reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Choroby, wizyty u lekarzy.

Wielkie dzięki za pomoc ;-) U nas jednak to nie sama gorączka. Małego wysypało. We wtorek na brzuszku pojawiły mu się dwie czerwone plamki, wczoraj było ich może 15, a dziś rano miał wysypany cały brzuszek. Byliśmy u pediatry to TRZYDNIÓWKA. Teraz ma już wysypane i plecki. Lekarz powiedział, że może Go to troszkę swędzieć, ale wysypka powinna szybko ustąpić.

Pozdrawiam
 
reklama
ilonas też przechodziliśmy 3dniówkę u starszego synka, ale on gorączkował przez 3 dni :( Młodszy ma 3dniówkę jeszcze przed sobą ;)

pozdrawiam
 
witam. ja polecam granulki homeopatyczne o nazwie chamomilla. kupowalam je z firmy dragomed ale moze z innej firmy tez beda ok. Jak crcia ząbkowala (nadal zabkuje) to kiedy była placzliwa, pobudzona, itp wtedy jej to podawalam 3x dziennie po 3 granulki. Dawalam jej to przez jakies 3-4 dni bo pozniej juz nie trzeba bylo. dziasla sie uspokoiły wiec nie podaję jesli nie potrzeba. Zele i czopki daje sie sporadycznie ale u nas one nie zdawaly egzaminu na dłuższa mete. Wydaje mi sie,ze znaczna poprawę miala po tych granulkach. Pozdrawiam

zapomnialam dodac. Ze te granulki rozpuszczalam córci w baaardzo malej ilosci wody i podawalam na łyżeczcze.
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny pomóżcie. moja córeczka skończyła 4 miesiące. od pewnego czasu. ślini się, wkłada wszystko do buzi i przy tym czasami się denerwuje. ostatnio zrobiła się strasznie marudna w dzień często plącze a raczej marudzi. jest najedzona, ma sucho i nie wiem co jej jest. wydaje mi się ze zaczęła ząbkować. dziąsła na dole ma czerwone tak jakby lekko spuchnięte a po bokach jeszcze białe. czy jest możliwe ze przebija jej się pierwszy ząbek ?? czy to nie za wcześnie. dodam ze moja córka ma skazę białkowa i miała problem z kupka. później robiła kupkę normalna ale jedna na 3-4 dni. a od niecałych dwóch tygodni robi rzadkie ale nie wodniste ( jest karmiona piersią) i robi codziennie nieraz nawet 3 razy czy to może być od ząbków?? wizyt u lekarza mamy dopiero za 2 tygodnie. bede wdzieczna za kazda pomoc. Dzieki
 
witam,tak zdaje mi się ze idą twojej córeczce ząbki-chociaz nie jestem lekarzem:-)ale moje córeczki własnie w 4 mies zaczęły ząbkowac i do roku mielismy "ząbki z głowy"Zarówno jak i my i pediatra byliśmy w szoku,chociaz teraz z perspektywy czasu,wiem,że to o wiele lepiej jak zaczęły wczesniej,choc i tutaj są pewnie opinie podzielone...sądzę ze powinnas sama podotykac dziąsełek,jesli wyczujesz zgrubienie i zauwazysz zaczerwienione dziąsełka to juz czas:-)luzna kupka,marudzenie idzie w parze:tak:zyczę jak najwięcej wyspanych nocek i duuuuzo siły!
 
Dziekuje za odpowiedz. jak dotykam dziąsełek to sa twarde i takie bardziej rozpulchnione niz po bokach no i sa czerwone. w nocy na szczescie ( nie zapeszyc) jest dobrze ale w dzien tragedia.:-D
 
więc brawo dla córci i mamusi-bo w takim razie "etap ząbków"pewnie sie zaczyna:)całe szcz ęście ze noce macie spokojne-mozna sie zregenerowac;)a w dzien polecam masci na dziąsełka które naprawde sa niedrogie a wybór jest ogromny,oraz żelowe gryzaczki napełnione wodą,które łagodzą i "masują"dziąsełka...chociaz w moim przypadku niestety nic nie pomagało..;/ale mam nadzieje ze wam pomogą choc odrobinę w tym ciezkim okresie..:)czego bardzo zycze:)
 
masc jej ostatnio kupilam Dentinox a co do gryzakow...hm.. ciezko powiedziec. fakt wklada je do buzki i gryzie ale po chwil strasznie sie denerwuje. oj oby to byly zabki i zeby jak najszybciej wyszly przynajmniej ten pierwszy
 
Na pewno warto takie gryzaki wkładać do lodówki na chwile. Przekonałam się,ze to przynosi ulgę. Jesli chodzi o zele to jakoś nie wierzę w ich cudowne właściwości. Z moich doświadczeń wynika,ze są raczej mało skuteczne
 
reklama
byłam dzisiaj u lekarza. mała cały dzień wczoraj płakała i myślałam ze ja coś może boli. ale po zbadaniu okazało się ze jest zdrowa jak ryba. no i faktycznie ząbkuje :) z jednej strony ciesze sie ze nic jej nie jest ale te ząbki tez mnie przerażają . a długo wyrzynają się ząbki i czy przy każdym ząbku dziecko jest takie niespokojna?
 
Do góry