reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

lilly, Aimie czyli trzeba się uwinąć z porodem do 37 tc żeby dostać te szczepienia tak??? ja to już od dłuższego czasu myślę ile bedzie trzeba na te szczepienia wszystkie wydać podwójnie:-( a tak to by baaardzo pomogło....
Mam nadzieje że i mój 3 latek z radością przyjmie rodzeńswo:tak: i nie zaniedbamy go przez to:-(

brzuchol mi spada na całego chyba.... swędzi na nowo, rozstępy nabierają nowego blasku:-)
Rozpakowane mamuśki ile wcześniej wam opadł???
 
reklama
PIKKA- no wlasnie jak to jest z tym opadajacym brzuszkiem.mi sie wydaje,ze caly czas mam wysoko.bardzo sie odczuwa,ze jest nizej?
 
pikka ja jeszcze nie zauważyłam żeby mi opadał - ale pewnie źle na niego patrze ;-) ciekawa jestem jak u innych dziewczyn to było.
i wsumie jutro mogłabym już rodzić bo mąż wraca :-) ale nie wiem co za lekarze mają dyżur a u innych się trochę boje. ;-) wolę swoją gin.
albo mi dzieciaki gniotą żołądek i jelita albo podświadomie stresor mi się włączył bo po każdym jedzeniu latam do wc jak głupia a przy obiedzie to mnie mdlić zaczęło bo mi zapach zupy nie odpowiadał :-D
 
ankos to tak się przed porodem dzieje z tym kibelkowym bieganiem :tak::tak: na tym etapie tu już raczej nie dzieci tylko raczej w tym bym szukała przyczyny. A skoro mąż wraca to ty sobie przyzwolenie psychicznie dałaś więc może się coś szykuje:-)
a z tym brzuchem to najlepiej oceni ten kto dawno go nie widział;-) ja juz od dwóch osób usłyszałam więc chyba opada... Poza tym rozstępy mi się wtedy pojawiaja i brzuch swędzi...:wściekła/y: jakoś tak falowo... no i jakby bardziej mi się z udami styka jak siedzę;-) ale w bliźniaczej to trudniej zauważyć bo on jest taki duzy że ja mam cały czas wrazenie że jest wysoko bo jest szpiczasty bardziej. Z synkiem jakoś łatwiej było;-)
 
Ostatnia edycja:
Aimee ja już myślałam,że moja starsza i większa Lena sie nie załapie na tą darmową bo ostatnio była położna to mówiła że musi dokładnie sprawdzić czy jej też się należy darmowa szczepionka bo niby wcześniak,ale waga urodzeniowa 2700,no ale dziś mi powiedziała,że jednak Lena też dostanie.

Pikka wolałabym najlepiej donosić do terminu,ale jak już mam wczesniaczki to sie cieszę,że ta szczepionka będzie za darmo,bo te pneumokoki są niebezpieczne,ale nie wiem czy było by nas na nią stać np na dwie dziewczynki bo to są 4 dawki a jedna dawka ok 400zł kosztuje także na dwie panny to koszt 3200zł razem :szok: dowiem się jeszcze jak z innymi szczepieniami np na rotawirusy itp.

Wiolcia jak brzuszek opada to zdecydowanie poprawia się samopoczucie np zgaga mniej męczy i nie czuć już takiego ucisku na żołądku.:tak:

Pikka mi brzuszek opadł jakieś dwa tyg przed porodem,ale nie ma na to reguły,bo czasem może stać się tak miesiąc szybciej tak jak w przypadku czopa też nie ma reguły:tak:

Ankos jak samopoczucie?

Zamówiłam wagę do ważenia niemowląt i teraz będę kontrolowała na bieżąco przyrost wagi moich kruszynek.

Moje dziewczyny :-)

DSC_0852.jpgDSC_0857.jpg Zuzia i Lena ślą buziaczki dla cioteczek z BB :-)
 
Ostatnia edycja:
Malena_ ja tez mam skurcze i w dzien tez nie moge chodzic. gin mi kazal kupic masc hirudoid dopiero dzisiaj sie nia posmarowalam ale nie widze efektow;/

ponawiam pytanie pikka jak to z ta szczepionka na pneumokoki? do ktorego tyg jest refundowana?
 
Lilly piękne te Twoje gwiazdeczki,kiedy nas odwiedzisz na wątku dla rozpakowanych?
Niestety rotawirusy nie są refundowane:-(,a z tymi pneumo to jest tak że dostaja je dzieci z wagą urodzeniową poniżej 2,5kg i wcześniaki urodzone przed 36tc
 
Pikka wystarczy ze jeden punkt bedzie spelniony,nie jestem tylko pewna co do tc czy to do 36 czy 37.Moje były rodzone w 38(prawie 39tc)ale ważyły mniej niż 2,5kg dlatego też mamy pneumo za free
Jasmina ogromne gratki!!!
 
reklama
Doncia odwiedzę Was na pewno na wątku rozpakowanym :-) Jakis sentyment mam,żeby tu jeszcze powracać:-) No jednak druga też dostanie te szczepionki,ale jeszcze wczoraj nie byłam do konca pewna.Szkoda,że tych innych zalecanych nie refundują wczesniakom i tym z niską wagą urodzeniową.Doncia czekam na fotki Twoich panienek na maila mi wyślij tak jak wczesniej :tak:Jakieś ubranka może potargujemy :-)
 
Do góry