reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

choroby w ciąży ( cholestaza , rożyczka, toksoplazmoza..i inne)

sylwia i wojtuś nawet na lekach ewidentnie dla kobiet w ciazy sa ostrzezenia przed braniem w ciazy...leki mozna brac ale scisle wedlug zalecen lekarza. Napewno lepiej jest nieraz wziasc lek i sie wyleczyc niz tylko zaleczyc i chodzic niewyleczonym-o tym nam mowili w szkole rodzenia. Oczywiscie najlepiej zaczac od tych domowych sposobow, ale jesli nie przynosza efektow to warto zasiegnac porady lekarza i brac leki ktore on przepisze. A najlepsza to jest profilaktyka czyli w miare mozliwosci unikania sytuacji kiedy mozemy sie przeziebic :tak:
Pozdrawiam i zycze duzo zdrowia
 
reklama
Apap można i wszystkie takie jak dla niemowląt. Zakazana jest Aspiryna. Wit. C i rutinoskorbin jak najbardziej, a na gardło chlorchinaldin. Ja miałam przy poprzedniej ciąży zapalenie oskrzeli i kaszel przez 2 m-ce, brałam antybiotyk i nic sie złego nie stało. Tylko to już pod kontrolą lekarza.
 
A mnie znowu coś zbiera :zawstydzona/y:. Gardło mnie niesamowicie boli, czuję się rozpalona a najgorsze jest to, że haruję codziennie od 10.00 do 18.00, a w pracy mam kontakt z ludźmi, na ogół przychodzą chorzy i jeszcze na mnie kaszlą :wściekła/y:. Pracuję w bibliotece więc każdy chory ściąga do mnie po książki. Brrrrrrrr. Koszmar!
Marzę o łóżku i o gorącej herbacie :-(
 
Jeśli chodzi o leki to w ciąży można brać paracetamol, wit C, rutinoscorbin,cholinexu nie za bardzo,lepiej do ssania sobie zaaplikować coś ziołowego np.Tantum Verde może być do ssania,do płukania lub aerozol, Propolkiitd.Poza tym jest mnustwo leków homeopatycznych, które mogą brać kobiety w ciąży.Z syropków na kaszel np. Stodal czy Drosetux.
Nocka masz 100% racji,jeśli jest się chorym to lepiej wziąść jakiś konkretny lek oczywiście taki, który lekarz przepisze, niż chodzić niedoleczonym bo to może doprowadzić do gorszych konsekwencji.Aha na lekach przeważnie jest napisane,że kobiety w ciąży muszą zachować ostrożność.To jest zrozumiałe,bo żeby wiedzieć czy lek jest groźny dla dziecka trzeba by było zrobić badania na kobietach w ciąży a tego się nie robii z oczywistych względów.Badania(jeśli chodzi o wpływ leków na płód)robi się na zwierzętach i jeśli lek powoduje uszkodzenie płodu zwierzęcia to producenci leków wyraźnie zaznaczają w ulotkach, że tego leku absolutnie nie mogą brać kobiety w ciąży.A poza tym trzeba ufać lekarzom i farmaceutom.Oni się na tym znają.
 
Anna 79 jeśli czujesz, że cię coś bierze to najlepiej idz do swojego lekarza i poproś o kilka dni zwolnienia:tak: po co masz się rozchorować na dobre:tak:
 
Cześć ! Wlaśnie wyszłam z koszmarnego przeziębienia. Leczyłam się:
- syropem z cebuli
-herbatką malinową z miodem
-Bioparox (wziewy doustne)
-gorące mleko z masłem i czosnkiem:baffled:.Zyczę dużo zdrówka
 
Byłam u lekarza i dostałam zwolnienie do końca miesiąca. Ale chyba już nie wrócę do pracy do końca ciąży, za bardzo podatna jestem na choróbstwa :zawstydzona/y:
Lekarka przepisała mi:
- Witaminę C
- Polopirynę
- Strepsil na gardło
i w razie cego Urosan gdybym miała przez grypę jakieś komplikację i problemy z oddawaniem moczu :no:
Kuruję się, ale narazie poprawy nie widać. Co za wstrętna pogoda!
 
reklama
Ale Polopirynę zaleciła mi moja pani ginekolog :confused:
Zażywam tylko 1 tabletkę na noc, żeby zbić gorączkę. Zresztą w ciągu dnia mam stale podwyższoną tempreaturę.
Zalecała mi też pić dużo herbaty z cytryną, a znowu dziewczyny na forum piszą, żeby unikać herbaty bo jest niezdrowa ...
Już sama nie wiem co jest dobre. :no:
 
Do góry