reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Chwalmy się ile wlezie...co nowego zakupiłam? :D:D

medianę liczysz a z niej robisz pierwiastek i to wszystko do 3 potęgi i masz wynik - proste i nie skomplikowane ;-)

ja też myślę, że te to dupska są najlepsze :tak: tylko trzeba przeczytać dokładnie ulotkę bo w moim braunie od wyniku odejmuje się 0,5 stopnia jeśli mierzy się w dupsku :tak:
 
reklama
miłka przeważnie u większości sie odejmuje 0,5 stopnia,bo temp w du.pce jest własnie o te 0,5 st wyższa,bo przecie w zadku najcieplej :-):tak:
np. mierząc w buzi chyba sie dodaje 0,5 st. ...
ja mam elektroniczny zwykły;-)


choć ja nie odejmuje,bo już nieraz zauważyłam ,ze moja wygląda nie teges,jakby miala stan podgorączkowy a jak odejmę 0,5 st to wychodzi na to że powinna być zdrowa :/
 
Ostatnia edycja:
no niestety te elektroniczne nie są miarodajne :/ na moim pisze, żeby wynik w miarę możliwości był ok to zmierzyć 3 razy w tym samym miejscu w tej samej pozycji ustawiony termometr, czasami się udaje, ale i tak o te 0,5 stopnia jest niżej niż na rtęciowym, więc wiem, że jak mierze elektronicznym to dodaję te 0,5 stopnia i mi wychodzi jak na rtęciowym
 
o matko ja bym młodej w życiu nic do dupska nie włozyła!! jak musieliśmy jej czopki zapodawać to była masakra, przeżywaliśmy bardziej niż ona.
Weźcie dziewczyny pod uwage że noworodki zawsze mają podwyższoną temperaturę i to wcale infekcji żadnej nie oznacza (ja przy mojej nie wiedziałam i schizowałam że chora), a jak dziecko starsze to te pół stopnia wielkiej różnicy nie robi, stan podgorączkowy widać gołym okiem i czuć gołą ręką, bo własne dziecko bardzo dobrze znasz.
 
sivi o noworodkach to wiem :) chodzi mi o 3-4 latkę :)

kwestia przyzwyczajenia...tu we fr dla dzieci to są nawet czopki na katar,na ból gardła wiec musiałam sie przyzwyczaić jak je aplikować....choć początki byly ciężkie...pamietam że tak długo sie męczyłam że czop mi sie z ręce rozpuścił hehe bo nie umiałam wcisnąć....

dla mnie najlepiej termometr w zadek i po problemie :D moja przyzwyczajna to sama nadstawia pupe :D
 
u nas nie było problemu z zapodaniem czopka, trzeba pamiętać, żeby go trochę pomoczyć wtedy wchodzi jak po maśle :tak: przy wysokiej temperaturze wolę dać pyralginę w czopku która nie muli tak żołądka jak nurofeny i tym podobne :tak:
 
Ja ciągle zastanawiam się nad takim do ucha bo najwygodniejszy tylko nie wiem jaki wybrac.
Jeden kupiłam to go musiałam oddac bo cuda pokazywał.
Mam jeden zwykły elekrtoniczny, ale tez coś źle chodzi, bo robiłam porównanie z rtęciówka i zawsze doładnie o 1 stopien mniej pokazywał. Więc tez kicha bo nie wiadomo co mu strzeli do głowy.
No i mam banie co będzie najlepsze...
 
Dziewczyny - a co kupujecie na zmaltretowane sutki? Planowałam Bepanthen,bo słyszałam ze nie trzeba go zmywać przed karmieniem. Ale czytam sobie ulotkę, a tu napisane, że jednak trzeba... :/. Więc tak się zastanawiam nad maścią Alantan Plus - sporo tańszy, a też ma pantenol. Któraś może stosowała?
 
reklama
Do góry