reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Choroby, wizyty u lekarzy.

Oj oby nie był to początek alergii...ja sama jestem alergiczką, doskonale pamiętam, że jako mała dziewczynka nie raz płakałam w poduszkę, bo nie mogę mieć pieska/kotka. Wiem jak ciężko się żyje, kiedy uczula prawie wszystko, więc będę w nadziei, że Basię to ominie.
Byłam z niunią u lekarki no i zasądziła witaminę D3, podawałam jak trzeba, ale to było w okresie zimowym, faktycznie potliwość się zmniejszyła. Teraz z kolei mamy lato i nie chcę z tą witaminą przesadzać, bo przecież jest słońce...
 
reklama
jak to powiedziała nasza pani doktor sprawdzonym sposobem jest: gdy dziecko śpi, poświecenie latarką w okolicy odbytu i wówczas widać czy to owsiki. Lubią one ciemno i ciepło. Zobacz tak, a później badanie na posiew zrób, tylko z kilku próbek.
 
Mój syn pierwszy raz był u dentysty, gdy skończył 10 m-cy. W czerwcu też byliśmy - trochę było trzeba się nakombinować, żeby dentystka obejrzała uzębienie. Był przy okazji moich wizyt. Chcę by chodził regularnie na przegląd, żeby potem nie było strachu przed stomatologiem.
 
hej podnoszę temat
moja ma jakby rzadziej-raz na dwa tygodnie,ale dzisiaj miała z 5 razy
wasze tez nadal czkają?
 
witam.moja mała tez narzeka ze boli ja dupcia w srodku(tak mowi)wiec zrobiłam jej badanie kału na pasożyty trzy razy,nic nie wyszło.lekarka na wszelki wypadek dała jej zawiesine do wypicia.nic nie przeszło.jutro dajemy kał do badania na posiew.bo dalej płacze jak ma zamiar zrobic kupke.a takze zauwazyłam ze na kupce pojawiaja sie małe biale kropeczki cos jak ziarenka soli,i co to moze byc?do tego jeszcze wspomina troszke ze boli ja brzuszek.juz niewiem o co chodzi.zobaczymy jak wyjdzie ten posiew.co to moze byc?pozdrawiam
 
Moim zdaniem nic na siłę... dziecko może się tylko zniechęcić.Ja uważam ,że lepiej nawet kilka razy pójść do lekarza i nic nie zrobić (tylko posiedziec na fotelu, porozmawiać) niż starać się za wszelka cenę wykonać chociaż przegląd.
Natomiast nie ma nic gorszego chyba niż pierwsza wizyta dziecka z bolącym zębem na 99% trauma gwarantowana :)
 
My bylismy pierwszy raz u dentysty jak mała miała roczek ale tylko dlatego że na dziąśle wyskoczyła jej taka biała plama jaby ząb chciał się przebić ale w poprzek więc się wystraszyłam i poszliśmy.
|Mała płakała strasznie ale ona tak reaguje na wszystkich lekarzy ale z ząbkami było wszystko dobrze a ta plamka znikła sama po 3 miesiącach trzeba było tylko ją kontrolować.
Ale pani dentystka powiedziała nam że do 2 roku zycia przysługuje dziecku jakieś tam smarowanie ząbków więc chyba w tym roku jeszcze pójdziemy
 
Witam,

poszukuję dobrego ortopedy dziecięcego i postanowiłam zapytać na forum, bo najlepiej posłuchać opinii innych mam. Córeczka zaczyna chodzić (ma 14 miesięcy) i bardzo krzywi lewą nóżkę, stawia ją prawie prostopadle do nóżki prawej :( może jej to przejdzie, jak już zacznie "normalnie" chodzić, ale wolę nie czekać żeby ta wada się pogłębiła.

Bardzo proszę mamy o opinie i jeśli to możliwe namiary na ortopedę w Poznaniu lub okolicach.
 
reklama
prof. Marek Jóźwiak z kliniki grunwaldzkiej
dr Idzior i dr Szkudlarczyk z rehasportu

A! jeśli będziesz szukała rehabilitanta, to polecam Radka Rutkowskiego z Wielkopolskiego Centrum Rehabilitacji, rewelacyjny:)
 
Ostatnia edycja:
Do góry