reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża, a zwolnienie lekarskie

Madziakk26

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
7 Listopad 2019
Postów
34
Hej. Kilka dni temu dowiedziałam się że jestem w 5 tygodniu ciąży. Mam umowę na okres próbny i umowa kończy mi się ostatniego listopada. Od 1 grudnia dostanę nowa umowę na pół roku albo na rok. Jak mam to zrobić żeby było ok? Pracować jeszcze kilka dni na nowej umowie i iść na L4 ? Prace mam dość ciężką, ale powinnam wytrzymać te 3 tygodnie. A jak pójdę na l4 na okresie próbnym to zostaje bez niczego, tak?
 
reklama
Rozwiązanie
Skoro masz umowę do końca przyszłego roku, to w dowolnym momencie możesz iść na L4.
W chwili, gdy byłam na l4 pracodawca przedłużył mi umowę. Prawdopodobnie mogę przez całą ciąże być na zwolnieniu, bo ta ciąża jest zagrożona i mam zalecenia żeby leżeć. Nie mogę się przemęczać. Już raz trafiłam do szpitala z krwotokiem. Więc do pracy raczej nie wrócę.
reklama
A na jaki czas była zawarta umowa na okres próbny?

edit. Doczytałam, ze jesteś w 5 tygodniu - zatem pracodawca nie ma obowiązku przedłużenia z Tobą umowy. Jeśli nie dostaniesz kolejnej - to tak jak piszesz - zostaniesz z niczym. Na zwolnienie możesz iść od pierwszego dnia nowej umowy. Kontrolę z ZUS będziesz miała na 90%.
 
A na jaki czas była zawarta umowa na okres próbny?

edit. Doczytałam, ze jesteś w 5 tygodniu - zatem pracodawca nie ma obowiązku przedłużenia z Tobą umowy. Jeśli nie dostaniesz kolejnej - to tak jak piszesz - zostaniesz z niczym. Na zwolnienie możesz iść od pierwszego dnia nowej umowy. Kontrolę z ZUS będziesz miała na 90%.
Pracodawca wiedział, że jestem w ciąży, bo dostał moje zwolnienie ze szpitala (od 20.11). Umowę miałam do końca miesiąca i pracodawca nie musiał mi jej przedłużać, bo jestem poniżej 3 miesiąca ciąży,ale zrobił to z własnej woli i umowę mam do końca przyszłego roku.
 
Skoro masz umowę do końca przyszłego roku, to w dowolnym momencie możesz iść na L4.
W chwili, gdy byłam na l4 pracodawca przedłużył mi umowę. Prawdopodobnie mogę przez całą ciąże być na zwolnieniu, bo ta ciąża jest zagrożona i mam zalecenia żeby leżeć. Nie mogę się przemęczać. Już raz trafiłam do szpitala z krwotokiem. Więc do pracy raczej nie wrócę.
 
Rozwiązanie
Cześć, jestem w 7 tygodniu ciąży, mam umowę o prace na czas określony, która wygasa 30 listopada br. We wrześniu podpisałam nową umowę u tego samego pracodawcy, na czas nieokreślony, która będzie obowiązywać od 1 grudnia br. Czy w takim wypadku mogę bez obaw iść na L4 przed upływem 12 tygodnia ciąży?
 
Do góry