reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Choroby, wizyty u lekarzy.

reklama
Nikomu nie życzę tej choroby,mi oraz moim dzieciom udało się jej uniknąc i jestem z tego powodu bardzo szczęśliwa. Jeżeli zauważymy jakieś niepokojace objawy łysienia plackowatego u swojego dziecka,to należy udac się jak najszybciej do dobrego lekarza.
 
mam 2 letnią córeczkę chorującą na łysienie plackowate.rok temu straciła włoski a z czasem też brwi i rzęsy.jeżdzimy po różnych specjalistach lecz narazie nie daje to za bardzo rezultatów;(ostatnio byliśmy w klinice łysienia plackowatego w Iwoniczu Zdroju.dostała kremy do główki.mam nadzieje ze bedzie dobrze.boję sie tylko co będzie jak mała dorośnie-jak sobie poradzi bez włosków.aż płakać sie chce.sa może na forum mamy z podobnym problemem? chętnie podziele sie uwagami na ten temat.
 
Ciężka sprawa, widziałam gdzieś taki wątek poszukaj dobrze. Moja kuzynka na to choruje od dziecka i wiele ją to kosztowało ale jest piękną kobietą i ma dwie piękne córeczki i naprawdę jest szczęśliwa:)
Trzymaj się, próbujcie wszystkiego, a w razie czego zaakceptujcie bo wtedy będzie prościej , ściskam
 
a czy twija kuzynka wyszła z tego?ma włosy?ja juz to zaakceptowałam i kocham córeczke ponad życie ale boję sie co będzie jak ona to zrozumie-bo to przecież dziewczynka ;)ale jestem dobrej myśli;)_dziekuje i pozdrawiam;))
 
niestety kuzynka po wielu latach leczenia w końcu stwierdziła, że to bez sensu bo najeździ się po lekarzach i nic z tego i w tej chwili nie ma włosków już od dawna. ma rewelacyjną peruke sprowadzaną ze stanów - pierwszą pod którą głowa się nie poci, w której można pływać i chodzić na aerobik, może się czesać co dzienni inaczej i wszyscy myślą, że to włosy jednak to niestety nie prawda. Nie znam się na kwestii medycznej nie wiem, kto z tego wychodzi, kto nie. Niestety pewnie będzie Wam trudno ale dzieci są w takich sytuacjach mądrzejsze niż my dorośli. Bądź dobrej myśli. trzymam kciuki
 
reklama
Na łysienie plackowate choruję od 8 roku życia. Nadmienię że mam 27 lat. Pocieszające jest to, że choroba w między czasie ustępowała... Nie wiedziałam co powoduje że włosy potrafią w ciągu nawet tygodnia odrosnąć... Najpierw pomogły mi naświetlania lampami PUVA, jednak w wakacje 3 lata temu wyjechałam nad morze i po raz pierwszy w życiu odrosły mi wszystkie włosy!!! Niestety w ciągu roku zaczęły znowu pojawia się małe placyki... Kolejny wyjazd nad morze i znowu w ciągu kilku dni miałam zarośnięte place... Niestety wyjazd nad morze możliwy jest tylko w wakacje. Postanowiłam więc poszukać wszystkiego co jest z jodem. I znalazłam - w górach kupiłam wodę solankę jodowo-borową, po nacieraniu nią placów włoski odrastają. Tradycyjnie najpierw mech, który się wyciera a następnie włoski. Nie wiem czy działanie jodu pomaga tylko mi, ale może warto spróbować, wiem ile to znaczy dla dziecka czy rodzica, żeby mieć wszystkie włosy na głowie...
 
Do góry