reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Choroby, wizyty u lekarzy.

Mój Liluch takie kapciuchy nosi od kiedy zaczął chodzić (11miesięcy). Są świetne i polecam, ale też ma platfuska, lekarz powiedział, że jeszcze fizjologia, martwić się można zacząć od 4 latek. Nie matrwcie się ;) ;D
 
reklama
mój Jaś miał miesiąc kiedy przepuklina-wczesniej niewykryta, wpukliła sie do jąderka i był atak strasznego bólu.małego nic nie mogło uspokoić. operacja była konieczna-lekarz tylko doraźnie palcami wcisnął tę przepuklinę do środka.operacja odbyła się w ogólnym znieczuleniu.To było straszne przeżycie, bardzo się z mężem baliśmy.ale już na drugi dzień mogliśmy zabrac synka do domu.rana bardzo szybko sie zagoiła, teraz prawie jej nie widac.Reasumujac-jeśli lekarz uznał ,że można z operacją zaczekac aż Twój synek skończy rok,to znaczy że można, podejrzewam, ze zalecił obserwowanie czy małemu nie robią sie jakieś wypukłości w pachwinie czy obok niej.Na pewno trzeba to operowac, bo taka przepuklina może dac o sobie znać-tak jak w naszym przypadku-lepiej zrobic z tym porządek póki się nic nie dzieje.gdybyśmy nie zareagowali od razu groziła martwica kawałka jelita.teraz zabieg usuwania przepukliny jest dość powszechny, bardzo dużo dzieci się rodzi z tą przypadłością. Życzymy powodzenia!
 
Mój synek ma prawie trzy latka i strasznie się ślini. Ślinotok jest silniejszy niż kiedy ząbkował. Trwa to już dość długo. Mało je i czasami czuje z jego ust nieprzyjemny zapach. Pomocy! Co robić? Lekarz twierdzi, że wyrośnie ale czuje w jej głosie bezradność.
 
Wybacz, nie umiem pomóc, ale radziłabym na wszelki wypadek pokazać synka innemu lekarzowi. No wiesz, żeby mieć drugą opinię.
 
Też sobie to pomyślałam. Nie spotkałam się z podobnym problemem, ale ślinotok, a zwłaszcza niemiły zapach z ust może być symptomem jakichś problemów gastrycznych, jeśli czujesz, że Wasza pediatra nie wie, co z tym fantem zrobić i dlatego uspokaja, to skonsultuj się z innym lekarzem. Powodzenia!
 
Dziecko ( 3 latka) ma z jednej strony spłaszczoną głowę. Lekarz neurolog stwierdził, ze dziecko bardzo dobrze się rozwija i spłaszczenie nie ma wpływu na rozwój a głowa powinna wyprostować się do 10-go roku życia.
Czy ktoś z Was miał pdobny "problem"?
Czy to możliwe, ze głowa jeszcze w tym wieku ma szanse "uwypuklić się" z jednej strony?
 
myślę że teraz ważne jest żeby częściej sypiał na drugim boku
a jaki to lekarz stwierdził ?
pediatra, neurolog czy ortopeda?
zawsze mozesz zasięgnąć porady jeszcze jednego lekarza 8)
 
BASIA.J pisze:
myślę że teraz ważne jest żeby częściej sypiał na drugim boku
a jaki to lekarz stwierdził ?
pediatra, neurolog czy ortopeda?
zawsze mozesz zasięgnąć porady jeszcze jednego lekarza 8)
Dziecko ma juz 3 lata. Wątpie aby układanie miało jeszcze jakieś znaczenie.
 
no faktycznie chyba masz rację :mad:

szkoda że wcześniej nikt nie zwrócił uwagi :(

ale mam nadzieję że to nie bedzie miało żadnego wpływu na jego rozwój

ale jak lekarz powiedział że do 10 roku powinna się wyprostowac
to może jeszcze ma jakiś wpływ
no nie wiem nie znam sie
ale pozdrawiam i oby wszystko było dobrze
 
reklama
Do góry