszcze 2,5 tyg czekać na moja wizytę ...
 
Witajcie dziewczyny! :-)

Lola - daaawno Cię nie bylo - super, że wrociłas:-)

Sylha - chwilę wypoczywałam u rodziców teraz wróciłam i nadrabiam zaległosci, super te Twoje maluszki ważą - 30 mam wizytę sama jestem ciekawa jak tam moje tym bardziej, że lekarz mówił już ostatnio że duze - a ja taka kruszyna:-)
Przytyłam 6 kg na razie. Skurcze odpukac póki co mineły na szczeście. Zakupiłam tego rogala do spania nieszeleście ale zanim to obrócę to mąż się 3 razy obudzi hehehe chyba, że on tak czuwa sama nie wiem. Łożko mamy wielkie a i tak się budzi. Plecy mnie bolą czasami. Dziś wymyłam okno, wyczysciłamw szystkie lustra i trochę już opadam z sil powoli. Poza tym wszystko ok. Tyje w brzuchu tylko na razie i podobno na twarzy też nic się nie zmieniłam:-)
Oby tak dalej było i doczekac ja pikka do 36 tc. Bezcenne:-)

Pikka - gratki WIELKIE dla Ciebie kcohana, super że tak się trzymasz. Ile przytyłas i jaki obwód brzuszka masz - pisz koniecznie i mierz dokłądnie tuż pod pepkiem. Bez laktatora ja tez się nie ruszam do szpitala, juz upatrzyłam podwójny żeby zaoszczędzić czas.
Ostatnio zakupilam dwa nowe staniki z rozmiaru "c" mam już "E" jestem tym lekko przerazona tym bardziej że piersi rosną dopiero po porodzie:szok: rozmiaru braknie-((( masakra

Lilly - śliczne te Twoje dziewczynki, bardzo Ci gratuluje i podziwiam ze tak sama dajesz radę. Trzymam kciuki za WAs i za szybko powrót męża do zdrowia.

Jako ciekawostka sama rodziłam się w katowicach Ligocie - wiem, ze mama miala problemy z krzepnieciem kwri i tata ją tam zawiozł a teraz 12 lat mieszkam w Warszawie bo tak to kto wie pewnie też tam-)

Katka i Jasmina - trzymam kciuki za bezproblemowe ciąże oszczedzajcie się i nie bierzcie ze mnie przykladu z tym myciem okien i sprzataniem - to nie ejst rozsądne...:angry: Ja też nie wiedzialam co to czop porodowy itd pojęcia o niczym nie miałam, ale przyznaje dużo czytałam w pierwszych 3 miesiacach ciąży gazety non stop książki i net. I tak nadal czuję że braki mam duże ale powoli, po kolei wszystko sie ogranie,.


 
Malena- ja byłam 2,5 tyg w Polsce na urlopie ale jestem już z powrotem :-)
Ja przytylam już ok 8-9 kg ale ogólnie wszystko idzie tylko w brzuch , który i tak nie jest jakiś wielki i każdy mi mówi ze taki miał w pojedynczej ciąży . Niestety od tyg mam straszny apetyt na słodycze wiec jak tak dalej pójdzie to waga szybko podskoczy. 3 sierpnia mam badanie na glukoze a 7.08 USG.
W Polsce tydz temu byłam u ginekologa ale tylko na badaniu ginekologicznym i z szyjka macicy wszystko jest w porządku i dr powiedziała , ze poród przedwczesny raczej mi nie grozi. Bardzo sie bałam tej wizyty bo nie miałam szyjki sprawdzanej 2 mies a prowadzę bardzo aktywny tryb życia . Jednak wszystko ok wiec oby tak dalej.
 
Ostatnia edycja:
Sylha- u mojej kolezanki blizniakow teZ dziewczynka I teZ Amelka urodzila sie wieksza od braciszka:-) kurcze jak bym chciała , żeby moja mała chociaż trochę nadgonila ...
 
reklama
Witajcie brzuchatki;-)

sylha prawdziwe wielkoludy:szok:;-) moje wtedy ledwo 0,5 kg miały ;-) super że wszystko ok !

malena przytyłam 14 kg, ale tak serio to od miesiąca już prawie nie tyję. chyba tylko 0,5 kg przybrałam. Konkretne problemy z jedzeniem już mam :-( żołądek ściśnięty mało co mieści, do tego mdłości.Szczególnie wieczorem mnie nachodzą, tym sposobem zjedzenie czegoś po 18 jest już prawie nierealne:no:
W brzuszku mam 104 cm no i te 14 kg dodatkowych też się tam ulokowało, więc wyglądam mało proporcjonalnie :szok:
 
Do góry