reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża bliźniacza

dziewczyny w ktorym tyg. ciąży u Was lekarz stwierdził że ciąża jest jedno czy dwukosmowkowa?
Ja w 12tc byłam na usg genetycznym u ordynatora patologii ciąży i od stwierdził że jest to ciąża jednokosmówkowa, bo nie ma objawu lambda i przegroda wynosi tylko 1mm i tak mi zapisał na wynikach.

A w ubiegłym tyg. moj lekarz prowadzący stwierdził że to ciąża dwukosmówkowa i tak mi wpisał w kartę ciąży. Tylko znowu on ma dużo gorszy sprzęt i mniejsze doświadczenie..

Teraz nie wiem kiedy na 100% można to stwierdzić?
 
reklama
ja musialam sie przespac bo dzis masakra, nie dosc ze cisnienie to jeszcze mdlosci... normalnie czuje sie jakbym byla na poczatku ciazy... ;/
T\y ok?? przyszla paczka juz czy nie??
 
youstta ja dowiedziałam się w 12tygodniu na prenatalnym też coś tam mierzyła lekarka i na tej podstawie stwierdziła że to dwókosmówkowa dwuowodniowa....

Milena ja mam straszną zgagę...wrrrr....ale ogólnie jest spoko....leże cały dzień... dobrze że ty też odpoczywasz...

aaa paczka nie przyszła pewnie w poniedziałek będzie
 
Milena, aga33, mamaMaćka gratuluję super wagi dzieciaczków:)
aga i gratuluję parki:) teraz tylko odpoczywać i być dobrze nastawione:)

A u mnie dzisiaj jakoś inaczej niż u Was w nocy spałam nie słysząc burzy a mój M pół nocy nie spał :/ a wstaliśmy razem ok 10:) więc ok:) a teraz po obiadku kolejna drzemka hihihihihi ale mimo to czuję się ok i nawet nie jestem zmęczona i w przypływie sił nawet sernik na zimno dziś zrobiłam:)
tylko moje chłopaki dzisiaj jakoś bardzo spokojni i już sama nie wiem czy tak na nich działają tabletki na arytmię czy ciśnienie???

a ja na połówkowym zapytałam lekarza czy chłopcy są jednojajowi czy dwu to powiedział że zobaczymy po porodzie bo są dwukosmówkowe i dwuowodniowe i przy tej samej płci nie można powiedzieć:) więc czekamy do porodu:)
 
dzxiewczyny, jeszcze troche i bedziemy narzekac ze mamy malo czasu haha. dzis mi leb absolutnie peka ale musze sie wziac w garsc ;] mezus je wlasnie obiadek a potem jedziemy kuoic brakujace rzeczy dla dzieciaczkow, bo mam kupony znizkowe do jednego sklepu wazne do jutra i szkoda mi zmarnowac ;) jestem super excited na jutro usg 4d ale cos czuje ze malutka-nr 1 zmienila pozycje... mam nadzieje,ze wyjda fajne fotki bo stttttrasznie nam zalezy zeby miec taka pamiatke :-)
 
Milena to udanych zakupów, zniżek nie można przegapić:) tym bardziej że wydatków sporo:)
i trzymam kciuki by jutro wyszły Wam fantastyczne zdjęcia dziewczynek:)
Ja też myslałam o 3d ale jestem jakoś niezdecydowana:)
 
ewaw1No to czekamy na wyniki. Wiesz ja po prostu sie pewniej czuje z zastrzykami i bałabym sie odstawic. A lekarza musisz powiedziec o zastrzykach bo wtedy inaczej podchodza do porodu, ze wzgledu na mozliwość krwotoku. Zazwyczaj odstawia sie je na kilka dni przed porodem, a w nagłym przypadku 24h przed.
Co do bólów to jak masz no-spe, mnie tez ostatnio bolał tak brzuch i czasami mnie dopada, a powiem ci ze ja od poczatku ciazy tak gdzies do 14tc to cały czas czułam taki ból.Potem przeszło a ostatnio wraca.

aga333 gratuluje parki;-)

mamaMacka u ciebie to nie jest duza różnica,u mnie teraz jest 1350g i 1110g i to jest spora różnica, czekam na kolejne usg i sie stresuje. Ale wierze ze wszystko bedzie dobrze. Zreszta zadko sie zdaza zeby blizniaki byly takiej samej wagi gdzies wyczytalam ze do nawet 500g jest ok.
 
dziewczyny w ktorym tyg. ciąży u Was lekarz stwierdził że ciąża jest jedno czy dwukosmowkowa?
Ja w 12tc byłam na usg genetycznym u ordynatora patologii ciąży i od stwierdził że jest to ciąża jednokosmówkowa, bo nie ma objawu lambda i przegroda wynosi tylko 1mm i tak mi zapisał na wynikach.

A w ubiegłym tyg. moj lekarz prowadzący stwierdził że to ciąża dwukosmówkowa i tak mi wpisał w kartę ciąży. Tylko znowu on ma dużo gorszy sprzęt i mniejsze doświadczenie..

Teraz nie wiem kiedy na 100% można to stwierdzić?

U mnie było wiadomo na pierwszym usg w 6tc, a potem tylko potwierdzono przy 1 genetycznym
 
u mnie lekarz stwierdzil ze ciąża dwuowodniowa dwukosmowkowa w 8tc. powiedzial ze bardzo wazne jest okreslenie jaki typ ciazy blizniaczej bo wiadomo ze jedno... jest ciążą wyzszego ryzyka.

dziewczyny w jakich dawkach bierzecie clexane? ja mam dawkę 0,2 i dok. powiedzial ze zastrzyki do porodu mam brac, dawka 0,2 ponoc jest tak mala ze na pewno mi ani dzieciakom nie zaszkodzi a moze pomoc, osobiscie tez czuje sie pewniej z clexanem choc coraz trudniej mi wbijac igle ( wbijam w boki brzucha i moze jakies zrosty sie porobily?)

ja do szpitala zamiierzam wziasc koszule 3x z krotkim rekawem, cieznki szlafrok, moze skarpety choc nie sadze zeby mi byly potrzebne, jak bylam ostatnio w szpitalu to myslalam ze sie ugotuje a na sali z noworodkami to mysle ze bedzie jeszcze cieplej. w szpitalu maja wszystko dla maluszkow ale teraz sie zastanawiam czy nie wziasc kilku pajacykow na zmiane skoro tak doradzacie no i oczywiscie papmersy
 
reklama
Hej mamuśki:) Ja znowu zaniedbałam forum :/ Mąż miał teraz urlop więc wykorzystałam go maksymalnie - skończył (prawie) remont mieszkania, pokupowaliśmy juz wszystko (prawie - zapomniałam o paru drobiazgach) dla maluchów. Dodatkowo firma w której pracuje podnosi mi kwalifikacje jeszcze przed urlopem macierzyńskim i robiłam dodatkowe kursy. Zwariowany okres....
Na wizycie znowu podniósł mi sie poziom bakterii w moczu więc dostałam zastrzyki (buuuuuuuu ;( ) Ale chłopcy ważą ponad 2 kg i przyjdą na świat 4 sierpnia (chyba, że wykręcą nam jakiś numer:-). 1 sierpnia do szpitala, badania a 4 cesarka. Na samą myśl mam mokro w majtkach z przerażenia.
Pytałyście o występowanie bliźniaków w rodzinie. U mnie i męża nie ma żadnych bliźniaków. Więc palec Boży, przeznaczenie (w zależności od wyznania) :-)
Mam pytanie - czy z wiekiem ciąży Was też coraz bardziej boli kręgosłup? Ja strasznie się męcze. Lędźwiowa część jest już ruiną. Tak samo z resztą jak kolana. Ale mam 20 kg + i z każdym tygodniem coraz więcej wody w organizmie. Teraz do nóg, stóp dołączyły ręcę do wysokosci łokci. Wygląda to przynajmniej śmiesznie.
Pozdrawiam wszystkie mamuśki :)
 
Do góry